Konsultacja merytoryczna:

Nefrol

Nefrol

Produkt tradycyjnie stosowany jako środek pomocniczy w chorobach dróg moczowych, w kamicy nerkowej w drobnych złogach (tzw. piasku nerkowym). Tradycyjnie stosowany jako środek moczopędny.

Jaki jest skład Nefrol, jakie substancje zawiera?

Skład na 100 g produktu:
Tinctura compositum (1:7) ex:
Solidaginis herba (ziele nawłoci) – 6,9 g
Taraxaci radice cum herba (korzeń mniszka z zielem) – 3,7 g
Ammi visnagae fruktu (owoc aminka) – 2,47 g
Phaseoli pericarpio (owocnia fasoli) – 0,71 g
Ekstrahent: etanol 70%.

Produkt zawiera 61- 69 % (v/v) etanolu.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , , , .

Dawkowanie preparatu Nefrol – jak stosować ten lek?

Tradycyjnie stosuje się podany schemat stosowania:

Dorośli: Doustnie 3 x dziennie po 1 łyżeczce preparatu (5 ml) w 50 ml wody.
Podczas stosowania produktu zaleca się wypijanie dużej ilości płynów.

Młodzież i dzieci powyżej 7 roku życia: Dopuszcza się stosowanie po wcześniejszej konsultacji lekarskiej. Dawkowanie według zaleceń lekarza.
Dzieci poniżej 7 roku życia: Nie stosować.

Czas stosowania:
Nie zaleca się stosowania przez okres dłuższy niż 1-2 tygodnie bez konsultacji lekarskiej.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Objawy przedawkowania mogą być spowodowane wysoką zawartością etanolu.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Nefrol – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Nefrol w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ze względu na wysoką zawartość alkoholu i brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania produktu u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.

Ulotka Nefrol – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie leków.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Nefrol m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

NEFROL, 4,5 g/5 ml, płyn doustny

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Cena - ile kosztuje Nefrol?

Cena Nefrol i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Nefrol.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Nefrol? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply
19.56 

Zastosowanie PARADERM PLUS szampon (Opakowanie: 150 g)PARADERM PLUS szampon (Opakowanie: 150 g) to szampon o właściwościach przeciwłupieżowych. Polecany jest do nadmiernie przetłuszczających się włosów, skóry głowy z łuszczycą. Nie tylko…

166.99 

Zastosowanie Sinupret forte drażetki (Opakowanie: 100 szt.)Sinupret forte drażetki (Opakowanie: 100 szt.) to specjalistyczny preparat wspomagający leczenie ostrych oraz przewlekłych stanów zapalnych górnych i dolnych dróg oddechowych czy zatok. Sinupret forte drażetki (Opakowanie: 100…

13.20 

Zastosowanie Lacalut aktiv płyn do płukania jamy ustnej (Opakowanie: 300 ml)Lacalut aktiv płyn do płukania jamy ustnej (Opakowanie: 300 ml) idealnie nadaje się do codziennej pielęgnacji i profilaktyki przed zapaleniem dziąseł, powstawaniem płytki nazę…

31.99 

Zastosowanie Olimp Gold-Vit dla kobiet tabletki (Opakowanie: 30 )#p_name, jest suplementem diety przeznaczonym dla dorosłych kobiet. Zawiera składniki istotne dla zdrowia kobiet i urody. Polecany, gdy dieta nie dostarcza ich w wystarczającym stopniu.
Efekt działania Olimp…

1,505.99 

Actilite Honig Wundauflage 10x20cm (Opakowanie: 10 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief