Zioła moczopędne

Zioła moczopędne to rośliny, które pomagają w usuwaniu nadmiaru wody z organizmu i oczyszczają drogi moczowe. Są stosowane przy chorobach nerek, nadciśnieniu tętniczym, obrzękach, zatrzymywaniu wody, zapaleniu pęcherza, kamicy nerkowej i żołądkowej, dnie moczanowej i innych stanach zapalnych. Zioła moczopędne zawierają różne substancje aktywne, które mają dodatkowe korzyści dla zdrowia. Nie są dostępne na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Zioła moczopędne. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Środek moczopędny stosowany pomocniczo w trądziku młodzieńczym.

Jaki jest skład Zioła moczopędne, jakie substancje zawiera?

Skład saszetki:
Ziele nawłoci (Solidaginis virgaureae herba) – 0,750 g
Liść brzozy (Betulae folium) – 0,375 g
Korzeń lubczyka (Levistici radix) – 0,375 g
Ziele skrzypu (Equiseti herba) – 0,250 g
Owocnia fasoli (Phaseoli pericarpium) – 0,250 g
Korzeń mniszka (Taraxaci radix) – 0,250 g
Ziele mniszka (Taraxaci herba) – 0,250 g
Jedna saszetka zawiera 2,5 g ziół o zawartości nie mniej niż 0,3% flawonoidów w przeliczeniu na kwercetynę.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:
, , , , ,

Dawkowanie preparatu Zioła moczopędne – jak stosować?

Droga podania: doustna.

Dawkowanie: Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 2 saszetki ziół zalać 1,5 szklanki wody i ogrzewać powoli do wrzenia, nie gotować. Następnie pozostawić na 10-15 minut pod przykryciem. Pić 2-3 razy dziennie po szklance odwaru. Stosować zawsze świeży odwar.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Dotychczas nie stwierdzono.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Zioła moczopędne – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Zioła moczopędne w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Zioła moczopędne

Ulotka Zioła moczopędne – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Zioła moczopędne przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Zioła moczopędne m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki produktu leczniczego.

Sprawdź cenę i dostępność Zioła moczopędne w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Zioła moczopędne

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Zioła moczopędne? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Zioła moczopędne. Podziel się doświadczeniami na forum.