Konsultacja merytoryczna:

Escalar

Escalar

Escalar jest lekiem roślinnym tradycyjnie stosowanym zawierającym wyciąg gęsty z arniki i nagietka oraz suchy wyciąg z kasztanowca, standaryzowany na escynę. Skuteczność leku opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Escalar jest lekiem tradycyjnie stosowanym pomocniczo:
− w objawach przewlekłej niewydolności żylnej (z objawami obrzęków podudzi) oraz w pourazowych obrzękach i stłuczeniach,
− w podskórnych wylewach (siniakach), także w przypadkach kontuzji sportowych .

Jaki jest skład Escalar, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: wyciąg gęsty z kwiatu arniki górskiej i kwiatu nagietka lekarskiego oraz wyciąg suchy z nasion kasztanowca zwyczajnego, standaryzowany na zawartość escyny.

1 g maści zawiera:
20 mg wyciągu gęstego z kwiatu arniki górskiej i kwiatu nagietka lekarskiego (Arnicae et Calendulae extractum spissum) (DER 6-9:1), ekstrahent: etanol 70% (V/V); 50 mg wyciągu suchego z nasion kasztanowca zwyczajnego (Hippocastani seminis extractum siccum) (DER 5-7:1), zawierającego 9,5 mg glikozydów trójterpenowych w przeliczeniu na bezwodną escynę, ekstrahent: etanol 80% (V/V).

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: maltodekstryna, parafina ciekła lekka, wazelina biała, monostearynian glicerolu SE, alkohol cetostearylowy, Polisorbat 40, triglicerydy kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, glikol propylenowy, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas sorbinowy, etylu parahydroksybenzoesan, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Escalar – jak stosować ten lek?

Do stosowania na skórę.

Smarować maścią chore miejsca 2 do 3 razy dziennie.
W przypadku objawów przewlekłej niewydolności żylnej stosować w sposób ciągły nie dłużej niż 1 do 2 tygodni. Stosowanie przez okres dłuższy niż dwa tygodnie może powodować wystąpienie wyprysków skórnych i/lub odczynów skórnych z powstawaniem pęcherzyków. W takim przypadku konieczna jest konsultacja lekarska.

W przypadku kontuzji sportowych (obrzęki i stłuczenia pourazowe) zaleca się zastosowanie w ciągu 30 minut od ich wystąpienia. Stosowanie można kontynuować nie dłużej niż kilka dni, do ustąpienia objawów. Jeśli objawy nasilają się lub nie ustępują, należy skontaktować się z lekarzem.

Dzieci
Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 6 lat ze względu na brak dostatecznych danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku.

U dzieci powyżej 6 lat zachować szczególną ostrożność podczas stosowania leku.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie dotyczy. Lek stosowany zewnętrznie.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Escalar – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Escalar w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Brak dostatecznych danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Ulotka Escalar – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ESCALAR 20 mg + 9,5 mg glikozydów trójterpenowych w przeliczeniu na escynę/g, maść

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Escalar m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ESCALAR 20 mg + 9,5 mg glikozydów trójterpenowych w przeliczeniu na escynę/g, maść

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Cena - ile kosztuje Escalar?

Cena Escalar i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Escalar.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Escalar? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Kneipp Sekunden-handcreme (Opakowanie: 75 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

18.99 

Cerave Sa Urea Feuchtigkeitscreme (Opakowanie: 177 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

58.99 

INTIMEL Nawilżający Żel intym. (Opakowanie: 30 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

12.03 

Zastosowanie Carbosal syrop o smaku coli (Opakowanie: 100 ml)Carbosal syrop o smaku coli (Opakowanie: 100 ml) to suplement diety - węgiel w syropie wspierający odporność i przyczyniający się do regulowania metabolizmu energetycznego.

Węgiel w syropie o smaku coli jest chętnie przyjmowany nawet wśród najmłodszych. Może być stosowany zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci już od 2. roku życia.
Efekt dział…

8.99 

Zastosowanie Imodium Instant 2 mg tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej (Opakowanie: 12 )Imodium Instant 2 mg tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej (Opakowanie: 12 ) to lek przeciwbiegunkowy przy epizodach ostrych i przewlekłych. Zmniejsza ilość i objętość stolców. Może być stosowany do objawowego leczenia zespołu jelita drażliwego, przy antybiotykoterapii lub zatruciach pokarmowych.Efekt działania Imodium Instant 2 mg tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej (Opakowanie: 12 )…

13.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief