Emorect

Emorect to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany w łagodzeniu objawów przewlekłej niewydolności żylnej, takich jak uczucie ciężkości nóg, świąd skóry w okolicy podudzi. Można go również stosować pomocniczo po urazach skóry i tkanek miękkich (siniaki), na przykład po urazach sportowych, oraz w obrzękach pourazowych o niewielkim nasileniu. Preparat zawiera gęsty wyciąg z nasion kasztanowca oraz nalewkę z arniki.

Preparat zawiera substancję: ,

Wskazania / działanie

Wskazania do stosowania:
W łagodnych objawach przewlekłej niewydolności żylnej, takich jak: uczucie ciężkości nóg, świąd skóry w okolicy podudzi oraz jako środek wspomagający po urazach skóry i tkanek miękkich (siniaki) np. po urazach sportowych oraz w obrzękach pourazowych o niewielkim nasileniu.

Skład

wyciąg gęsty z nasion kasztanowca
nalewka z arniki

Dawkowanie

Miejscowo.

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: smarować cienką warstwą miejsca zmienione chorobowo 2-3 razy dziennie. Przed i po zastosowaniu leku należy umyć ręce. Stosować na miejsca zmienione chorobowo do czasu ustąpienia objawów, zwykle nie dłużej niż 2 tygodnie. Jeśli objawy chorobowe nie ustąpią lub nasilą się należy zasięgnąć porady lekarza.

Uwaga! Nie stosować na uszkodzoną skórę. Nie stosować w okolicy oczu, pod opatrunki (bandaże, plastry).
Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat.

Przedawkowanie

U osób wrażliwych mogą wystąpić miejscowe reakcje nadwrażliwości: rumień, świąd, pokrzywka, uczucie pieczenia, zaczerwienienie i stany zapalne skóry. W razie wystąpienia zaczerwienienia i podrażnienia skóry należy przerwać stosowanie leku; w razie nieustąpienia objawów należy zgłosić się do lekarza.

Jedzenie i picie (alkohol)

Nie dotyczy.

Ciąża i karmienie piersią

Nie zaleca się stosowania żelu Emorect w okresie ciąży i karmienia piersią.

Ulotka Emorect

Brak ulotki dla pacjenta.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Brak charakterystyki produktu leczniczego.

Opinie o Emorect (forum)

Stosujesz Emorect? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Emorect. Podziel się doświadczeniami na forum.