Krople złożone Solidaginis

Krople złożone Solidaginis to tradycyjny lek o działaniu moczopędnym, który jest stosowany w stanach zapalnych dróg moczowych. Preparat zawiera etanolową nalewkę złożoną z ziela nawłoci pospolitej, z kwiatu nagietka, z ziela drapacza lekarskiego, z owoców jarzębiny i z liści pokrzywy. Jest stosowany tradycyjnie w łagodnych stanach zapalnych dróg moczowych, jako lek moczopędny i łagodnie odkażający oraz pomocniczo w kamicy dróg moczowych. Lek jest dostępny bez recepty.

Preparat zawiera substancję: , , , ,

Wskazania / działanie

Lek Krople złożone Solidaginis jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z długotrwałego stosowania.

Krople złożone Solidaginis stosuje się w łagodnych stanach zapalnych dróg moczowych, jako lek moczopędny i łagodnie odkażający, pomocniczo w kamicy układu moczowego.

Jeśli po upływie 21 dni nie nastąpiła poprawa lub jeśli pacjent czuje się gorzej, powinien skontaktować się z lekarzem.

Skład

Substancją czynną leku jest nalewka złożona (1 : 3,5-4,5) z: ziela nawłoci (Solidago virgaurea L., herba) / kwiatu nagietka (Calendula officinalis Rafn L., flos) / ziela drapacza (Cnicus benedictus L., herba) / owocu jarzębiny jarzę(Sorbus aucuparia L., fructus) / liścia pokrzywy (Urtica dioica L., Urtica urens L., folium) (4/2/1/1/1). Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70 % (V/V).
Lek zawiera 66-72% (V/V) etanolu.

Dawkowanie

Dorośli i osoby w podeszłym wieku
Zalecana dawka jednorazowa to 30 do 40 kropli. Przyjmować 3 razy na dobę po posiłku. Odmierzoną porcję leku rozcieńczyć połową szklanki wody i wypić. Jeśli podczas stosowania leku objawy utrzymują się dłużej niż 21 dni albo wystąpią jakiekolwiek działania niepożądane, należy zasięgnąć porady lekarza.

Dzieci i młodzież
Leku nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat, ze względu na zawartość etanolu oraz brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania u dzieci i młodzieży.

Przedawkowanie

Przypadki przedawkowania leku Krople złożone Solidaginis nie są znane. W razie przyjęcia dawki większej niż zalecana i wystąpienia niepokojących objawów, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak odrębnych zaleceń.

Ciąża i karmienie piersią

Bezpieczeństwo stosowania podczas ciąży i karmienia piersią nie zostało ustalone, nie zaleca się stosowania leku w tym okresie.

Ulotka Krople złożone Solidaginis

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Krople złożone Solidaginis (forum)

Stosujesz Krople złożone Solidaginis? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Krople złożone Solidaginis. Podziel się doświadczeniami na forum.