Gammagard S/D

Gammagard S/D to lek z grupy immunoglobulin, który zawiera ludzkie przeciwciała obecne w krwi. Dzięki nim organizm może skutecznie zwalczać infekcje. Leki z tej grupy, takie jak Gammagard S/D, są stosowane w przypadku niedoboru przeciwciał we krwi, co często prowadzi do infekcji. Dodatkowo, Gammagard S/D może być również stosowany w leczeniu niektórych chorób autoimmunologicznych, które charakteryzują się stanami zapalnymi. Wskazania do stosowania Gammagard S/D obejmują leczenie pacjentów, którzy cierpią na niedobór przeciwciał, a także pacjentów z zaburzeniami o charakterze zapalnym. Jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

GAMMAGARD S/D należy do grupy leków zwanej immunoglobulinami. Leki z tej grupy zawierają ludzkie przeciwciała, które obecne są w ludzkiej krwi. Przeciwciała pomagają organizmowi zwalczać infekcje. Leki takie jak GAMMAGARD S/D stosuje się w przypadku niedoboru przeciwciał we krwi. Pacjenci z niedoborem przeciwciał często zapadają na infekcje. GAMMAGARD S/D może być także użyty, jeśli pacjent potrzebuje dodatkowych przeciwciał w przypadku leczenia niektórych zaburzeń o charakterze zapalnym (chorób autoimmunologicznych).

Skład

– Substancją czynną GAMMAGARD S/D jest normalna ludzka immunoglobulina.

GAMMAGARD S/D rekonstytuuje się w wodzie do wstrzykiwań do uzyskania 5% (50 mg/ml)) roztworu białka. Co najmniej 90% białka stanowi immunoglobulina G (IgG).

GAMMAGARD S/D może być rekonstytuowany w wodzie do wstrzykiwań do uzyskania 10% (100 mg/ml) roztworu białka.

– Inne składniki leku to: albumina ludzka, glicyna, sodu chlorek i glukoza jednowodna.

Dawkowanie

GAMMAGARD S/D jest przeznaczony do podawania dożylnego (wlew dożylny). Lek podaje lekarz lub pielęgniarka. Sposób dawkowania oraz częstość wlewów różni się w zależności od stanu klinicznego pacjenta i wagi ciała.

Początkowo GAMMAGARD S/D podawany będzie z małą szybkością. W zależności od tego, jak wlew będzie tolerowany, lekarz może stopniowo zwiększać szybkość wlewu.

Stosowanie u dzieci
Te same wskazania, dawkowanie oraz częstość wlewów dotyczy dorosłych i dzieci (w wieku 0 – 18 lat).

Przedawkowanie

Przedawkowanie leku może prowadzić do nadmiernego zagęszczenia krwi (nadmiernej lepkości krwi). Im gęstsza staje się krew, tym trudniej przemieszcza się ona w naczyniach w ciele pacjenta. W wyniku tego mniej tlenu zostaje dostarczone do ważnych narządów takich jak mózg, płuca itp. Może to wystąpić zwłaszcza u pacjentów z grupy ryzyka, tj. pacjentów w podeszłym wieku lub pacjentów mających problemy z sercem lub nerkami. Należy upewnić się, że pacjent przyjął odpowiednią ilość płynów i nie jest odwodniony oraz powiedzieć lekarzowi o problemach zdrowotnych

Jedzenie i picie (alkohol)

Nie dotyczy.

Ciąża i karmienie piersią

Należy poinformować lekarza, o ciąży lub karmieniu piersią. Lekarz zdecyduje, czy można zastosować GAMMAGARD S/D w czasie ciąży lub karmienia piersią.

– Nie przeprowadzono żadnych badań klinicznych z zastosowaniem GAMMAGARD S/D u kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Długotrwałe doświadczenie kliniczne ze stosowaniem leków zawierających przeciwciała wskazuje, że nie mają one szkodliwego wpływu na przebieg ciąży, płód ani noworodka.

– W przypadku karmienia piersią przeciwciała zawarte w GAMMAGARD S/D mogą pojawiać się w mleku matki. W ten sposób dziecko może być chronione przed określonymi zakażeniami.

Ulotka Gammagard S/D

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Gammagard S/D (forum)

Stosujesz Gammagard S/D? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Gammagard S/D. Podziel się doświadczeniami na forum.