Desnoran

Desnoran

Desnoran to wyrób medyczny w postaci sprayu przeznaczonego do podawania do nosa o składzie, który przeszedł szereg badań: konsumenckich oraz klinicznych.

Desnoran został stworzony, by przeciwdziałać najczęściej występującym mechanizmom chrapania, jakim jest zbyt silny rozkurcz mięśni okolic gardła występujący w czasie snu. W konsekwencji tego, wejście do gardła ulega zwężeniu utrudniając przepływ powietrza. Aby zapewnić płucom właściwą objętość powietrza, zwiększeniu ulega szybkość jego przepływu przez gardło. Wzrastające ciśnienie wywierane na gardło wywołuje drganie języczka (1) i podniebienia miękkiego (2), a właśnie te wibracje odpowiadają za odgłos chrapania (3).

Desnoran usuwa przyczynę chrapania poprzez:
– nawilżenie i zmiękczenie błony śluzowej
– poprawie napięcia tkanek gardła.

Takie działanie wyrobu medycznego Desnoran ułatwia przepływ powietrza przez drogi oddechowe niwelując wibracje i usuwając odgłos chrapania.

Jaki jest skład Desnoran, jakie substancje zawiera?

Woda oczyszczona, sodu chlorek, polisorbat 80, sorbinian potasu, disodu edytynian.

Dawkowanie preparatu Desnoran – jak stosować ten lek?

Desnoran ma formę łatwego do zastosowania sprayu do nosa. Dla osiągnięcia pożądanego efektu należy stosować go regularnie, co wieczór przed pójściem spać.

Użycie Desnoranu powinno być ostatnią czynnością wykonaną przed snem.

Po zaaplikowaniu preparatu nie należy już jeść, pić ani czyścić zębów ponieważ może to spowodować obniżenie skuteczności działania preparatu.

1. Przed zastosowaniem wyrobu oczyścić nos
2. Przechylić głowę do tyłu (najlepiej podczas leżenia)
3. Do każdego otworu nosowego aplikować 4 do 6 dawek
4. Aby uzyskać optymalny efekt wyrób musi spłynąć i całkowicie pokryć błonę śluzową gardła

Desnoran działa już po pierwszym zastosowaniu, lecz w nielicznych przypadkach zamierzony efekt osiągany jest później, nawet dopiero po 14 dniach używania preparatu.

Desnoran dzięki aplikatorowi typu „upside-down” umożliwia aplikację środka w pozycji leżącej, a specjalna strumieniowa końcówka „jet-stream” zapewnia skuteczne dotarcie preparatu w miejsce powstawania problemu chrapania.

Opinie o Desnoran - forum pacjentów

Stosujesz Desnoran? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

2 komentarze do wpisu „Desnoran”

  1. Na opakowaniu pisze: „DESNORAN spray do nosa przeciw chrapaniu”, a powinno pisać: „”DESNORAN spray do nosa zwiększający chrapanie”.
    NIE POLECAM.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz