Deferiprone Lipomed

Działanie i wskazania

Lek Deferiprone Lipomed zawiera deferypron jako substancję czynną. Lek Deferiprone Lipomed usuwa żelazo z organizmu.

Lek Deferiprone Lipomed stosowany jest w celu leczenia nadmiaru żelaza spowodowanego częstymi przetoczeniami krwi u pacjentów z talasemią typu major, u których obecne leczenie środkami chelatującymi jest niewystarczające lub są ku niemu przeciwwskazania.

Jaki jest skład Deferiprone Lipomed, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest deferypron. Każda tabletka powlekana zawiera 500 mg deferypronu.

Pozostałe składniki to:
rdzeń tabletki: hypromeloza, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian;
otoczka: hypromeloza, makrogol 6000, tytanu dwutlenek.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Deferiprone Lipomed – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze zażywać zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Dawka przyjmowanego leku zależy od masy ciała pacjenta. Zazwyczaj stosowana dawka leku Deferiprone Lipomed, to 25 mg/kg masy ciała 3 razy na dobę. Całkowita dawka dobowa deferypronu wynosi 75 mg/kg mc. Nie stosuje się dawek większych niż 100 mg/kg mc. Pierwszą dawkę należy zażyć rano, drugą dawkę w środku dnia, a trzecią dawkę wieczorem. Lek Deferiprone Lipomed można przyjmować zarówno z jedzeniem jak i bez, jednak łatwiej jest pamiętać o przyjmowaniu, jeśli lek Deferiprone Lipomed przyjmuje się w czasie posiłków.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie stwierdzono przypadków ostrego przedawkowania deferypronu. W przypadku przyjęcia dawki wyższej niż przepisana należy skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Deferiprone Lipomed – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Deferiprone Lipomed w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy przyjmować tego leku w czasie ciąży lub prób zajścia w ciążę. Przyjęcie leku może poważnie zaszkodzić dziecku. W czasie przyjmowania leku Deferiprone Lipomed należy stosować skuteczną antykoncepcję. Najlepszy dla pacjentki sposób antykoncepcji należy wybrać po konsultacji z lekarzem. Jeśli w czasie przyjmowania leku Deferiprone Lipomed pacjentka zajdzie w ciążę, należy natychmiast przerwać stosowanie leku i poinformować o tym lekarza.

Nie należy zażywać leku Deferiprone Lipomed w okresie karmienia piersią. Proszę sprawdzić w karcie przypominającej dla pacjenta/opiekuna znajdującej się w rozkładanym pudełku..

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Nieistotny.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Deferiprone Lipomed i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Deferiprone Lipomed – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Deferiprone Lipomed. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

DEFERIPRONE LIPOMED, 500 mg, tabletki powlekane (Deferypron)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Deferiprone Lipomed m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

DEFERIPRONE LIPOMED, 500 mg, tabletki powlekane (Deferypron)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Deferiprone Lipomed? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.