Venomenhal

VENOMENHAL służy do diagnostyki (testy skórne) i immunoterapii swoistej (odczulanie) chorób alergicznych zależnych od swoistych immunoglobulin klasy E (IgE), stanowiących odpowiedź na jad owadów błonkoskrzydłych (osy lub pszczoły).

Wskazanie powinno być oparte o szczegółowy wywiad, który potwierdza wystąpienie reakcji nadwrażliwości na jad owada u pacjenta.

Jaki jest skład Venomenhal, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest:
Liofilizowany jad owada (osy lub pszczoły)

Substancje pomocnicze to:
albumina ludzka
mannitol

Rozpuszczalnik
Sodu chlorek, fenol, albumina ludzka, woda do wstrzykiwań

Rozcieńczalnik:
sodu chlorek, fenol, albumina ludzka, woda do wstrzykiwań

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Venomenhal – jak stosować ten lek?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy zwrócić się o poradę do lekarza prowadzącego.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Venomenhal – czy mogę spożywać alkohol?

Pokarm oraz picie nie wpływają na skuteczność leku VENOMENHAL.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Venomenhal w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Obecnie nie ma odpowiednio udokumentowanych danych dotyczących stosowania leków odczulających u kobiet ciężarnych. Potencjalne ryzyko dla matki i płodu ludzkiego jest nieznane. Podczas ciąży nie należy rozpoczynać terapii lekiem VENOMENHAL. Jeżeli leczenie zostało rozpoczęte przed zajściem w ciążę, może być kontynuowane zgodnie z zaleceniem lekarza prowadzącego.

Karmienie piersią
W okresie karmienia piersią nie należy rozpoczynać terapii tym lekiem. Jeżeli leczenie zostało rozpoczęte przed zajściem w ciążę, może być kontynuowane zgodnie z zaleceniem lekarza prowadzącego.

Ulotka Venomenhal – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

VENOMENHAL jad owadów błonkoskrzydłych (osy lub pszczoły), 120 mikrogramów, proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do testów skórnych i immunoterapii swoistej Zestaw do leczenia początkowego i podtrzymującego

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Venomenhal m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

VENOMENHAL jad owadów błonkoskrzydłych (osy lub pszczoły), 120 mikrogramów, proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do testów skórnych i immunoterapii swoistej Zestaw do leczenia początkowego i podtrzymującego

Cena Venomenhal i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Venomenhal i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę Venomenhal oraz dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Venomenhal - forum pacjentów

Stosujesz Venomenhal? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz