Konsultacja merytoryczna:

Dercin

Dercin należy do grupy leków cytotoksycznych, których działanie polega na niszczeniu dzielących się komórek, w tym również komórek nowotworowych.

Dercin można stosować pojedynczo lub jednocześnie z innymi lekami przeciwnowotworowymi, w zależności od rodzaju nowotworu.

Dercin stosuje się w leczeniu następujących typów nowotworów:
– w monoterapii lub w skojarzeniu z cisplatyną w leczeniu niedrobnokomórkowego raka płuc,
– w leczeniu raka trzustki,
– w skojarzeniu z paklitakselem w leczeniu raka piersi,
– w skojarzeniu z karboplatyną w leczeniu raka jajnika,
– w skojarzeniu z cisplatyną w leczeniu raka pęcherza.

Jaki jest skład Dercin, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest gemcytabina. Każda fiolka zawiera 200 mg lub 1 000 mg gemcytabiny (w postaci chlorowodorku gemcytabiny).

Inne składniki leku to: mannitol, sodu octan trójwodny, sodu wodorotlenek 5%, kwas solny 10%.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Dercin – jak stosować ten lek?

Zazwyczaj stosowana dawka leku Dercin to 1 000-1 250 mg leku na każdy metr kwadratowy powierzchni ciała pacjenta. Powierzchnię ciała oblicza się na podstawie pomiaru wzrostu i masy ciała pacjenta. Dawkę leku ustala się w zależności od obliczonej w ten sposób powierzchni ciała. Możliwa jest zmiana dawki lub opóźnienie leczenia w zależności od wyników badania krwi i ogólnego stanu
pacjenta.
Częstość wlewu leku Dercin zależy od typu nowotworu, z powodu którego pacjent jest leczony.

Przed podaniem leku Dercin farmaceuta szpitalny lub lekarz rozpuści proszek.

Lek Dercin zawsze podaje się we wlewie dożylnym. Wlew trwa około 30 minut.

W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak informacji na temat przedawkowania lekiem Dercin.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Dercin – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Dercin z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Dercin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Kobiety, które są w ciąży lub planują zajście w ciążę, powinny poinformować o tym lekarza. Należy unikać stosowania leku Dercin w okresie ciąży. Lekarz poinformuje pacjentkę o potencjalnym ryzyku związanym ze stosowaniem leku podczas ciąży.

Ulotka Dercin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Dercin, 200 mg, 1000 mg proszek do sporządzania roztworu do infuzji (Gemcitabinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 69.77 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Dercin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Dercin, 200 mg, proszek do sporządzania roztworu do infuzji (Gemcitabinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 12 razy

Rozmiar plku 135.58 KB


Dercin, 1000 mg, proszek do sporządzania roztworu do infuzji (Gemcitabinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 11 razy

Rozmiar plku 135.63 KB

Cena - ile kosztuje Dercin?

Cena Dercin i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Dercin.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Dercin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Emolium Intensive krem specjalny (Opakowanie: 75 ml)Emolium Intensive krem specjalny (Opakowanie: 75 ml) to krem do skóry suchej, wrażliwej, podrażnionej, skłonnej do alergii. Może być stosowany u niemowląt od 1. miesiąca życia. Intensywnie natłuszcza, koi i łagodzi podrażnienia.

Pielęgnacja skóry bardzo suchej, podrażnionej i skłonnej do alergii.Efekt działania Emolium Intensive krem specjalny (Opakowanie: 75 ml)Emolium Intensive…

30.99 

Zastosowanie Neobianacid (Opakowanie: 45 )Neobianacid (Opakowanie: 45 ) to wyrób medyczny w postaci tabletek do ssania łagodzący nadkwasotę i refluks żołądkowo-przełykowy. Łagodzi większość dolegliwości trawiennych: uczucie ciężkości, pieczenie w przełyku, kwaśne cofanie treści żołądkowej. Jest polecany w przypadku podrażnienia wywołanego przyjmowaniem leków lub nadmierną ekspozycją na stres.Efekt działania Neobianacid (Opakowanie: 45 )Neobianacid (Opakowanie: 45 ) to preparat zawierający…

43.25 

Zastosowanie DIKY 4 % aerozol na skórę (Opakowanie: 30 ml)DIKY 4 % aerozol na skórę (Opakowanie: 30 ml) to lek do stosowania miejscowego u dzieci od 14. roku życia i dorosłych w objawowym leczeniu bólu oraz stanów zapalnych występujących po tępych urazach o znacznym nasileniu.

Aerozol przeciwbólowy może być stosowany na skórę i działa w obrębie małych i średnich stawów a…

27.48 

Zastosowanie DropiCe 100 mg/ml krople doustne (Opakowanie: 30 ml)DropiCe 100 mg/ml krople doustne (Opakowanie: 30 ml) to lek przeznaczony do stosowania w leczeniu stanów deficytowych witaminy C w organizmie lub profilaktyce zapobiegawczej występowaniu takich niedoborów.

Preparat przeznaczony jest dla niemowląt, dzieci i dorosłych którzy borykają się z deficytem witaminy C w organizmie. Produkt może być przyjmowany także wtedy, gdy wprowadzenie odpowiedniej diety nie…

9.29 

Olimp Gold Ashwagandha (Olimp Ashwagandha Premium) (Opakowanie: 30 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

28.63 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief