Konsultacja merytoryczna:

Cerezyme

Lek Cerezyme jest stosowany w leczeniu pacjentów z chorobą Gauchera typu 1 lub typu 3, u których występują następujące objawy: niedokrwistość (zbyt mała liczba czerwonych krwinek), skłonność do łatwego krwawienia (spowodowana zbyt małą liczbą płytek – rodzaj komórek krwi), powiększenie wątroby lub śledziony lub choroba kości.

Osoby z chorobą Gauchera mają niską aktywność enzymu o nazwie kwaśna -glukozydaza. Enzym ten odpowiada za kontrolowanie stężenia glukozyloceramidu w organizmie. Glukozyloceramid jest naturalną substancją w organizmie, wytwarzaną z cukru i lipidów. W chorobie Gauchera stężenie glukozyloceramidu może być zbyt wysokie.

Lek Cerezyme jest sztucznym enzymem o nazwie imigluceraza – może on zastąpić naturalny enzym kwaśną -glukozydazę, którego brakuje lub jest niedostatecznie aktywny u pacjentów z chorobą Gauchera.

Informacja zawarta w tej ulotce dotyczy wszystkich grup pacjentów, w tym dzieci, młodzież, dorosłych i osób w podeszłym wieku.

Jaki jest skład Cerezyme, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest imigluceraza. Imigluceraza jest zmodyfikowaną postacią ludzkiego enzymu kwaśnej -glukozydazy, wytwarzaną techniką rekombinacji DNA. Jedna fiolka zawiera 200, lub 400 jednostek imiglucerazy. Po rozpuszczeniu 1 ml roztworu zawiera 40 jednostek imiglucerazy.

Inne składniki leku to:
Mannitol, sodu cytrynian, kwas cytrynowy jednowodny, polisorbat 80.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Cerezyme – jak stosować ten lek?

Instrukcja właściwego użycia
Lek Cerezyme podaje się w kroplówce do żyły (w infuzji dożylnej).

Lek jest dostarczany w proszku, który przed podaniem zostanie zmieszany z wodą do wstrzykiwań.

Lek Cerezyme podaje się wyłącznie pod nadzorem lekarza, posiadającego doświadczenie w leczeniu choroby Gauchera. Lekarz może zalecić leczenie w domu pod warunkiem spełnienia określonych kryteriów. W sprawie leczenia w warunkach domowych należy skontaktować się z lekarzem.

Dawka zostanie określona indywidualnie dla pacjenta. Lekarz obliczy dawkę dla pacjenta na podstawie nasilenia objawów i innych czynników. Zalecana dawka leku Cerezyme to 60 jednostek/kg mc. podawana raz na 2 tygodnie.

Lekarz będzie szczegółowo kontrolować reakcję pacjenta na leczenie i może zmienić dawkę leku (zwiększyć lub zmniejszyć) aż do znalezienia najodpowiedniejszej dawki dla pacjenta.

Po ustaleniu tej dawki lekarz nadal będzie kontrolować reakcję pacjenta na leczenie w celu upewnienia się, że pacjent otrzymuje właściwą dawkę. Zwykle odbywa się to co 6 do 12 miesięcy.

Brak informacji dotyczących wpływu leku Cerezyme na objawy neurologiczne u pacjentów z przewlekłą chorobą Gauchera z neuropatią. Z tego względu nie można zalecić żadnego specjalnego schematu dawkowania.

Rejestr ICGG choroby Gauchera.
Pacjenci mogą poprosić lekarza o umieszczenie swoich danych w „Rejestrze ICGG choroby Gauchera”. Rejestr ma na celu przyczynienie się do lepszego zrozumienia choroby Gauchera oraz do oceny skuteczności enzymatycznej terapii zastępczej, której przykładem jest lek Cerezyme. Docelowo powinno to pozwolić na skuteczniejsze i bardziej bezpieczne stosowanie leku Cerezyme. Dane pacjenta w tym rejestrze będą zbierane anonimowo – nikt nie będzie mógł zidentyfikować pacjenta.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej liczby kapsułek niż zalecana, należy natychmiast zwrócić się do lekarza.

Mogą pojawić się zawroty głowy z następującymi objawami: utrata równowagi, obniżone tętno, nudności, wymioty i uczucie oszołomienia.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cerezyme – czy mogę spożywać alkohol?

Nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania leku Cerezyme.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cerezyme w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub podejrzewa, że może być w ciąży, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Zaleca się zachowanie ostrożności podczas stosowania leku Cerezyme w czasie ciąży i w okresie karmienia.

Ulotka Cerezyme – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Cerezyme 200 j., 400 j. proszek do przygotowania koncentratu do sporządzania roztworu do infuzji (Imigluceraza)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 226.45 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Cerezyme m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Cerezyme 200 j., 400 j. proszek do przygotowania koncentratu do sporządzania roztworu do infuzji (Imigluceraza)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 36 razy

Rozmiar plku 271.97 KB

Cena - ile kosztuje Cerezyme?

Cena Cerezyme i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Cerezyme.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Cerezyme? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Miradent Mirafluor Chx 0,06% płyn do płukania (Opakowanie: 500 ml)Chlorheksydyna jest substancją o wyjątkowo silnych właściwościach przeciwbakteryjnych. W stomatologi wykorzystywana jest przy leczeniu ostrych stanów zapalnych jamy ustnej (zapalenie dziąseł, zapalenie śluzówki), usuwania aft lub przy rekonwalescencji przy po odbytych zabiegach chirurgicznych.
Miradent Mirafluor Chx 0,06% płyn do płukania (Opakowanie: 500 ml) stanowiąc połączenie chlorheksydyny oraz fluorku, jest idealnych…

42.99 

Zastosowanie Help4skin kurzajki i brodawki (Opakowanie: 50 ml)Help4skin kurzajki i brodawki (Opakowanie: 50 ml) to wyrób medyczny przeznaczony do usuwania brodawek i kurzajek metodą wymrażania. Jest bezpieczny w stosowaniu i daje natychmiastowy efekt, pozwalając usunąć kurzajkę wraz z korzeniem. Produkt może być stosowany u dorosłych i dzieci powyżej 4. roku życia.
Efekt działania Help4skin kurzajki i brodawki (Opakowanie: 50 ml)Help4skin kurzajki…

41.39 

Zastosowanie Cetebe Vitamin C 500 mg kapsułki o przedłużonym uwalnianiu (Opakowanie: 30 szt.)Cetebe Vitamin C 500 mg kapsułki o przedłużonym uwalnianiu (Opakowanie: 30 szt.) zawiera odpowiedni podaż witaminowy zapobiegając nieprzyjemnych dolegliwością, np.:
senność i ogólne poczucie zmęczenia, bóle mięśni i stawów, pogorszony stan skóry (zmarszczki, szorstkość, brak elastyczności ), obniżenie odporności organizmu, osłabienie naczyń włosowatych (…

47.99 

Zastosowanie Hedussin syrop wykrztuśny (Opakowanie: 100 ml)Hedussin syrop wykrztuśny (Opakowanie: 100 ml) to lek oparty na składnikach roślinnych wykazujący działanie wykrztuśne w przebiegu mokrego kaszlu.

Preparat przeznaczony jest dla osób borykających się z problemem mokrego (produktywnego) kaszlu.

Lek może być stosowany przez osoby dorosłe i dzieci, jednak nie młodsze niż 2 lata.Efekt działania Hedussin syrop wykrztuśny (Opakowanie: 100…

13.57 

Zastosowanie Roche-posay Retinol B3 serum (Opakowanie: 30 ml)Roche-posay Retinol B3 serum (Opakowanie: 30 ml) to intensywnie korygujący i regenerujący koncentrat serum odpowiedni do wszystkich rodzajów skóry, w szczególności do cery wrażliwej. Zawiera retinol i witaminę B3, które utrzymują skórę w odpowiedniej kondycji, zapewniając jej młody wygląd i elastyczność.Efekt działania Roche-posay Retinol B3 serum (Opakowanie: 30 ml)Roche-posay Retinol…

130.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief