Citrafleet

12345678910
(55 ocen, średnia: 4,96 na 10)
Loading...

Problemy z układem pokarmowym dotyczą sporego grona osób w różnym wieku. Dziedziną medycyny, która zajmuje się m.in. chorobami żołądka, dwunastnicy, jelita cienkiego i grubego, trzustki, odbytu, wątroby czy też dróg żółciowych, jest gastrologia. Odpowiednio wcześniej niezdiagnozowane mogą powodować duże problemy zdrowotne, w tym nawet powikłania, które w ekstremalnych przypadkach kończą się śmiertelne dla człowieka. Dlatego nie warto lekceważyć niepokojących objawów, jakie wysyła nasz układ pokarmowy i zgłosić się do lekarza oraz wykonać niezbędne do diagnozy badania. Jednym z nich jest kolonoskopia.

To podstawowe badanie w dziedzinie chirurgii, inwazyjne, w którym wykorzystuje się giętki endoskop. Urządzenie to pozwala przejrzeć odcinek od odbytnicy do połączenia jelita grubego z jelitem cienkim. Udaje się też zajrzeć do 10 – 15 cm jelita cienkiego.

Oprócz tego przy diagnozowaniu pacjentów korzysta się z metod obrazowych, w tym badania radiologicznego. Do każdego z nich należy się odpowiednio przygotować, czyli oczyścić jelita i okrężnicę. Pomocny w tym jest preparat CitraFleet. Najważniejsze informacje o nim znajdują się poniżej oraz w załączonej ulotce. Można też sprawdzić cenę saszetek oraz jakie opinie na temat leku mają pacjenci, którzy już go stosowali.   

Działanie i wskazania

Lek CitraFleet ma formę proszku o cytrynowym zapachu oraz smaku i przyjmowany jest przed badaniami gastrologicznymi. Stosuje się go, aby oczyścić jelita i okrężnicę, aby obraz w trakcie ich sprawdzania był jasny. Środek ma zastosowanie m.in. przed takimi badaniami jak:

 • kolonoskopia – obrazowanie jelit polega na wykorzystaniu długiego, elastycznego instrumentu, który lekarz wprowadza przez odbyt pacjenta,
 • obrazowanie radiograficzne.

W proszku zawarte są dwie substancje przeczyszczające zmieszane w każdej saszetce. Rozpuszcza się go w wodzie i wypija. Działanie środka polega na oczyszczeniu jelit.

Skład

Jedna saszetka zawiera następujące substancje czynne: sodu pikosiarczan 0,01g, magnezu tlenek lekki
3,50 g, kwas cytrynowy bezwodny 10,97 g.

Pozostałe składniki to: potasu wodorowęglan, sacharyna sodowa, aromat cytrynowy (aromat cytrynowy,
maltodekstryna, tokoferol E307).

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: , , .

Dawkowanie

Lek CitraFleet przeznaczony jest dla osób dorosłych (18 lat i starszych, w tym także w podeszłym wieku). Przyjmuje się go w następujący sposób:

 • pierwsza dawka – środek wypija się przed godz. 8.00, przed śniadaniem w dniu poprzedzającym przeprowadzenie badania lub zabiegu,
 • druga dawka – powinna zostać wypita pomiędzy godziną 14.00 a 16.00 tego samego dnia, co pierwsza dawka.

Sposób przygotowania preparatu CitraFleet:

 • zawartość 1 saszetki należy wsypać do filiżanki zimnej wody (około 150 ml),
 • proszek mieszać przez 2–3 minuty.

W przypadku, gdyby doszło do rozgrzania się zawiesiny podczas mieszania, przed wypiciem należy odczekać, aż się schłodzi. Powstały roztwór jest mętny i należy spożyć go natychmiast po przygotowaniu.  

Po przyjęciu każdej saszetki należy odczekać ok. 10 minut. Następnie zaleca się wypicie około 1,5-2 litrów klarownych płynów w ilości około 250 ml (szklanka) do 400 ml w ciągu każdej godziny. W celu zapobieżenia odwodnienia organizmu warto także spożywać klarowne zupy i/lub napoje stabilizujące gospodarkę wodno-elektrolitową. Nie zaleca się natomiast picia czystej wody. Dodatkowo po przyjęciu drugiej saszetki leku i wypiciu około 1,5-2 litrów płynów, nie należy jeść ani pić co najmniej 2 godziny przed zabiegiem lub postępować zgodnie z tym, co zalecił lekarz.
 
W dniu zastosowania leku CitraFleet, dla wsparcia jego działania, lepiej jest spożywać tylko niewielkie posiłki przygotowane z żywności ubogoresztkowej. Są to np.  

 • masło i margaryna – oszczędnie używane,
 • jajka – zwłaszcza gotowane lub w koszulkach,
 • płatki zbożowe – przede wszystkim kukurydziane i z dmuchanego ryżu, nie otręby;
 • ser kremowy, twarożek lub sos serowy,
 • ziemniaki bez skórek, gotowane – mogą być z dodatkiem śmietany, tłuczone lub pieczone (ale niesmażone i nie na tłuszczu),
 • makaron z białej mąki,
 • kluski,
 • ryż,
 • mięso – np. mielone, dobrze wysmażone, kruche takie jak m.in. chuda wołowina, jagnięcina, szynka, cielęcina, wieprzowina, drób,
 • ryby oraz skorupiaki,
 • sos przygotowany z kostki bulionowej,
 • biały chleb lub chleb tostowy,
 • cukier lub słodzik,
 • czysta galareta.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć w załączonej ulotce (w tym także propozycje jadłospisów polecanych w dniu przyjmowania leku CitraFleet). Lek powinien być zawsze przyjmowany zgodnie z zaleceniami lekarza – jeśli bowiem jelita nie zostaną całkowicie oczyszczone, to konieczne może stać się powtórzenie badania.  

Przedawkowanie

Jeśli dojdzie do spożycia większej dawki leku CitraFleet, niż była wskazana, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Szczegółowe wskazówki zastosowania preparatu są podane powyżej.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Kobiety, które są w ciąży, karmią piersią lub mają podejrzenie, że są w ciąży lub planują ciążę, przed zastosowaniem tego leku powinny poradzić się lekarza.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

8 OPINIE O LEKU

 1. Wczoraj oczyszczałam jelita tym super specyfikiem. Wzięło mnie dopiero po 5 godzinach. Lekarz podczas badania powiedział, że oczyszczenie bardzo dobre. Więc polecam na 100‰!

 2. Polecam…po wypiciu myślałam że będzie to szybki efekt ale trzeba było z 3 godziny odczekać..i rewelacja oczyszczanie na MAX..nie trzeba rozcieńczać jak inne leki w litrze lub dwóch…wystarczy szklanka dobry smak …i w między czasie popijać dużo wody.POLECAM

 3. O piętnastej wypiłam pierwszą dawkę leku ,po nim popiłam szklanką wody,jest godz.16,50 łącznie wypiłam 4 szklanki wody ,żadnego wypróżnienia. Wg schematu otrzymanego od lekarza drugą dawkę mam przyjąć o godz.20,oo kolonoskopia jutro ok.godz.11,oo przecież jelita będą nieoczyszczone – co robić?

  wg

 4. Właśnie wróciłam z kolonoskopii. Było to 4 badane tego typu w moim życiu. Za pierwszym razem(1999r.) przygotowywałam się za pomocą wlewu doodbytniczego- do przeżycia, ale wymaga trochę gimnastyki jeśli trzeba to zrobić samodzielnie. Za drugim razem( 2004) przy pomocy jakiegoś preparatu, którego nazwy nie pamiętam + lewatywa. W 2011 przy pomocy Fortransu, który doskonale pamiętam. Zatrzymałam się na 3 litrze, dalej nie wchodziło. Do dzisiejszego badania przygotowywałam się Cetrafeetem – rewelacja. Postępując zgodnie z ulotką bez problemu wypiłam bardzo dobry w smaku preparat. Lekarz ocenił na bardzo dobrze przygotowanie do kolonoskopii. Jeszcze raz polecam z całego serca tym, którzy mają mieć to badanie Citrafleet.Nie dajcie sobie wcisnąć Fortransu.

PODZIEL SIĘ DOŚWIADCZENIAMI NA TEMAT STOSOWANEGO PRODUKTU

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here