Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Nagietek (koszyczek / kwiat / nalewka)

Arcalen

Arcalen to maść, która jest dostępna bez recepty. Tradycyjnie stosuje się go w różnego rodzaju niewielkich stanach pourazowych, jako środek ułatwiający i przyspieszający resorpcję krwiaków, wylewów podskórnych oraz wysięków stawowych i nacieków okołostawowych po urazach i złamaniach. Preparat poprawia krążenie obwodowe w obrębie miejsca użycia. Jest również stosowany wspomagająco w leczeniu trudno gojących się ran oraz podnosi efektywność masażu sportowego i leczniczego.

Escalar

Escalar

Escalar to maść zawierająca wyciągi z arniki górskiej, nagietka lekarskiego i kasztanowca zwyczajnego. Maść jest stosowana tradycyjnie do łagodzenia objawów przewlekłej niewydolności żylnej, takich jak obrzęki podudzi, a także w pourazowych obrzękach i stłuczeniach. Może być również stosowana w przypadku podskórnych wylewów krwi (siniaków) oraz kontuzji sportowych. Produkt jest dostępny bez recepty.

Koszyczek nagietka

Koszyczek nagietka

Koszyczek nagietka to preparat roślinny dostępny bez recepty. Stosowany jest tradycyjnie zewnętrznie, przy objawowym leczeniu łagodnych stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła oraz stanów zapalnych skóry, takich jak oparzenia słoneczne. Może być również używany do przemywania niewielkich zranień.

Krople Venol

Krople Venol to lek roślinny, który zawiera w składzie nalewkę złożoną. Jest dostępny bez recepty. Lek jest tradycyjnie stosowany w łagodnych zaburzeniach czynności serca na tle nerwicowym, jako środek uspomagający pracę serca i układu krwionośnego. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci do 12. roku życia. Jeśli objawy chorobowe nie ustępują lub nasilają się, należy skonsultować się z lekarzem.

Krople złożone Solidaginis

Krople złożone Solidaginis to tradycyjny lek o działaniu moczopędnym, który jest stosowany w stanach zapalnych dróg moczowych. Preparat zawiera etanolową nalewkę złożoną z ziela nawłoci pospolitej, z kwiatu nagietka, z ziela drapacza lekarskiego, z owoców jarzębiny i z liści pokrzywy. Jest stosowany tradycyjnie w łagodnych stanach zapalnych dróg moczowych, jako lek moczopędny i łagodnie odkażający oraz pomocniczo w kamicy dróg moczowych. Lek jest dostępny bez recepty.

Kwiat nagietka

Kwiat nagietka, znany również jako nagietek lekarski, to roślina o właściwościach leczniczych i pielęgnacyjnych. Jest stosowany w leczeniu różnych uszkodzeń skóry i błon śluzowych, a także w stanach zapalnych przewodu pokarmowego. Właściwości lecznicze nagietka obejmują działanie moczopędne, żółciopędne, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, ściągające i przeciwwirusowe. Preparaty z nagietka są dostępne bez recepty.

Maść nagietkowa

Maść nagietkowa to lek o działaniu przeciwzapalnym, wysuszającym, ściągającym i antyseptycznym. Głównym składnikiem aktywnym jest kwas borowy. Lek stosuje się w leczeniu miejscowych stanów zapalnych skóry z możliwością nadkażenia, a także jako łagodny antyseptyk o działaniu miejscowym. Maść nagietkowa jest dostępna bez recepty.

Maść nagietkowa Ziaja

Maść nagietkowa Ziaja to lek dostępny bez recepty, który stosuje się zewnętrznie. Jest ona używana w objawowym leczeniu łagodnych stanów zapalnych skóry oraz pomocniczo w leczeniu drobnych zranień. Substancją czynną preparatu jest wyciąg z kwiatów nagietka, który wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwutleniające oraz bakteriobójcze, a także wspomaga odnowę i regenerację uszkodzonej skóry.

Mucosit

Mucosit to produkt leczniczy w postaci żelu do stosowania na dziąsła. Jest stosowany jako środek ściągający, przeciwzapalny i przeciwbakteryjny w leczeniu chorób przyzębia oraz stanów zapalnych jamy ustnej. Może być stosowany po zabiegach chirurgicznych na przyzębiu, ale tylko na podstawie zaleceń stomatologa. Nie jest wymagana recepta do zakupu tego leku.

Nagietek fix

Nagietek Fix to produkt leczniczy, który jest dostępny bez recepty. Jest to preparat w formie ziół do zaparzania w saszetkach. Tradycyjnie stosowany jest w łagodzeniu stanów zapalnych skóry oraz do przyspieszenia gojenia delikatnych zranień. Dodatkowo, Nagietek Fix znajduje zastosowanie w leczeniu objawowym łagodnych infekcji zapalnych zlokalizowanych w jamie ustnej lub w gardle.

Scaldex

Scaldex to wyjątkowy lek w postaci maści, który łączy w sobie naturalne składniki, antybiotyk o szerokim spektrum działania oraz witaminę A. Dzięki synergicznemu działaniu propolisu, nagietka i bacytracyny, lek wykazuje silne właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Stosuje się go w leczeniu oparzeń termicznych I i II stopnia, lekkich odmrożeń I i II stopnia, trudno gojących się płytkich ran, odleżyn I i II stopnia oraz zropienia drobnych ran. Lek jest dostępny bez recepty.

Tinctura Calendulae Phytopharm

Tinctura Calendulae Phytopharm

Tinctura Calendulae Phytopharm to naturalny produkt leczniczy, który jest dostępny bez recepty. Jest stosowany do objawowego leczenia łagodnych stanów zapalnych skóry, takich jak oparzenia słoneczne. Ponadto, wspomaga leczenie niewielkich zranień skóry oraz łagodnych stanów zapalnych jamy ustnej i gardła. Lek jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i młodzieży.

Vagosan

Vagosan

Vagosan to tradycyjny produkt leczniczy roślinny, który jest stosowany do przemywania okolicy zewnętrznych kobiecych narządów płciowych (wargi sromowe) w łagodnych stanach zapalnych. Składa się z liścia szałwii, kwiatu rumianku, rdestu ptasiego, liścia pokrzywy, kwiatu nagietka oraz kory dębu. Preparat jest dostępny bez recepty.