Korzeń pokrzywy

Korzeń pokrzywy to naturalny środek, który wspiera pracę układu moczowego i nerek. Działa moczopędnie, pomaga wypłukać z organizmu zbędne produkty przemiany materii, co korzystnie wpływa na strukturę stawów i kondycję nerek. Jest stosowany w leczeniu zaburzeń hormonalnych, chorób jelit, chorób wrzodowych. Nie jest wymagana recepta do zakupu tego produktu. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Korzeń pokrzywy. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Korzeń pokrzywy i jakie są wskazania do stosowania?

Korzeń pokrzywy to środek tradycyjnie stosowany w trudnościach w oddawaniu moczu.
Skuteczność produktu w wymienionym wskazaniu opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Kategorie powiązane:
Leki dla mężczyzn, Leki urologiczne - układ moczowy, Prostata - leki na prostatę, Tradycyjne produkty lecznicze roślinne,

Reklama

Jaki jest skład Korzeń pokrzywy, jakie substancje zawiera?

Skład produktu w przeliczeniu na 100g:
Korzeń pokrzywy (Urticae radix) – 100g.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Korzeń pokrzywy – jak stosować?

Stosowanie doustne w postaci naparu:
1 łyżkę stołową korzenia pokrzywy (ok. 2,5g) zalać 1 szklanką wrzącej wody, naparzać pod przykryciem ok. 15 minut. Ostudzić i przecedzić. Pić 2 razy dziennie w ten sposób przygotowany świeży i ciepły napar.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie odnotowano toksycznych efektów po przedawkowaniu.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Korzeń pokrzywy – czy mogę spożywać alkohol?

Brak specjalnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Korzeń pokrzywy w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie dotyczy. Produkt przeznaczony jedynie dla mężczyzn.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Korzeń pokrzywy

Zakład Konfekcjonowania Ziół FLOS

Ulotka Korzeń pokrzywy – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Brak ulotki w bazie leków.

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Korzeń pokrzywy w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Korzeń pokrzywy

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Korzeń pokrzywy? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Korzeń pokrzywy. Podziel się doświadczeniami na forum.