Konsultacja merytoryczna:

Cisatracurium Teva

Lek Cisatracurium Teva zawiera substancję czynną o nazwie cisatrakurium. Należy do grupy leków zwiotczających mięśnie.

Lek Cisatracurium Teva stosuje się:
• w trakcie zabiegu chirurgicznego i innych czynności oraz podczas intensywnej opieki medycznej,
• razem z lekami do znieczulenia ogólnego lub sedacji w Oddziałach Intensywnej Opieki Medycznej (OIOM) w celu zwiotczenia mięśni,
• w celu ułatwienia wprowadzania plastikowej rurki do tchawicy pacjenta (intubacja dotchawicza), jeśli pacjent wymaga wspomagania oddychania (z użyciem urządzeń lub bez).

Lek Cisatracurium Teva stosuje się u pacjentów dorosłych i dzieci w wieku powyżej 1 miesiąca.

Jaki jest skład Cisatracurium Teva, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest cisatrakurium.
Jedna fiolka z 2,5 ml roztworu zawiera 5 mg cisatrakurium (w postaci cisatrakuriowego bezylanu).
Jedna fiolka z 5 ml roztworu zawiera 10 mg cisatrakurium (w postaci cisatrakuriowego bezylanu).
Jedna fiolka z 10 ml roztworu zawiera 20 mg cisatrakurium (w postaci cisatrakuriowego bezylanu).

• Inne składniki leku to kwas benzenosulfonowy i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Cisatracurium Teva – jak stosować ten lek?

Pacjent nigdy nie będzie przyjmował tego leku samodzielnie. Lek będzie zawsze podawany pacjentowi przez wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia.

O sposobie podania i dawce leku Cisatracurium Teva zadecyduje lekarz, w oparciu o:
• masę ciała pacjenta
• wymagany stopień i czas trwania zwiotczenia mięśni
• przewidywaną reakcję pacjenta na lek.

Cisatracurium Teva można podać w postaci:
• pojedynczego wstrzyknięcia dożylnego (szybkie wstrzyknięcie dożylne)
• dożylnej infuzji ciągłej. Lek jest podawany powoli do żyły pacjenta przez dłuższy okres czasu.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przedłużające się porażenie mięśni i jego następstwa jest przypuszczalnie głównym objawem przedawkowania leku Cisatracurium Teva. Jednakże, lek Cisatracurium Teva będzie zawsze podawany w ściśle kontrolowanych warunkach. W przypadku podejrzenia, iż podana została zbyt duża dawka leku, należy niezwłocznie powiedzieć o tym lekarzowi lub pielęgniarce.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cisatracurium Teva – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cisatracurium Teva w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek Cisatracurium Teva nie jest zalecany do stosowania w czasie ciąży oraz u kobiet w wieku rozrodczym niestosujących środków antykoncepcyjnych. Podczas stosowania leku Cisatracurium Teva nie należy karmić piersią i należy odczekać co najmniej 24 godziny przed powróceniem do karmienia piersią.

Ulotka Cisatracurium Teva – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Cisatracurium Teva m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Cena - ile kosztuje Cisatracurium Teva?

Cena Cisatracurium Teva i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Cisatracurium Teva.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Cisatracurium Teva? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Tisane balsam do ust (Opakowanie: 4.7 g)Tisane balsam do ust (Opakowanie: 4.7 g) to regenerujący balsam przeznaczony do ust. Sprawdza się przy suchości warg spowodowanej szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi czy nadmiernym korzystaniem z klimatyzacji. Wspiera regenerację naskórka po chorobie opryszczki czy przy otarciach.

Balsam do ust Tisane posiada przyjemny, miodowy smak. Waniliowy zapach będzie długo unosił się na wargach, wprawiając w dobry nastrój.
Efekt…

11.11 

Zastosowanie Olejek drzewa herbacianego (Opakowanie: 10 ml)Olejek drzewa herbacianego (Opakowanie: 10 ml) stosuje się do masażu ciała, kąpieli aromatycznych, odświeżania powietrza, a także w zwalczaniu brodawek i kurzajek, ponieważ doskonale oczyszcza skórę. Może być stosowany w mieszankach przeciwgrzybicznych i przeciwbakteryjnych.Efekt działania Olejek drzewa herbacianego (Opakowanie: 10 ml)Olejek drzewa herbacianego (Opakowanie: 10 ml) działa antybakteryjne i oczyszczająco. Doskonale pielęgnuje skó…

7.53 

Zastosowanie Bodymax Przypływ Energii (Opakowanie: 20 )Bodymax Przypływ Energii (Opakowanie: 20 ) to suplement diety wpływający na utrzymanie prawidłowego metabolizmu energetycznego. Dodaje sił do działania, zwiększa energię oraz poprawia samopoczucie. Zmniejsza uczucie chronicznego zmęczenia i wyczerpania.Efekt działania Bodymax Przypływ Energii (Opakowanie: 20 )Bodymax Przypływ Energii (Opakowanie: 20 ) zawiera wyciąg z żeń-szenia, który wpływa pozytywnie na układ nerwowy, poprawia…

10.69 

LINOMAG SUN Krem p/słoneczny SPF50 d/dzieci od 6 m (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

13.99 

IbuTeva Max (Opakowanie: 24 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

10.64 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief