Konsultacja merytoryczna:

Venotonin

Venotonin jest preparatem w kapsułkach. Substancję czynną leku stanowi wyciąg suchy z nasion kasztanowca (Hippocastani semen extractum siccum). Jedna kapsułka zawiera 100 mg – 125 mg wyciągu macierzystego, co odpowiada 20 mg glikozydów trójterpenowych w przeliczeniu na bezwodną escynę. Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 60% V/V. Venotonin działa przeciwprzesiękowo i przeciwobrzękowo oraz tonizująco na naczynia żylne.

Wskazania do stosowania: w objawach przewlekłej niewydolności żylnej różnego pochodzenia, takich jak: obrzęki podudzi, kurcze łydek, świąd oraz bóle i uczucie ciężkości w nogach.

Jaki jest skład Venotonin, jakie substancje zawiera?

1 kapsułka zawiera 100 mg – 125 mg wyciągu macierzystego, suchego z nasion kasztanowca (Hippocastani semen extractum siccum), co odpowiada 20 mg glikozydów trójterpenowych w przeliczeniu na bezwodną escynę.
Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 60% V/V.

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, maltodekstryna, stearynian magnezu, bezwodna koloidalna krzemionka. Składniki kapsułki: żelatyna, dwutlenek tytanu, indygotyna E 131, żółcień chinolinowa E 104.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Venotonin – jak stosować ten lek?

Dorośli: doustnie 2 razy dziennie po 1 – 3 kapsułek.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Venotonin® jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie zanotowano przypadków przedawkowania leków zawierających wyciąg z nasion kasztanowca.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Venotonin – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Venotonin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ze względu na brak wystarczających danych, dotyczących bezpieczeństwa stosowania, nie zaleca się podawania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Venotonin

Ulotka Venotonin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

VENOTONIN escyna, 20 mg kapsułki twarde

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Venotonin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

VenoProtect 180 mg, kapsułki (Vitis vinijerae folii extraclum siccum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Cena - ile kosztuje Venotonin?

Cena Venotonin i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Venotonin.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Venotonin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz