Strepsils Intensive Sprint

Lek Strepsils Intensive Sprint zawiera flurbiprofen. Flurbiprofen należy do grupy leków nazywanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Leki te działają poprzez zmianę odpowiedzi organizmu na ból, obrzęk i wysoką temperaturę. Lek Strepsils Intensive Sprint jest stosowany w leczeniu dolegliwości gardła, takich jak podrażnienie, ból i obrzęk gardła.

Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Jaki jest skład Strepsils Intensive Sprint, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną (aktywny składnik leku) jest flurbiprofen 8,75 mg.
Pozostałe składniki to: mannitol, ksylitol, sodu wodorowęglan, karbomer, kwas cytrynowy bezwodny, Cool Mix for Mint Flavour, sodu chlorek, aromat mięty pieprzowej, aspartam (E 951) i krzemu dwutlenek.

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Strepsils Intensive Sprint – jak stosować ten lek?

Dla dorosłych i dzieci w wieku od 12 lat.
(Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat).
– Wsypać zawartość saszetki do ust i poczekać, aż się rozpuści przed połknięciem.
– Granulat powinien zacząć działać w ciągu 30 minut.
– Stosować jedną saszetkę co 3–6 godzin, w razie potrzeby.
– Nieznane są efekty przyjmowania leku Strepsils Intensive Sprint z posiłkiem lub na czczo.
– Nie należy stosować więcej niż 5 saszetek w ciągu 24 godzin.
Saszetki przeznaczone są wyłącznie do krótkotrwałego stosowania.

Należy przyjmować najmniejszą możliwą liczbę saszetek przez najkrótszy czas konieczny do uśmierzenia objawów.

Nie należy stosować leku Strepsils Intensive Sprint przez okres dłuższy niż 3 dni, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Jeśli nie ma poprawy lub nastąpiło pogorszenie, lub jeśli pojawiły się nowe objawy, np. zakażenie bakteryjne, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą lub udać się do najbliższego szpitala. Objawy przedawkowania mogą obejmować: nudności, wymioty, bóle brzucha, rzadziej biegunkę, szum w uszach, ból głowy i krwawienie z przewodu pokarmowego.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Strepsils Intensive Sprint – czy mogę spożywać alkohol?

Należy unikać picia alkoholu podczas stosowania leku Strepsils Intensive Sprint.
Nieznane są efekty przyjmowania leku Strepsils Intensive Sprint z posiłkiem lub na czczo.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Strepsils Intensive Sprint w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek Strepsils Intensive Sprint należy do grupy leków, które mogą upośledzać płodność u kobiet. Działanie to jest odwracalne po zaprzestaniu stosowania leku. Nie wydaje się, aby sporadyczne stosowanie leku Strepsils Intensive Sprint wpływało na szanse zajścia w ciążę, jednakże, jeśli pacjentka ma problemy z zajściem w ciążę, należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem przyjmowania leku.

Nie należy stosować leku w ostatnim trymestrze (okres trzech miesięcy) ciąży. Jeśli pacjentka jest w pierwszym lub drugim trymestrze ciąży lub jeśli karmi piersią, powinna skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku.

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Strepsils Intensive Sprint – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Cena - ile kosztuje Strepsils Intensive Sprint?

Cena Strepsils Intensive Sprint i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Strepsils Intensive Sprint.

Opinie o Strepsils Intensive Sprint - forum pacjentów

Stosujesz Strepsils Intensive Sprint? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

Dodaj komentarz