Kora kasztanowca

Jak działa i kiedy stosujemy Kora kasztanowca?

Środek tradycyjnie stosowany zewnętrznie jako pomocniczy w leczeniu niewielkich obrzęków i siniaków powstałych po łagodnych urazach. Produkt jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

REKLAMA

Jaki jest skład Kora kasztanowca, jakie substancje zawiera?

Kora kasztanowca (Hippocastani cortex), 100g

Dowiedz się więcej na temat substancji: .

Dawkowanie preparatu Kora kasztanowca – jak stosować ten lek?

Do stosowania na skórę w postaci odwaru:
Dorośli: 1 łyżkę stołową rozdrobnionej kory (ok. 4g) zalać 1,5 – 2 szklankami letniej wody, ogrzać do wrzenia, gotować powoli pod przykryciem 5-10 min i przecedzić. Ciepły odwar użyć do przygotowania okładów na zmienione chorobowo miejsca. Okłady stosować do 3 razy dziennie.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak danych.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Kora kasztanowca – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku KORA KASZTANOWCA z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Kora kasztanowca w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania produktu leczniczego podczas ciąży i karmienia piersią.

Cena Kora kasztanowca i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Kora kasztanowca i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Kora kasztanowca – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Pobierz ulotkę leku Kora kasztanowca. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

REKLAMA

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Kora kasztanowca m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Kora kasztanowca - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz lek Kora kasztanowca? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.