Konsultacja merytoryczna:

Aminoplasmal B. Braun 10%

AMINOPLASMAL B.BRAUN 10% jest roztworem podawanym pacjentowi przez małą rurkę z kaniulą wprowadzaną do żyły (infuzja dożylna). Roztwór zawiera aminokwasy, które są niezbędne do wzrostu i powrotu organizmu do zdrowia. Pacjent otrzymuje ten roztwór, jeśli nie jest w stanie normalnie przyjmować pokarmu. Przyjmując ten roztwór pacjent także będzie przyjmować inne roztwory, takie jak roztwory glukozy lub emulsje tłuszczowe. Roztwór można podawać dorosłym, młodzieży i dzieciom w wieku powyżej 2 lat.

Jaki jest skład Aminoplasmal B. Braun 10%, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są aminokwasy.
Ten lek zawiera:Izoleucyna, Izoleucyna Leucyna, Octan lizyny (odpowiada lizynie), Lizyna jednowodna (odpowiada lizynie), Metionina, Fenyloalanina, Treonina, Tryptofan, Walina, Arginina, Histydyna, Alanina, Glicyna, Kwas asparaginowy, Kwas glutaminowy, Prolina Seryna, Tyrozyna.

Pozostałe składniki to: acetylocysteina, kwas cytrynowy jednowodny (do ustalania pH) i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Aminoplasmal B. Braun 10% – jak stosować ten lek?

Dorośli i młodzież w wieku od 14 do 17 lat
Lekarz zdecyduje, jaką dawkę leku na dobę należy podać pacjentowi.
Na ogół stosuje się dawki 10-20 ml na kg masy ciała na dobę. Roztwór jest podawany z szybkością nie większą niż 1 ml na kg masy ciała na godzinę.

Dzieci w wieku od 2 do 13 lat
W przypadku dzieci lekarz dostosuje starannie dawkę zgodnie z wiekiem dziecka, stanem odżywienia i aktualnym stanem zdrowia.

Dawka podawana dzieciom wynosi około:
w przypadku dzieci w wieku od 2 do 4 lat: 15 ml na kg masy ciała na dobę
w przypadku dzieci w wieku od 5 do 13 lat: 10 ml na kg masy ciała na dobę
Roztwór jest podawany z szybkością nie większą niż 1 ml na kg masy ciała na godzinę.

Aminoplasmal B. Braun 10% można stosować tak długo, jak pacjent wymaga żywienia
dożylnego.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jest to mało prawdopodobne, ponieważ lekarz określa dobowe dawki. Jednakże, jeśli pacjent otrzyma większą niż zalecana dawkę roztworu lub roztwór jest podawany zbyt szybko, pacjent będzie wydalać część aminokwasów z moczem, może czuć mdłości lub wymioty, lub mieć dreszcze. W takim przypadku, infuzja zostanie tymczasowo przerwana i wznowiona w późniejszym czasie przy mniejszej szybkości. W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Aminoplasmal B. Braun 10% – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Aminoplasmal B. Braun 10% w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Aminoplasmal B. Braun 10% – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Aminoplasmal B. Braun 10%, roztwór do infuzji (Aminokwasy)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 18 razy

Rozmiar plku 232.87 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Aminoplasmal B. Braun 10% m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Aminoplasmal B. Braun 10%, roztwór do infuzji (Aminokwasy)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 18 razy

Rozmiar plku 285.29 KB

Cena - ile kosztuje Aminoplasmal B. Braun 10%?

Cena Aminoplasmal B. Braun 10% i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Aminoplasmal B. Braun 10%.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Aminoplasmal B. Braun 10%? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Simetigast Forte kapsułki miękkie (Opakowanie: 20 )Simetigast Forte kapsułki miękkie (Opakowanie: 20 ) to wyrób medyczny do stosowania na wzdęcia, uczucie pełności, odbijanie, łagodzący dolegliwości związane z nadmiernym gromadzeniem się gazów w obrębie jamy brzusznej. Odpowiedni także do stosowania przed badaniami diagnostycznymi jamy brzusznej – ultrasonografią, endoskopią i radiografią, ponieważ wspomaga usuwanie piany, gazów i powietrza z przewodu…

14.49 

Zastosowanie Bioderma Hydrabio H2O 4in1 płyn micelarny (Opakowanie: 500 ml)Bioderma Hydrabio H2O 4in1 płyn micelarny (Opakowanie: 500 ml) został stworzony z myślą o potrzebach skóry odwodnionej, wrażliwej, normalnej oraz suchej. W każdym z tych przypadków wymagana jest właściwa pielęgnacja, której obowiązkowym elementem jest dokładne usunięcie makijażu oraz staranne oczyszczenie twarzy. Produkt polecany zwłaszcza…

64.99 

Zastosowanie Cetebe Vitamin C 500 mg kapsułki o przedłużonym uwalnianiu (Opakowanie: 30 szt.)Cetebe Vitamin C 500 mg kapsułki o przedłużonym uwalnianiu (Opakowanie: 30 szt.) zawiera odpowiedni podaż witaminowy zapobiegając nieprzyjemnych dolegliwością, np.:
senność i ogólne poczucie zmęczenia, bóle mięśni i stawów, pogorszony stan skóry (zmarszczki, szorstkość, brak elastyczności ), obniżenie odporności organizmu, osłabienie naczyń włosowatych (…

47.99 

Zastosowanie Linomag olejek do kąpieli dla dzieci i niemowląt (Opakowanie: 400 ml)Linomag olejek do kąpieli dla dzieci i niemowląt (Opakowanie: 400 ml) to delikatny olejek nawilżający do stosowania przy kąpieli. Nadaje się do stosowania u dzieci o skórze wrażliwej, suchej i skłonnej do podrażnień.

Olejek do kąpieli Linomag może być stosowany od 1. miesiąca życia. Łagodzi podrażnienia…

18.99 

Zastosowanie SIKATRIS Silikonowe plastry na blizny po mastopeksji 17cmx7,6cm (Opakowanie: 5 )SIKATRIS Silikonowe plastry na blizny po mastopeksji 17cmx7,6cm (Opakowanie: 5 ) to silikonowe plastry do stosowania po zabiegach podniesienia piersi (mastopeksji) oraz innych zabiegach chirurgicznych piersi. Są certyfikowanym wyrobem medycznym. Poprawiają wygląd starych i świeżych blizn przerostowych (hipertroficzne) i keloidowych (bliznowce), ale również powinny być stosowane profilaktycznie na zamknięte rany, aby zapobiec nieprawidłowemu bliznowaceniu.
Efekt…

65.32 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief