Konsultacja merytoryczna:

Koszyczek nagietka

Koszyczek nagietka

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w leczeniu objawowym łagodnych stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła oraz skóry (takich jak oparzenie słoneczne), a także pomocniczo w leczeniu niewielkich zranień. Wymienione wskazania opierają się wyłącznie na długim okresie stosowania.

Należy skonsultować się z lekarzem, jeżeli objawy nie ustępują w czasie stosowania produktu lub występują działania niepożądane inne niż wymienione na tym opakowaniu.

Jaki jest skład Koszyczek nagietka, jakie substancje zawiera?

Skład na 100g:
KOSZYCZEK NAGIETKA (Calendulae anthodium) – 100 g.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Koszyczek nagietka – jak stosować ten lek?

Tradycyjnie stosuje się podany schemat stosowania: 1-2 płaskie łyżki (ok. 1-2 g) ziół zalać ok. ¾ szklanki (150 ml) wrzącej wody, pozostawić pod przykryciem na 20 min. i przecedzić.

Dorośli i dzieci powyżej 6 lat: Ciepły, świeżo przygotowany napar używać do okładów na skórę. W przypadku zaczerwienienia skóry spowodowanego oparzeniem słonecznym stosować zimne okłady. Okład usunąć po 30 – 60 min.

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: Ciepły, świeżo przygotowany napar używać do płukania jamy ustnej i gardła. Okład usunąć po 30 – 60 min.

Produkt stosować 2 – 4 razy dziennie.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przypadki przedawkowania nie są znane.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Koszyczek nagietka – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Koszyczek nagietka z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Koszyczek nagietka w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Ulotka Koszyczek nagietka – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Koszyczek nagietka m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Koszyczek nagietka (Calendulae anthodium)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 19 razy

Rozmiar plku 43.50 KB

Cena - ile kosztuje Koszyczek nagietka?

Cena Koszyczek nagietka i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Koszyczek nagietka.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Koszyczek nagietka? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Louis Widmer Nutritive krem odżywczy na noc lekko perfum. (Opakowanie: 50 ml)Louis Widmer Nutritive krem odżywczy na noc lekko perfum. (Opakowanie: 50 ml) to idealne uzupełnienie dziennej pielęgnacji skóry twarzy. Stosować w celu zmniejszenia zmarszczek mimicznych i zwiększenia elastyczności skóry, dla jej nawilżenia, zmniejszenia podatności na infekcje i regeneracji podrażnień.
Niech noc będzie czasem odpoczynku nie tylko dla…

102.99 

Zastosowanie Olivenoel krem brązujący do twarzy (Opakowanie: 50 ml)Olivenoel krem brązujący do twarzy (Opakowanie: 50 ml) pielęgnuje skórę zapewniając jej odpowiednie nawilżenie oraz nadaje jej delikatną opaleniznę.
Zawiera toskańską oliwę z oliwek, która intensywnie odżywia skórę oraz zapewnia jej odpowiednie nawilżanie. Naturalny środek do opalania w postaci DHA nadaje skórze brązową i piękną opaleniznę. Dodatkowo…

76.99 

Zastosowanie Mucovagin emulsja do higieny intymnej (Opakowanie: 150 ml)Mucovagin emulsja do higieny intymnej (Opakowanie: 150 ml) to wysokiej jakości emulsja do zastosowania podczas higieny intymnej. Produkt polecany jest dla kobiet przechodzących okres poporodowy lub pozabiegowy.

Preparat może być stosowany do codziennej pielęgnacji okolic intymnych po zabiegach ginekologicznych czy operacjach.Efekt działania Mucovagin emulsja do higieny intymnej (Opakowanie: 150 ml)Emulsji wykazuje działanie patogenobójcze co moż…

19.99 

Zastosowanie Orton Flex proszek (Opakowanie: 30 )Orton Flex proszek (Opakowanie: 30 ) to suplement diety dla mocnych i elastycznych stawów. Zawiera ich główny budulec – kolagen. Wspomaga regenerację i chroni przed uszkodzeniami. Preparat ma łatwo przyswajalną formę rozpuszczalnego proszku.
Efekt działania Orton Flex proszek (Opakowanie: 30 )Preparat zawiera hydrolizat kolagenu, który nazywany jest białkiem młodości. Buduje zęby, kości, chrząstki i ścięgna. Chroni narządy…

54.99 

Zastosowanie Vichy Liftactiv Flexilift Teint 15 podkład wygładzający (Opakowanie: 30 ml)Nowy podkład stanowiący połączenie serii Liftactiv z Flexilift co daje:
natychmiastowy efekt liftingu,
rozświetloną skórę,
potwierdzone działanie przeciwzmarszczkowe po 1 miesiącu stosowania
Pierwsza formuła z silikonem o działaniu napinającym. Umożliwia jednolite rozprowadzenie podkładu, dzięki czemu wygładza on zmarszczki i przylega do skóry nie powodują…

92.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief