Konsultacja merytoryczna:

SKRZYP FIX

Skrzyp Fix to tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.
Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany pomocniczo w łagodnych zaburzeniach układu moczowego w celu przepłukania dróg moczowych jako środek zwiększający ilość wydalanego moczu.

Jaki jest skład SKRZYP FIX, jakie substancje zawiera?

1 saszetka zawiera 1,8 g Equisetum arvense L. herba (ziele skrzypu).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu SKRZYP FIX – jak stosować ten lek?

Dorośli i młodzież powyżej 12. roku życia: 2 saszetki ziela skrzypu zalać 1 szklanką (250 ml) wrzącej wody, naparzać przez ok. 15 minut. Pić 3-4 razy dziennie po ⅘ szklanki (około 200 ml) ciepłego naparu. Pić zawsze świeżo przygotowany napar.

Stosowanie u dzieci w wieku poniżej 12 lat nie jest zalecane.

Sposób podawania
Podanie doustne

Czas stosowania
Przetwory roślinne zawierające ziele skrzypu tradycyjnie stosuje się przez okres 2-4 tygodni.
Jeśli objawy utrzymują się po tygodniu stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem lub innym wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania SKRZYP FIX – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować SKRZYP FIX w okresie ciąży i karmienia piersią?

Bezpieczeństwo stosowania podczas ciąży i karmienia piersią nie zostało ustalone.
Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących stosowania ziela skrzypu w okresie ciąży lub karmienia piersią nie zaleca się przyjmowania produktu leczniczego.
Brak danych o wpływie na płodność.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego SKRZYP FIX

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA SA

Ulotka SKRZYP FIX – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie leków.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat SKRZYP FIX m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

SKRZYP FIX, 1,8 g/saszetkę, zioła do zaparzania w saszetkach (Equiseti herba)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 158.57 KB

Cena - ile kosztuje SKRZYP FIX?

Cena SKRZYP FIX i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę SKRZYP FIX.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz SKRZYP FIX? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz