CLADRONATE (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

REKLAMA

CLADRONATE (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Lek Cladronate jest stosowany w leczeniu choroby Pageta.
Lek Cladronate należy do grupy leków niehormonalnych, zwanych bisfosfonianami, które są stosowane w leczeniu chorób kości. Lek działa bezpośrednio na kości, wzmacniając i zmniejszając ryzyko złamiania.

Kość jest żywą tkanką. Stara kość jest usuwana ze szkieletu i zastępowana nową kością.

Choroba Pageta kości występuje, kiedy proces zwany przebudową przebiega zbyt szybko i w sposób niezamierzony. Wytwarzane nowe kości są słabsze niż zwykle i takie kości mogą się rozszerzać, boleć i mogą pękać. Lek Cladronate zmienia proces przebudowy na prawidłowy, przywraca mocną strukturę kości.

REKLAMA

CLADRONATE (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) SKŁAD

– Substancją czynną jest sodu ryzedronian (amorficzny)
– 5 mg, co odpowiada 4,64 mg kwasu ryzedronowego, lub
– 30 mg, co odpowiada 27,84 mg kwasu ryzedronowego, lub
– 35 mg, co odpowiada 32,48 mg kwasu ryzedronowego.

– Ponadto lek zawiera:
Rdzeń tabletki: magnezu stearynian, krospowidon, laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna; otoczka: hypromeloza, krzemionka koloidalna bezwodna, hydroksypropyloceluloza, makrogol 400, makrogol 8000, tytanu dwutlenek (E171).

CLADRONATE (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) DAWKOWANIE

Lek Cladronate należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dawkowanie uzależnione od mocy tabletki. (szczegółowe dane w ulotkach załączonych poniżej)

REKLAMA

Tabletki przyjmować w pozycji wyprostowanej (można siedzieć lub stać), aby uniknąć zgagi.
Połknąć tabletkę, popijając co najmniej szklanką zwykłej wody (120 ml).
Połknąć tabletkę w całości. Nie ssać i nie żuć jej.
Nie kłaść się przez 30 minut po przyjęciu tabletki.

PRZEDAWKOWANIE

W przypadku zastosowania przez pacjenta lub kogoś innego omyłkowo zbyt wielu tabletek leku Cladronate niż zalecono, należy wypić pełną szklankę mleka i poszukać pomocy lekarskiej lub skontaktować się ze szpitalem. Objawy podmiotowe i przedmiotowe bardzo małej zawartości wapnia we krwi: to mrowienie w palcach rąk i nóg i wokół ust, skurcz mięśni, drgawki i możliwy stan zagrażający życiu w postaci skurczu strun głosowych i nieregularnego rytmu serca.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Jest bardzo ważne aby NIE przyjmować leku Cladronate z jedzeniem i piciem (innym niż zwykła woda), żeby lek działał prawidłowo. Zwłaszcza nie należy stosować tego leku jednocześnie z nabiałem (jak mleko), ponieważ zawiera wapń.

Pokarm i napoje (z wyjątkiem zwykłej wody) należy spożywać co najmniej 30 minut po przyjęciu tabletki leku Cladronate.

REKLAMA

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Nie wolno stosować leku Cladronate, jeśli pacjentka może być w ciąży, jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę. Potencjalne ryzyko związane z zastosowaniem sodu ryzedronianu (substancja czynna w leku Cladronate) u kobiet ciężarnych nie jest znane.

Nie wolno stosować leku Cladronate, jeśli pacjentka karmi piersią

CLADRONATE (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) ULOTKA LEKU

ULOTKA LEKU - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.
REKLAMA

CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.
CLADRONATE (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) CENA - REZERWACJA LEKU W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI - LISTA LEKÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

CLADRONATE (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) OPINIE PACJENTÓW / FORUM - OCENA

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach. Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami. Możesz także dokonać oceny leku lub innego produktu przyznając gwiazdki w systemie od 1 do 10.

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here