Cladronate

Lek Cladronate jest stosowany w leczeniu choroby Pageta.
Lek Cladronate należy do grupy leków niehormonalnych, zwanych bisfosfonianami, które są stosowane w leczeniu chorób kości. Lek działa bezpośrednio na kości, wzmacniając i zmniejszając ryzyko złamiania.

Kość jest żywą tkanką. Stara kość jest usuwana ze szkieletu i zastępowana nową kością.

Choroba Pageta kości występuje, kiedy proces zwany przebudową przebiega zbyt szybko i w sposób niezamierzony. Wytwarzane nowe kości są słabsze niż zwykle i takie kości mogą się rozszerzać, boleć i mogą pękać. Lek Cladronate zmienia proces przebudowy na prawidłowy, przywraca mocną strukturę kości.

Jaki jest skład Cladronate, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest sodu ryzedronian (amorficzny)
– 5 mg, co odpowiada 4,64 mg kwasu ryzedronowego, lub
– 30 mg, co odpowiada 27,84 mg kwasu ryzedronowego, lub
– 35 mg, co odpowiada 32,48 mg kwasu ryzedronowego.

Ponadto lek zawiera:
Rdzeń tabletki: magnezu stearynian, krospowidon, laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna; otoczka: hypromeloza, krzemionka koloidalna bezwodna, hydroksypropyloceluloza, makrogol 400, makrogol 8000, tytanu dwutlenek (E171).

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Dawkowanie preparatu Cladronate – jak stosować ten lek?

Lek Cladronate należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dawkowanie uzależnione od mocy tabletki. (szczegółowe dane w ulotkach załączonych poniżej)

Tabletki przyjmować w pozycji wyprostowanej (można siedzieć lub stać), aby uniknąć zgagi.
Połknąć tabletkę, popijając co najmniej szklanką zwykłej wody (120 ml).
Połknąć tabletkę w całości. Nie ssać i nie żuć jej.
Nie kłaść się przez 30 minut po przyjęciu tabletki.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania przez pacjenta lub kogoś innego omyłkowo zbyt wielu tabletek leku Cladronate niż zalecono, należy wypić pełną szklankę mleka i poszukać pomocy lekarskiej lub skontaktować się ze szpitalem. Objawy podmiotowe i przedmiotowe bardzo małej zawartości wapnia we krwi: to mrowienie w palcach rąk i nóg i wokół ust, skurcz mięśni, drgawki i możliwy stan zagrażający życiu w postaci skurczu strun głosowych i nieregularnego rytmu serca.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cladronate – czy mogę spożywać alkohol?

Jest bardzo ważne aby NIE przyjmować leku Cladronate z jedzeniem i piciem (innym niż zwykła woda), żeby lek działał prawidłowo. Zwłaszcza nie należy stosować tego leku jednocześnie z nabiałem (jak mleko), ponieważ zawiera wapń.

Pokarm i napoje (z wyjątkiem zwykłej wody) należy spożywać co najmniej 30 minut po przyjęciu tabletki leku Cladronate.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cladronate w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie wolno stosować leku Cladronate, jeśli pacjentka może być w ciąży, jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę. Potencjalne ryzyko związane z zastosowaniem sodu ryzedronianu (substancja czynna w leku Cladronate) u kobiet ciężarnych nie jest znane.

Nie wolno stosować leku Cladronate, jeśli pacjentka karmi piersią

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Cladronate i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę i dostępność produktu.

Ulotka Cladronate – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Cladronate, 5 mg, tabletki powlekane (Natrii risedronas)
Cladronate, 30 mg, tabletki powlekane (Natrii risedronas)
Cladronate, 35 mg, tabletki powlekane (Natrii risedronas)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Cladronate m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Cladronate, 5 mg, tabletki powlekane (Natrii risedronas)
Cladronate, 30 mg, tabletki powlekane (Natrii risedronas)
Cladronate, 35 mg, tabletki powlekane (Natrii risedronas)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Cladronate? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.