FlurbifexJak działa i kiedy stosujemy Flurbifex?

Lek Flurbifex zawiera flurbiprofen. Flurbiprofen należy do grupy leków nazywanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Leki te działają poprzez zmianę odpowiedzi organizmu na ból, obrzęk i wysoką temperaturę.

Lek Flurbifex jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu dolegliwości gardła, takich jak podrażnienie, ból i obrzęk gardła i trudności w przełykaniu u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

REKLAMA

Jaki jest skład Flurbifex, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest flurbiprofen. Jedna pastylka twarda zawiera 8,75 mg flurbiprofenu.

Pozostałe składniki to:
Sacharoza
Glukoza ciekła
Makrogol 300
Olejek eteryczny miętowy
Lewomentol

Dowiedz się więcej na temat substancji: .


BL Market - czyli zakupy suplementów online

Sprawdź polecane suplementy diety i kup online za pośrednictwem BL Market. Znajdziesz tu m.in preparaty wspomagające odchudzanie, cerę trądzikową, poprawiające życie intymne i wiele innych rodzajów produktów.


Dawkowanie preparatu Flurbifex – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka to:

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
1 pastylka co 3-6 godzin, w razie potrzeby.
Nie należy stosować więcej niż 5 pastylek na dobę.
• Należy przyjąć 1 pastylkę i powoli rozpuścić ją w jamie ustnej.
• Podczas rozpuszczania należy zawsze przemieszczać pastylkę w jamie ustnej.

Stosowanie u dzieci:
Nie podawać tych pastylek dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą lub udać się do najbliższego szpitala. Objawy przedawkowania mogą obejmować: nudności, wymioty, bóle brzucha, rzadziej biegunkę. Możliwe jest również wystąpienie szumu w uszach, bólu głowy i krwawienia z przewodu pokarmowego.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego produktu, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Flurbifex – czy mogę spożywać alkohol?

Należy unikać picia alkoholu podczas stosowania leku Flurbifex, ponieważ może zwiększyć ryzyko krwawienia z żołądka lub jelita.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Flurbifex w okresie ciąży i karmienia piersią?

Flurbiprofen należy do grupy leków, które mogą upośledzać płodność u kobiet. Działanie to jest odwracalne po zaprzestaniu stosowania leku. Nie wydaje się, aby sporadyczne stosowanie pastylek wpływało na szanse zajścia w ciążę, jednakże, jeśli pacjentka ma problemy z zajściem w ciążę, należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem przyjmowania leku.

Nie należy stosować leku w ostatnim trymestrze ciąży. Jeśli pacjentka jest w pierwszych sześciu miesiącach ciąży lub jeśli karmi piersią, powinna skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Flurbifex i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Flurbifex – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Flurbifex. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

REKLAMA

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Flurbifex m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Flurbifex? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Flurbifex.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(18 ocen, średnia: 5,50 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.