Zioła przeciwreumatyczne

Zioła przeciwreumatyczne to naturalne preparaty, które są często stosowane w celu złagodzenia objawów chorób reumatycznych. Działają poprzez zmniejszenie stanu zapalnego i bólu w stawach, co przyczynia się do poprawy ruchomości i jakości życia pacjentów. Wiele z tych ziół jest dostępnych bez recepty, ale zawsze zaleca się konsultację z lekarzem przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii ziołowej, szczególnie w przypadku osób cierpiących na przewlekłe choroby lub przyjmujących inne leki. Wskazania do stosowania ziół przeciwreumatycznych obejmują różne stany i choroby reumatyczne, takie jak reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa czy łuszczycowe zapalenie stawów. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Zioła przeciwreumatyczne. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Działanie:
Przeciwzapalne, słabe działanie moczopędne.

Wskazania do stosowania:
Pomocniczo w schorzeniach reumatycznych.

Jaki jest skład Zioła przeciwreumatyczne, jakie substancje zawiera?

Skład leku: kora wierzby (Salicis cortex) – 575 mg, liść pokrzywy (Urticae folium) – 460 mg, ziele
skrzypu (Equiseti herba) – 345 mg, liść brzozy (Betulae folium) – 345 mg, liść topoli (Populi folium) –
345 mg, korzeń mniszka (Taraxaci radix) – 115 mg, ziele mniszka (Taraxaci herba) – 115 mg.

Jedna saszetka zawiera 2,3 g ziół o zawartości nie mniejszej niż 1,0% flawonoidów w przeliczeniu na
kwercetynę i zawartości nie mniejszej niż 0,5% glikozydów fenolowych w przeliczeniu na salicynę.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:
, , , , ,

Dawkowanie preparatu Zioła przeciwreumatyczne – jak stosować?

Droga podania: doustna.

Dawkowanie: Dorośli: Dwie saszetki zalać szklanką wody i ogrzewać powoli do wrzenia, nie gotować. Pić 3 razy dziennie świeżo przygotowany odwar.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Dotychczas nie stwierdzono.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Zioła przeciwreumatyczne – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Zioła przeciwreumatyczne w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie jest zalecane stosowane w pierwszym i drugim trymestrze ciąży oraz podczas laktacji. Salicylany przechodzą przez łożysko i do mleka matki. Przeciwwskazane w trzecim trymestrze ciąży.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Zioła przeciwreumatyczne

Ulotka Zioła przeciwreumatyczne – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Zioła przeciwreumatyczne przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Zioła przeciwreumatyczne m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki produktu leczniczego.

Sprawdź cenę i dostępność Zioła przeciwreumatyczne w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Zioła przeciwreumatyczne

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Zioła przeciwreumatyczne? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Zioła przeciwreumatyczne. Podziel się doświadczeniami na forum.