Ziele skrzypu

Ziele skrzypu to naturalny produkt, który można nabyć bez recepty. Jest to tradycyjny środek leczniczy pochodzenia roślinnego, który jest znany ze swoich właściwości prozdrowotnych. Działa diuretycznie i wspomaga proces oczyszczania dróg moczowych oraz eliminuje szkodliwe produkty przemiany materii z organizmu. Stosowany jest pomocniczo w łagodnych zaburzeniach układu moczowego, w celu przepłukania dróg moczowych jako środek moczopędny. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Ziele skrzypu. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Lek zwiększa ilość wydalanego moczu.

Wskazania do stosowania:
Pomocniczo w łagodnych dolegliwościach układu moczowego, jako środek zwiększający ilość wydalanego moczu, w celu przepłukania dróg moczowych.

Jaki jest skład Ziele skrzypu, jakie substancje zawiera?

Ziele skrzypu (Equiseti herba) – 2,0 g/saszetkę.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Ziele skrzypu – jak stosować?

Jedną saszetkę zalać szklanką wrzącej wody. Zaparzać pod przykryciem 15 minut.
Młodzież powyżej 12 roku życia, dorośli: pić 3 razy dziennie świeżo przygotowany napar.
Lek stosować od 2 do 4 tygodni.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak danych.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ziele skrzypu – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Ziele skrzypu w okresie ciąży i karmienia piersią?

Stosowanie w okresie ciąży i laktacji nie jest zalecane ze względu na brak wystarczających danych.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Ziele skrzypu

Ulotka Ziele skrzypu – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Ziele skrzypu przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ziele skrzypu m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie leków.

Sprawdź cenę i dostępność Ziele skrzypu w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Ziele skrzypu

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ziele skrzypu? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Ziele skrzypu. Podziel się doświadczeniami na forum.