Venotonin

Venotonin to lek roślinny, który jest stosowany w objawach przewlekłej niewydolności żylnej różnego pochodzenia, takich jak: obrzęki podudzi, kurcze łydek, świąd oraz bóle i uczucie ciężkości w nogach. Działa przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie oraz tonizująco na naczynia żylne. Lek jest dostępny bez recepty. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Venotonin. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Venotonin jest preparatem w kapsułkach. Substancję czynną leku stanowi wyciąg suchy z nasion kasztanowca (Hippocastani semen extractum siccum). Jedna kapsułka zawiera 100 mg – 125 mg wyciągu macierzystego, co odpowiada 20 mg glikozydów trójterpenowych w przeliczeniu na bezwodną escynę. Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 60% V/V. Venotonin działa przeciwprzesiękowo i przeciwobrzękowo oraz tonizująco na naczynia żylne.

Wskazania do stosowania: w objawach przewlekłej niewydolności żylnej różnego pochodzenia, takich jak: obrzęki podudzi, kurcze łydek, świąd oraz bóle i uczucie ciężkości w nogach.

Jaki jest skład Venotonin, jakie substancje zawiera?

1 kapsułka zawiera 100 mg – 125 mg wyciągu macierzystego, suchego z nasion kasztanowca (Hippocastani semen extractum siccum), co odpowiada 20 mg glikozydów trójterpenowych w przeliczeniu na bezwodną escynę.
Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 60% V/V.

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, maltodekstryna, stearynian magnezu, bezwodna koloidalna krzemionka. Składniki kapsułki: żelatyna, dwutlenek tytanu, indygotyna E 131, żółcień chinolinowa E 104.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Venotonin – jak stosować?

Dorośli: doustnie 2 razy dziennie po 1 – 3 kapsułek.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Venotonin® jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie zanotowano przypadków przedawkowania leków zawierających wyciąg z nasion kasztanowca.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Venotonin – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Venotonin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ze względu na brak wystarczających danych, dotyczących bezpieczeństwa stosowania, nie zaleca się podawania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Venotonin

Ulotka Venotonin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Venotonin przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Venotonin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Venotonin w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Venotonin

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Venotonin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Venotonin. Podziel się doświadczeniami na forum.