Spis leków zawierających substancję: Pokrzywa

Alliofil

Alliofil to tradycyjny preparat roślinny, który zawiera czosnek i pokrzywę. Jest stosowany profilaktycznie i wspomagająco w łagodnych infekcjach górnych dróg oddechowych, takich jak stany przeziębieniowe. Alliofil jest dostępny bez recepty. Wskazaniem do jego stosowania jest wspomaganie pracy górnych dróg oddechowych oraz wspieranie odporności organizmu.

Hydrominum

Hydrominum

AFLOFARM Hydrominum – Suplement wspomaga redukcję ilości wody w organizmie i zawartych w niej toksyn. Polecany osobom zmagającym się z problemem cellulitu wodnego, nieodpowiednią dietą oraz kobietom stosującym antykoncepcję hormonalną.

Korzeń pokrzywy

Korzeń pokrzywy to naturalny środek, który wspiera pracę układu moczowego i nerek. Działa moczopędnie, pomaga wypłukać z organizmu zbędne produkty przemiany materii, co korzystnie wpływa na strukturę stawów i kondycję nerek. Jest stosowany w leczeniu zaburzeń hormonalnych, chorób jelit, chorób wrzodowych. Nie jest wymagana recepta do zakupu tego produktu.

Krople złożone Solidaginis

Krople złożone Solidaginis to tradycyjny lek o działaniu moczopędnym, który jest stosowany w stanach zapalnych dróg moczowych. Preparat zawiera etanolową nalewkę złożoną z ziela nawłoci pospolitej, z kwiatu nagietka, z ziela drapacza lekarskiego, z owoców jarzębiny i z liści pokrzywy. Jest stosowany tradycyjnie w łagodnych stanach zapalnych dróg moczowych, jako lek moczopędny i łagodnie odkażający oraz pomocniczo w kamicy dróg moczowych. Lek jest dostępny bez recepty.

Linea 30+

Linea 30+ to naturalny suplement diety w postaci tabletek, który wspomaga proces redukcji tkanki tłuszczowej i powoduje widoczną utratę zbędnych kilogramów. Preparat ogranicza apetyt i przyspiesza usuwanie z organizmu nadmiaru wody. Jest dostępny bez recepty. Wskazany jest dla osób dorosłych, szczególnie tych, które pragną zredukować swoją masę ciała.

Linea detox

Linea detox

Linea Detox to suplement diety w formie tabletek, który może wspierać proces odchudzania. Zawiera wyciąg z zielonej herbaty, który pomaga kontrolować masę ciała, a także wyciąg z pokrzywy, chlorellę, chrom oraz L-karnitynę. Produkt jest przeznaczony dla osób dorosłych. Nie jest wymagana recepta do zakupu tego suplementu. Wskazaniem do stosowania jest wsparcie procesu redukcji masy ciała i oczyszczania organizmu z toksyn.

Liść pokrzywy

Liść pokrzywy

Liść pokrzywy to produkt leczniczy w postaci ziół do zaparzania. Tradycyjnie stosuje się go przy stanach zapalnych dróg moczowych oraz lekkich dolegliwościach reumatycznych. Można go stosować u osób dorosłych oraz dzieci powyżej 12 roku życia. Jest dostępny bez recepty.

Nefrobonisol

Nefrobonisol to roślinny preparat leczniczy w postaci płynu doustnego. Jest stosowany tradycyjnie jako środek moczopędny. Składniki aktywne to nalewki z ziela nawłoci pospolitej i ziela skrzypu oraz soki z liścia brzozy, ziela pokrzywy, korzenia mniszka i ziela krwawnika. Lek jest dostępny bez recepty i jest stosowany pomocniczo w łagodnych stanach zapalnych dróg moczowych oraz w piasku nerkowym.

Perspiblock

Perspiblock

Perspiblock to suplement diety, który zawiera wyciągi roślinne wspomagające utrzymanie prawidłowego procesu pocenia i eliminacji wody przez układ moczowy. Składniki takie jak szałwia, skrzyp, pokrzywa i melisa pomagają zapanować nad problemem nadmiernej potliwości. Preparat jest dostępny bez recepty i przeznaczony dla osób dorosłych. Zaleca się zażywanie jednej tabletki trzy razy dziennie podczas lub po posiłku, popijając wodą.

Pokrzywa fix

Pokrzywa fix to lek ziołowy dostępny bez recepty, który zawiera liść pokrzywy. Tradycyjnie stosowany jest w łagodnych stanach zapalnych dróg moczowych oraz pomocniczo w łagodnych dolegliwościach reumatycznych. Działa moczopędnie i krwiotwórczo, a także wpływa korzystnie na wzmocnienie organizmu. Produkt jest dostępny w postaci ziół do zaparzania w saszetkach.

Prostaherb N

Prostaherb N to preparat zawierający wyciąg z korzenia pokrzywy. Jest zalecany do stosowania u mężczyzn w I oraz II stadium przerostu gruczołu krokowego. Pomaga w opróżnianiu pęcherza moczowego, wzmacnia strumień moczu, zwiększa maksymalny odpływ moczu, zmniejsza objętość zalegającego moczu i redukuje dolegliwości związane z mikcją. Produkt jest dostępny bez recepty.

Skrzypovita

Skrzypovita to suplement diety przeznaczony dla osób dorosłych, szczególnie kobiet. Zawiera wyciąg ze skrzypu polnego i z ziela pokrzywy, witaminy z grupy B, witaminę A i C oraz cynk. Preparat stosowany jest w celu wzmocnienia i regeneracji skóry, włosów i paznokci. Nie jest wymagana recepta do zakupu tego produktu.

Succus Urticae Phytopharm

Succus Urticae Phytopharm

Succus Urticae Phytopharm to lek w postaci płynu doustnego, który zawiera sok ze świeżego ziela pokrzywy. Jest stosowany pomocniczo w łagodnych stanach zapalnych dróg moczowych oraz przy łagodnych dolegliwościach reumatycznych. Lek ten jest dostępny bez recepty.

Urofort

Urofort to preparat ziołowy, który ma korzystny wpływ na układ moczowy. Jest tradycyjnie stosowany w leczeniu łagodnych i nawracających zakażeń dolnych dróg moczowych, które objawiają się pieczeniem podczas oddawania moczu lub częstym oddawaniem moczu u kobiet, gdy poważne schorzenia zostały wykluczone przez lekarza. Lek zwiększa ilość moczu i poprawia przepływ w drogach moczowych w łagodnych dolegliwościach układu moczowego. Urofort jest dostępny bez recepty.

Vagosan

Vagosan

Vagosan to tradycyjny produkt leczniczy roślinny, który jest stosowany do przemywania okolicy zewnętrznych kobiecych narządów płciowych (wargi sromowe) w łagodnych stanach zapalnych. Składa się z liścia szałwii, kwiatu rumianku, rdestu ptasiego, liścia pokrzywy, kwiatu nagietka oraz kory dębu. Preparat jest dostępny bez recepty.

Zioła metaboliczne

Zioła Metaboliczne to suplement diety, który jest dostępny bez recepty. Zawiera różnorodne zioła, które wspierają procesy metaboliczne w organizmie. Jest zalecany do stosowania jako wsparcie dla prawidłowego funkcjonowania układu trawiennego. Produkt ten pomaga usprawnić procesy usuwania z organizmu szkodliwych, ubocznych produktów przemiany materii.

Zioła moczopędne

Zioła moczopędne to rośliny, które pomagają w usuwaniu nadmiaru wody z organizmu i oczyszczają drogi moczowe. Są stosowane przy chorobach nerek, nadciśnieniu tętniczym, obrzękach, zatrzymywaniu wody, zapaleniu pęcherza, kamicy nerkowej i żołądkowej, dnie moczanowej i innych stanach zapalnych. Zioła moczopędne zawierają różne substancje aktywne, które mają dodatkowe korzyści dla zdrowia. Nie są dostępne na receptę.

Zioła przeciwreumatyczne

Zioła przeciwreumatyczne to naturalne preparaty, które są często stosowane w celu złagodzenia objawów chorób reumatycznych. Działają poprzez zmniejszenie stanu zapalnego i bólu w stawach, co przyczynia się do poprawy ruchomości i jakości życia pacjentów. Wiele z tych ziół jest dostępnych bez recepty, ale zawsze zaleca się konsultację z lekarzem przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii ziołowej, szczególnie w przypadku osób cierpiących na przewlekłe choroby lub przyjmujących inne leki. Wskazania do stosowania ziół przeciwreumatycznych obejmują różne stany i choroby reumatyczne, takie jak reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa czy łuszczycowe zapalenie stawów.