Konsultacja merytoryczna:

PoloVox spray

Substancją czynną jest flurbiprofen. Flurbiprofen należy do grupy leków określanych jako
niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), które działają przez zmianę odpowiedzi organizmu na ból, obrzęk i wysoką temperaturę.

Lek PoloVox spray jest przeznaczony do krótkotrwałego łagodzenia objawów stanu zapalnego gardła, takich jak podrażnienie, ból gardła, trudności z przełykaniem i obrzęk u osób dorosłych w wieku 18 lat i powyżej.

Jaki jest skład PoloVox spray, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest flurbiprofen. Jedna dawka (3 rozpylenia) zawiera 8,75 mg flurbiprofenu.


Jedno rozpylenie zawiera 2,92 mg flurbiprofenu. 1 ml roztworu zawiera 17,16 mg flurbiprofenu.

Pozostałe składniki to: sacharyna sodowa (E 954), kwas cytrynowy, sodu wodorotlenek, disodu fosforan dwunastowodny, betadeks (E 459), hydroksypropylobetadeks, aromat wiśniowy, woda oczyszczona.

Skład aromatu wiśniowego: składniki nadające smak i zapach, etanol, trioctan glicerolu, glikol propylenowy (E 1520), kwas askorbowy, DL-alfa-tokoferol, woda.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu PoloVox spray – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka
Dorośli w wieku 18 lat i powyżej: Jedna dawka (3 rozpylenia aerozolu) na tylną część gardła co 3-6 godzin, w razie potrzeby. Nie należy przyjmować więcej niż 5 dawek w okresie 24 godzin.

Jedna dawka (3 rozpylenia aerozolu) zawiera 8,75 mg flurbiprofenu.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie należy stosować leku u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat.

Wyłącznie do stosowania w jamie ustnej.
– Rozpylić aerozol jedynie na tylną część gardła.
– Nie wdychać podczas rozpylania aerozolu.
– Nie należy przyjmować więcej niż 5 dawek (15 rozpyleń aerozolu) w ciągu 24 godzin.

Lek PoloVox spray przeznaczony jest wyłącznie do krótkotrwałego użycia. Należy stosować kilka dawek, w razie potrzeby, przez najkrótszy czas konieczny do złagodzenia objawów. W przypadku wystąpienia podrażnienia jamy ustnej, należy zaprzestać stosowania flurbiprofenu. Nie należy stosować leku dłużej niż 3 dni, o ile nie jest to zalecane przez lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą lub udać się do najbliższego szpitala. Objawy przedawkowania mogą obejmować: nudności lub wymioty, ból brzucha lub rzadziej biegunkę. Może wystąpić dzwonienie w uszach, ból głowy i krwawienie z przewodu pokarmowego.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania PoloVox spray – czy mogę spożywać alkohol?

Podczas stosowania tego leku należy unikać spożywania alkoholu, ponieważ może to zwiększać ryzyko krwawienia w obrębie żołądka lub jelit.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować PoloVox spray w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Nie należy stosować leku w ostatnim trymestrze ciąży. Jeśli pacjentka jest w pierwszych 6 miesiącach ciąży, powinna skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed zastosowaniem tego leku.

Karmienie piersią
Nie należy stosować leku w okresie karmienia piersią

Ulotka PoloVox spray – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

PoloVox spray, 8,75 mg/dawkę, aerozol do stosowania w jamie ustnej, roztwór (Flurbiprofenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 247.25 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat PoloVox spray m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

PoloVox spray, 8,75 mg/dawkę, aerozol do stosowania w jamie ustnej, roztwór (Flurbiprofenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 235.62 KB

Cena - ile kosztuje PoloVox spray?

Cena PoloVox spray i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę PoloVox spray.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz PoloVox spray? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Eye Q kapsułki 180 + 60 gratis (Opakowanie: 240 )Eye Q kapsułki 180 + 60 gratis (Opakowanie: 240 ) to suplement diety z dużą ilością nienasyconych kwasów tłuszczowych z ryb morskich i wiesiołka. Wspomaga funkcjonowanie układu nerwowego i sercowo-naczyniowego. Poprawia także działanie narządu wzroku.

Kapsułki Eye Q są przeznaczone dla osób dorosłych i dzieci od 3. roku życia. Nie zawierają glutenu, barwników, konserwantów i…

Zastosowanie Hydrominum+Skin tabletki (Opakowanie: 30 )Hydrominum+Skin tabletki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety dla dorosłych, którego składniki wspierają prawidłową detoksykację organizmu oraz wpływają na utrzymanie gospodarki wodnej. Jest stosowany jako element pomocniczy przy odchudzaniu i kontrolowaniu masy ciała.
Efekt działania Hydrominum+Skin tabletki (Opakowanie: 30 )Hydrominum+Skin tabletki (Opakowanie: 30 ) zawiera liczne wyciągi roślinne, które wspierają odchudzanie oraz prawidłowy poziom nawodnienia organizmu…

TERMCOOL Żel chłodz. 1-pomoc w oparzen. (Opakowanie: 30 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie Pure Encapsulations Magnesium Energy kapsułki (Opakowanie: 60 szt.)Pure Encapsulations Magnesium Energy kapsułki (Opakowanie: 60 szt.) uzupełniają niedobór magnezu. Opracowany z myślą o sportowcach i miłośnikach aktywnego stylu życia.Efekt działania Pure Encapsulations Magnesium Energy kapsułki (Opakowanie: 60 szt.)Podczas regularnej aktywności sportowej intensyfikuje się aktywność mięśni, organizm potrzebuje wtedy większej ilości składników odżywczych.
Pure Encapsulations…

Zastosowanie Momme zimowy krem do zadań specjalnych (Opakowanie: 50 ml)Momme zimowy krem do zadań specjalnych (Opakowanie: 50 ml) zapewnia skuteczną ochronę skóry przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych dla całej rodziny. Stworzona na bazie naturalnych surowców formuła kremu pozwala stosować go nawet przy bardzo niskich temperaturach.

Kosmetyk może być stosowany u niemowląt już od pierwszego dnia życia, a także u osób z…