Strepsils Intensive

Strepsils Intensive to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną flurbiprofen. Flurbiprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które działają przez zmianę odpowiedzi organizmu na ból, obrzęk i wysoką temperaturę. Lek jest przeznaczony do krótkotrwałego łagodzenia objawów stanu zapalnego gardła, takich jak ból gardła, trudności z przełykaniem i obrzęk u osób dorosłych od 18 roku życia. Strepsils Intensive wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne w leczeniu bólu gardła.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lek Strepsils Intensive w postaci tabletek do ssania zawiera flurbiprofen. Substancja ta należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Lek jest wskazany w krótkotrwałym objawowym leczeniu bólu gardła. Działanie leku rozpoczyna się po 30 minutach od zastosowania i utrzymuje się do 3 godzin.

Skład

1 tabletka zawiera

substancję czynna: flurbiprofen

substancie pomocnicze: makrogol 300, potasu wodorotlenek, aromat cytrynowy, lewomentol, syrop glukozowy, syrop sacharozo wy, miód

Dawkowanie

Tabletek do ssania należy stosować zgodnie z zalecanym sposobem stosowania. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się lekarzem lub farmaceutą. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Stosowanie leku Strepsils Intensive:
Jedną tabletkę do ssania co 3 do 6 godzin w razie potrzeby. Tabletkę należy ssać powoli. W czasie ssania położenie tabletki w ustach należy zmieniać, by uniknąć miejscowego podrażnienia.

Nie stosować więcej niż 5 tabletek w ciągu doby.
Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Działanie leku rozpoczyna się już po 30 minutach.

Przedawkowanie

W przypadku zażycia większej dawki leku niż zalecana należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak odrębnych zaleceń.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się lekarzem lub farmaceutą. Nie należy przyjmować leku w ostatnich trzech miesiącach ciąży.

Należy skonsultować się z lekarzem w pierwszych sześciu miesiącach ciąży lub karmienia piersią

Ulotka Strepsils Intensive

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Strepsils Intensive (forum)

Stosujesz Strepsils Intensive? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

1 komentarz do “Strepsils Intensive”

  1. Ten lek pomaga mi najbardziej na ból gardła. Jest jeszcze standardowy Strepsils, taki żółty. Ale ten moim zdaniem najlepiej działa przeciwbólowo.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Strepsils Intensive. Podziel się doświadczeniami na forum.