ENILOR (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

WSKAZANIA

JAKIE SĄ WSKAZANIA DO STOSOWANIA LEKU ENILOR (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) ORAZ JAK DZIAŁA TEN LEK?

Lek Enilor zawiera bisoprololu fumaran należący do grupy leków zwanych beta-adrenolitykami.

Lek Enilor stosowany jest w leczeniu:
– stabilnej niewydolności serca. Jest stosowany jako dodatkowe leczenie do innych leków stosowanych w niewydolności serca.

Niewydolność serca występuje kiedy serce jest za słabe, aby odpowiednio pompować krew w całym układzie krążenia. Jest to przyczyną duszności i powstawania obrzęków. Lek Enilor zwalnia czynność serca i sprawia, że bardziej wydajnie pompuje ono krew w organizmie.

SKŁAD

JAKI JEST SKŁAD LEKU ENILOR (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) ? JAKĄ ZAWIERA SUBSTANCJĘ CZYNNĄ ORAZ SUBSTANCJE POMOCNICZE?

Substancją czynną leku jest bisoprololu fumaran. Każda tabletka zawiera 1,25 mg, 2,5 mg, 3,75 mg, 5 mg, 7,5 mg lub 10 mg bisoprololu fumaranu.

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, wapnia wodorofosforan bezwodny, krzemionka koloidalna bezwodna, krospowidon (Typu A), magnezu stearynian.
Otoczka tabletki: hypromeloza 6 cP, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400.

DAWKOWANIE

JAKIE JEST ZALECANE DAWKOWANIE LEKU ENILOR (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)? JAK BEZPIECZNIE STOSOWAĆ TEN LEK? JAK DŁUGO STOSOWAĆ? INSTRUKCJA STOSOWANIA.

Pacjenci, przed rozpoczęciem stosowania leku Enilor, powinni wcześniej przyjmować inne leki stosowane w niewydolności serca, w tym inhibitory ACE, leki moczopędne i glikozydy naparstnicy (w razie konieczności).

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

 Lekarz ustali, ile tabletek należy przyjmować.
 Lek Enilor należy przyjmować rano, przed, podczas lub po śniadaniu.
 Tabletki należy połykać w całości popijając wodą. Nie żuć ani nie rozkruszać tabletek. Dawka leku Enilor będzie stopniowo zwiększana do momentu określenia dawki właściwej, odpowiedniej dla danego pacjenta:

Dorośli i osoby w podeszłym wieku: zalecana dawka to:
1,25 mg raz na dobę przez 1 tydzień.
Jeśli dawka jest dobrze tolerowana, można ją zwiększyć do:
2,5 mg raz na dobę przez następny tydzień.
Jeśli dawka jest dobrze tolerowana, można ją zwiększyć do:
3,75 mg raz na dobę przez kolejny tydzień.
Jeśli dawka jest dobrze tolerowana, można ją zwiększyć do:
5 mg raz na dobę przez następne 4 tygodnie.
Jeśli dawka jest dobrze tolerowana, można ją zwiększyć do:
7,5 mg raz na dobę przez kolejne 4 tygodnie.
Jeśli dawka jest dobrze tolerowana, można ją zwiększyć do:
10 mg raz na dobę. Jest to dawka podtrzymująca.
Dawka maksymalna: 10 mg raz na dobę.
Lekarz określi dawkę najodpowiedniejszą dla danego pacjenta na postawie stopnia tolerancji leku i występowania ewentualnych działań niepożądanych.
Podczas zwiększania dawki lekarz zaleci monitorowanie czynności serca i ciśnienia tętniczego.

Pacjenci z chorobami wątroby lub nerek
Dostosowując dawkę leku Enilor, lekarz musi zachować szczególną ostrożność.

Dzieci
Nie zaleca się stosowania leku Enilor u dzieci.

W przypadku stwierdzenia zbyt silnego lub za słabego działania leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

PRZYJĘCIE ZBYT DUŻEJ DAWKI

JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU PRZEDAWKOWANIA LEKU? CO ZROBIĆ, GDY PRZYPADKOWO PRZYJĘTO WIĘKSZĄ DAWKĘ LEKU NIŻ ZALECANA?

Po przypadkowym przyjęciu dawki większej niż zalecana należy natychmiast powiadomić lekarza lub farmaceutę. Należy zabrać ze sobą pozostałe tabletki lub tę ulotkę tak, aby personel medyczny mógł dowiedzieć się, co dokładnie pacjent przyjął. Do objawów przedawkowania zalicza się: zawroty głowy, uczucie zamroczenia, zmęczenie, duszność i (lub) świszczący oddech. Można także obserwować: zwolnienie czynności serca, zmniejszenie ciśnienia tętniczego, osłabienie czynności serca i nadmierne zmniejszenie stężenia cukru we krwi (któremu może towarzyszyć uczucie głodu,
nasilone pocenie i kołatanie serca).

PRZYJMOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

ZASTOSOWANIE LEKU PRZY JEDNOCZESNYM SPOŻYWANIU POKARMÓW I NAPOJÓW. CZY MOŻNA JEŚĆ I PIĆ STOSUJĄC LEK? CZY MOŻNA PIĆ ALKOHOL?

Enilor może być przyjmowany z posiłkiem lub niezależnie od posiłków. Tabletkę należy połykać w całości, popijając wodą.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

STOSOWANIE W CIĄŻY ORAZ PODCZAS KARMIENIA PIERSIĄ

CZY KOBIETA BĘDĄCA W CIĄŻY LUB KARMIĄCA PIERSIĄ MOŻE ZAŻYWAĆ LEK? JAKIE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI NALEŻY ZACHOWAĆ?

Nie stosować bisoprololu jeśli pacjentka jest w ciąży lub może być w ciąży. Bisoprolol może wpływać szkodliwie na przebieg ciąży i (lub) nienarodzone dziecko. Zwiększa się prawdopodobieństwo przedwczesnego porodu, poronienia, a także małego stężenia cukru we krwi i zwolnienia czynności serca u dziecka. Lek może także wpływać na rozwój dziecka.

Nie wiadomo, czy bisoprolol przenika do mleka ludzkiego, dlatego nie zaleca się jego stosowania w okresie karmienia piersią.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

PEŁNA DOKUMENTACJA LEKU ENILOR (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Jeżeli w powyższym opisie nie znaleźliście Państwo poszkiwanych informacji, istnieje możliwość pobrania pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta lub charakterystyki produktu leczniczego (dla lekarzy lub farmaceutów).

ENILOR (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) ulotka leku, chpl, opinie, dawkowanie

ULOTKA (SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE)

Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku, działania niepożądane, sposób przechowywania, inne ostrzeżenia.

ULOTKA LEKU ENILOR (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) (pliki PDF lub DOC)

Produkt archiwalny – Brak w produkcji, Brak w obrocie


CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHPL zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznyc.

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - ENILOR (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) CHPL (pliki PDF lub DOC)

Produkt archiwalny – Brak w produkcji, Brak w obrocie


CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź ile kosztuje ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta. Jedna z postaci farmaceutycznych tego leku posiada następujący nr BLOZ: .

Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek.

Portal baza-lekow.com.pl założony został w 2013 roku. Prowadzony jest przy współpracy z copywriterami posiadającymi wykształcenie medyczne. Wszelkie informacje merytoryczne o lekach, przygotowane zostały w oparciu o dane publikowane przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz Europejską Agencję Leków.

OPINIE O ENILOR (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) - FORUM O LEKACH

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami i oceń skuteczność leku.

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here