CITRAFLEET

Podmiot odpowiedzialny: Laboratorios Casen-Fleet, S.L.U.

CO TO JEST I JAK DZIAŁA CITRAFLEET? – WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Jakie są wskazania do stosowania leku oraz jak działa ten lek?

REKLAMA

Lek CitraFleet jest przyjmowany w celu oczyszczenia jelit i okrężnicy przed badaniami wymagającymi czystych jelit, takimi jak kolonoskopia (procedura obrazowania jelita z wykorzystaniem długiego, elastycznego instrumentu, który lekarz wprowadza przez odbyt pacjenta) lub obrazowanie radiograficzne. Lek CitraFleet ma postać proszku o cytrynowym zapachu i smaku. Proszek ten zawiera dwie substancje przeczyszczające zmieszane w każdej saszetce. Po rozpuszczeniu w wodzie i wypiciu, środki te spowodują oczyszczenie jelit. Ważne jest, aby jelita pacjenta były puste i czyste tak, by lekarz miał jasny obraz w trakcie badania.

Jedna z postaci farmaceutycznych tego leku posiada następujący nr BLOZ: 4564301.

CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź ile kosztuje ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek.

CITRAFLEET SKŁAD – CO ZAWIERA TEN LEK?

Jaki jest skład leku? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Jedna saszetka zawiera następujące substancje czynne: sodu pikosiarczan 0,01g, magnezu tlenek lekki
3,50 g, kwas cytrynowy bezwodny 10,97 g.

– Pozostałe składniki to: potasu wodorowęglan, sacharyna sodowa, aromat cytrynowy (aromat cytrynowy,
maltodekstryna, tokoferol E307).

CITRAFLEET DAWKOWANIE – JAK STOSOWAĆ TEN PREPARAT?

Jakie jest zalecane dawkowanie leku? Jak bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

REKLAMA

Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku) w wieku 18 lat i starsi:

Dawka 1 – należy przyjąć przed 8 rano PRZED ŚNIADANIEM na dzień przed przeprowadzeniem badania lub zabiegu:
– Krok 1 – Wsypać zawartość 1 saszetki do filiżanki zimnej wody (około 150 ml).
– Krok 2 – Mieszać przez 2–3 minuty. Jeżeli zawartość rozgrzeje się podczas mieszania, należy odczekać do momentu ochłodzenia przed wypiciem całego roztworu. Zawiesinę należy wypić natychmiast po przygotowaniu. Zawiesina będzie mętna.

Dawka 2 – należy przyjąć pomiędzy godziną 14 a 16 tego samego dnia, co dawkę 1:
– Należy przyjmować zgodnie z zaleceniami przedstawionymi powyżej w krokach 1 i 2.
W dniu przyjęcia leku CitraFleet korzystne jest spożywanie wyłącznie małych posiłków przygotowanych z żywności ubogoresztkowej. Wspomoże to działanie leku CitraFleet. Do takiej żywności można zaliczyć:
– tłuszcze, takie jak masło i margaryna – należy ich używać oszczędnie;
– jajka, w szczególności gotowane lub w koszulkach;
– płatki zbożowe, w tym płatki kukurydziane oraz płatki z dmuchanego ryżu, ale nie otręby;
– ser kremowy, twarożek lub sos serowy; 4
– ziemniaki bez skórek, gotowane, ze śmietaną, tłuczone lub pieczone, ale nie pieczone na tłuszczu ani nie smażone na głębokim tłuszczu;
– makaron z białej mąki, kluski lub ryż, gotowane;
– mięso lub ryby, np. mielone, dobrze wysmażone, kruche, chuda wołowina, jagnięcina, szynka, cielęcina, wieprzowina, drób, ryba oraz skorupiaki;
– sos przygotowany z kostki bulionowej (jako zagęstnika można użyć mąki białej lub kukurydzianej);
– biały chleb / chleb tostowy;
– cukier lub słodzik;
– czysta galareta.

Szczegółowe informacje w załączonej ulotce (w tym zalecane jadłospisy na dzień przyjęcia leku CitraFleet).

PRZEDAWKOWANIE – OBJAWY PRZYJĘCIA ZBYT DUŻEJ DAWKI LEKU

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku CitraFleet należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

STOSOWANIE LEKU Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Nie dotyczy.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CITRAFLEET W CIĄŻY ORAZ PODCZAS KARMIENIA PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek? Jakie środki ostrożności należy zachować?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza.

CITRAFLEET ULOTKA (SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE)

ULOTKA LEKU (pliki PDF lub DOC) - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku, działania niepożądane, sposób przechowywania, inne ostrzeżenia.


CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL (pliki PDF lub DOC) - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.


ZAMIENNIKI - LISTA LEKÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

Zamienniki - poniższe zestawienie zawiera wykaz leków zawierających co najmniej jedną wspólną substancje czynną co ten lek.

OPINIE PACJENTÓW / OCENA PRODUKTU / FORUM O LEKACH

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach. Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami i oceń skuteczność tego leku.

Możesz także ocenić ten produkt przyznając gwiazdkę od 1 do 10. :)

12345678910
(39 ocen, średnia: 4,87 na 10)
Loading...

4 KOMENTARZE

  1. O piętnastej wypiłam pierwszą dawkę leku ,po nim popiłam szklanką wody,jest godz.16,50 łącznie wypiłam 4 szklanki wody ,żadnego wypróżnienia. Wg schematu otrzymanego od lekarza drugą dawkę mam przyjąć o godz.20,oo kolonoskopia jutro ok.godz.11,oo przecież jelita będą nieoczyszczone – co robić?

    wg

  2. Właśnie wróciłam z kolonoskopii. Było to 4 badane tego typu w moim życiu. Za pierwszym razem(1999r.) przygotowywałam się za pomocą wlewu doodbytniczego- do przeżycia, ale wymaga trochę gimnastyki jeśli trzeba to zrobić samodzielnie. Za drugim razem( 2004) przy pomocy jakiegoś preparatu, którego nazwy nie pamiętam + lewatywa. W 2011 przy pomocy Fortransu, który doskonale pamiętam. Zatrzymałam się na 3 litrze, dalej nie wchodziło. Do dzisiejszego badania przygotowywałam się Cetrafeetem – rewelacja. Postępując zgodnie z ulotką bez problemu wypiłam bardzo dobry w smaku preparat. Lekarz ocenił na bardzo dobrze przygotowanie do kolonoskopii. Jeszcze raz polecam z całego serca tym, którzy mają mieć to badanie Citrafleet.Nie dajcie sobie wcisnąć Fortransu.

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here