Venoforton

Venoforton to lek roślinny dostępny bez recepty, który jest tradycyjnie stosowany w objawach niewydolności żylnej, takich jak uczucie ciężkości i obrzęki nóg, żylaki. Lek jest również stosowany w zaburzeniach krążenia obwodowego, redukując objawy zimnych nóg i drętwienia palców, a także łagodnie w niewydolności krążenia mózgowego, takie jak zawroty głowy, szumy uszne, osłabienie pamięci i zmniejszona koncentracja umysłowa. Preparat zawiera ekstrakty z kasztanowca, miłorzębu, głogu, jemioły i arniki. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Venoforton. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Venoforton jest produktem leczniczym roślinnym w postaci płynu doustnego, którego 100 g zawiera: Wyciąg z owoców kasztanowca (Intractum Hippocastani)-40,0g, nalewka z miłorzębu (1’inctura Ginkgo bilobae -37,Og, nalewka z kwiatostanu głogu (Crataegi tinctura)- 10.0g, wyciąg z ziela jemioły (Iniracum Visci ) – 10,Og, nalewka z ziela arniki (Tinctura Arnicae 7-3,Og.

Wskazania do stosowania:
Lek roślinny tradycyjnie stosowany w objawach niewydolności żylnej (uczucie ciężkości i obrzęki nóg, żylaki), krążenia obwodowego (redukuje objawy zimnych nóg i drętwienia palców, pomocniczo w miażdżycy), łagodnie w niewydolności krążenia mózgowego (zawroty głowy, szumy uszne, osłabienie pamięci, zmniejszona koncentracja umysłowa).

Produkt jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Jaki jest skład Venoforton, jakie substancje zawiera?

100 g produktu leczniczego zawiera:
Wyciąg z owoców kasztanowca (Intractum Hippocastani)-40,0g, nalewka z miłorzębu (Tinctura Ginkgo hilobae -37,0g, nalewka z kwiatostanu głogu (Cmtaegi tinctura)- 10,0g, wyciąg z ziela jemioły (Intracum Viści)- 10,Og, nalewka z ziela arniki (Tinctura Arnicae )- 3,0g

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Venoforton – jak stosować?

Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 4 razy dziennie po 3 ml, 30 min przed jedzeniem, rozpuszczając lek w małej ilości wody, korzystnie soku owocowego

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przy znacznym przedawkowaniu leku mogą wystąpić objawy typowe dla zatrucia alkoholowego; biegunka, wymioty, zaburzenia koordynacji ruchowej, osłabienie mięśni. Należy zbadać wówczas czynność nerek.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Venoforton – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Venoforton w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie zaleca się stosowania leku Venoforton podczas ciąży i karmienia piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Venoforton

Ulotka Venoforton – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Venoforton przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Venoforton m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Venoforton w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Venoforton

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Venoforton? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Venoforton. Podziel się doświadczeniami na forum.