Lel Venescin zawiera wyciąg gęsty z nasion kasztanowca (Hippocastani seminis extractum spissum) i trokserutynę. Przyjmuje się, że produkt zawierający połączenie escyny (główny składnik wyciągu z nasion kasztanowca) oraz trokserutyny wpływa na naczynia żylne m. in. zmniejszając ich przepuszczalność oraz wpływa na napięcie żylne. Żel działa przeciwobrzękowo.
Lek stosuje się w początkowych objawach przewlekłej niewydolności żylnej (w bólu, uczuciu ciężkości i puchnięciu nóg, kurczach łydek) oraz w przypadku objawów występujących po urazach (obrzęki, krwiaki).

Jaki jest skład Venescin, jakie substancje zawiera?
100 g leku zawiera
Substancje czynne
Wyciąg gęsty z Aesculus hippocastanum L., semen (nasiona kasztanowca) 11,8 g
ekstrahent: etanol 70 % V/V
Trokserutyna (Troxerutinum) 2,0 g
Substancje pomocnicze:
Karbomer (carbopol 5984)
sodu wodorotlenek
glicerol
glikol propylenowy
metylu parahydroksybenzoesan
propylu parahydroksybenzoesan
etanol
woda oczyszczona
Zobacz listę produktów zawierających substancję: Kasztanowiec (kora / nasiona / owoce).
Dawkowanie preparatu Venescin – jak stosować ten lek?
Lek należy stosować zewnętrznie. Nakładać 2 razy na dobę (zaleca się stosowanie rano i wieczorem). Niewielką ilość żelu, ok. 2 cm po nałożeniu delikatnie wcierać.
Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
Produkt przeznaczony do stosowania zewnętrznego.
Co mogę jeść i pić podczas stosowania Venescin – czy mogę spożywać alkohol?
Nie dotyczy.
Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.
Czy można stosować Venescin w okresie ciąży i karmienia piersią?
Lek nie powinien być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią bez zasięgnięcia porady lekarskiej.
Cena i dostępność w najbliższej aptece
Dowiedz się ile kosztuje Venescin i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.
Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność i cenę leku.
Ulotka Venescin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:
Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Venescin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:
Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)
Stosujesz Venescin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.
Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.
Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.
Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.
Używam Venescin w formie żelu od 2 tygodni. Od pewnego czasu na nogach zaczęły pokazywać mi się fioletowe żyły i w kilku miejscach zaczęły
pękać mi naczynka. Uczucie ciężkich nóg ustępuje, ale żyły są nadal widoczne i pękają. Czy ktoś miał podobne objawy? Wiecie dlaczego tak się dzieje ?