Konsultacja merytoryczna:

Cefotaxime FarmaPlus

Lek Cefotaxime FarmaPlus proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań lub infuzji jest antybiotykiem z grupy o nazwie „cefalosporyny”. Na ogół zwalcza on skutecznie wiele bakterii.

Stosuje się go w leczeniu wielu poważnych zakażeń bakteryjnych:
• płuc (zapalenia płuc),
• dróg moczowych,
• błon pokrywających mózg (zapalenia opon mózgowych),
• jamy brzusznej,
• skóry i tkanki podskórnej,
• narządów płciowych bakteriami rzeżączki,
• przedoperacyjnej profilaktyki podczas zabiegu jelita grubego.

Jaki jest skład Cefotaxime FarmaPlus, jakie substancje zawiera?

1 fiolka leku Cefotaxime FarmaPlus 0,5 g zawiera 0,524 g cefotaksymu sodowego, co odpowiada 0,5 g cefotaksymu.
1 fiolka leku Cefotaxime FarmaPlus 1 g zawiera 1,048 g cefotaksymu sodowego, co odpowiada 1 g cefotaksymu.
1 fiolka leku Cefotaxime FarmaPlus 2 g zawiera 2,096 g cefotaksymu sodowego, co odpowiada 2 g cefotaksymu.
Lek nie zawiera żadnych innych składników.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Cefotaxime FarmaPlus – jak stosować ten lek?

Lek Cefotaxime FarmaPlus jest zazwyczaj podawany przez lekarza lub pielęgniarkę.

W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub fachowym personelem medycznym.

Lek Cefotaxime FarmaPlus powinien być zawsze podawany dożylnie lub domięśniowo.

Wstrzyknięcie zawsze wykonuje lekarz.

Dawka, metoda podawania i odstępy pomiędzy wstrzyknięciami zależą od wrażliwości drobnoustroju, stopnia ciężkości zakażenia oraz stanu pacjenta.

W przypadku dorosłych i młodzieży (12 do 16-18 lat) dawka wynosi zazwyczaj 1 g i jest podawana co 12 godzin. W przypadku ciężkich zakażeń można ją zwiększyć do 12 g na dobę podawanych w 3-4 dawkach. W przypadku zakażeń wywołanych przez gatunki Pseudomonas wrażliwe na cefotaksym, konieczne jest zazwyczaj stosowanie dawek dobowych przekraczających 6 g.

Dzieci: Dawka zależy od masy ciała i wynosi zazwyczaj 50-100 mg/kg/dobę w 2-4 dawkach podzielonych. W przypadku bardzo ciężkich zakażeń konieczne może być stosowanie dawek wynoszących maksymalnie 200 mg/kg/dobę.

Noworodki (0-27 dni): Zalecana dawka wynosi 50 mg/kg/dobę w 2-4 dawkach podzielonych. W przypadku ciężkich zakażeń konieczne może być stosowanie dawek wynoszących maksymalnie 150-200 mg/kg/dobę.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie jest to prawdopodobne, ponieważ wstrzyknięcie podaje lekarz.

W razie wystąpienia złego samopoczucia po wstrzyknięciu należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cefotaxime FarmaPlus – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cefotaxime FarmaPlus w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli kobieta jest w ciąży lub gdy planuje ciążę, lekarz stwierdzi, czy leczenie lekiem Cefotaxime FarmaPlus jest dla niej odpowiednie.
Lek Cefotaxime FarmaPlus jest wydzielany do mleka w małych stężeniach. Z tego względu nie należy go stosować podczas karmienia piersią.

Ulotka Cefotaxime FarmaPlus – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Cefotaxime FarmaPlus, 0,5 g, 1 g, 2 g, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań/do infuzji (Cefotaksym w postaci cefotaksymu sodowego)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 36 razy

Rozmiar plku 126.78 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Cefotaxime FarmaPlus m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Cefotaxime FarmaPlus, 0,5 g, 1 g, 2 g, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań/do infuzji (Cefotaksym w postaci cefotaksymu sodowego)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 40 razy

Rozmiar plku 171.93 KB

Cena - ile kosztuje Cefotaxime FarmaPlus?

Cena Cefotaxime FarmaPlus i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Cefotaxime FarmaPlus.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Cefotaxime FarmaPlus? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie La Roche Posay Toleriane Teint 10 podkład (Opakowanie: 30 ml)Produkt przeznaczony jest do makijażu skóry wrażliwej (o niskiej tolerancji na kosmetyki), skłonnej do podrażnień oraz trądzikowej. Specjalna, hipoalergiczna formuła nie zawiera substancji zapachowych ani konserwantów. Ultra lekka konsystencja ułatwia zaś aplikowanie podkładu.

Podkład wzbogacony został w innowacyjne dodatki takie, jak: neuroseryna (peptyd, który zmniejsza wrażliwość skó…

89.99 

Zastosowanie Krople żołądkowe (Opakowanie: 35 g)Krople żołądkowe (Opakowanie: 35 g) to produkt leczniczy stosowany tradycyjnie w niestrawności i zaburzeniach trawienia.
Efekt działania Krople żołądkowe (Opakowanie: 35 g)Krople żołądkowe (Opakowanie: 35 g) pobudzają łaknienie i wydzielanie soku żołądkowego. Wykazują łagodne działanie rozkurczające (wiatropędne).
SkładSubstancje czynne: nalewka z korzenia kozłka (Valerianae tinctura), nalewka z mięty pieprzowej (Menthae piperitae tinctura), intrakt z…

2.88 

Zastosowanie Tran Hasco (Opakowanie: 60 )Tran Hasco (Opakowanie: 60 ) to lek zawierający olej wątłuszowy (Oleum Jecoris Aselli) otrzymywany z wątroby dorsza (Gadus morrhua Linné) i innych ryb z rodziny dorszowatych (Gadidae). Jest stosowany w profilaktyce i wspomagająco w leczeniu niedoborów witamin A i D, zwłaszcza u dzieci, w zapobieganiu krzywicy oraz na zaburzenia uwapnienia tkanki kostnej różnego pochodzenia. U kobiet w okresie menopauzy pomaga ł…

16.82 

Zastosowanie Biotynox Forte (Opakowanie: 30 )Biotynox Forte (Opakowanie: 30 ) to preparat leczniczy z biotyną, która wpływa pozytywnie na kondycję skóry, włosów i paznokci. Zmniejsza stany zapalne skóry oraz zwiększa twardość tkanki płytki paznokciowej. Hamuje powstawanie zmarszczek.
Efekt działania Biotynox Forte (Opakowanie: 30 )Biotynox Forte (Opakowanie: 30 ) zawiera biotynę, która należy do grupy witamin B. Wpływa ona na syntezę keratyny, która stanowi…

44.76 

Zastosowanie Dentinox Gel N żel łagodzący objawy ząbkowania (Opakowanie: 10 g)Dentinox Gel N żel łagodzący objawy ząbkowania (Opakowanie: 10 g) zapobiega i eliminuje bolesność, objawy zapalne i nadmierne ślinienie się dziecka podczas wyżynania pierwszych zębów. Jest przeznaczony do zastosowania miejscowego na dziąsła w jamie ustnej. Nie zawiera cukru, sztucznych barwników ani konserwantów.
Okres ząbkowania u najmłodszych rozpoczyna się…

19.77 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief