Konsultacja merytoryczna:

Doksylamina Geiser

Doksylamina Geiser jest produktem leczniczym zawierającym doksylaminy wodorobursztynian jako substancję czynną.

Lek jest wskazany do krótkotrwałego, objawowego leczenia sporadycznie występującej bezsenności u osób dorosłych.

Pacjenci z uporczywymi zaburzeniami snu powinni zwrócić się do lekarza.

Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Jaki jest skład Doksylamina Geiser, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest 12,5 mg doksylaminy wodorobursztynianu .

Pozostałe składniki leku to:

Substancje pomocnicze rdzenia:
Mannitol (E421)
Celuloza mikrokrystaliczna
Karboksymetyloskrobia sodowa (typ A)
Krzemionka koloidalna bezwodna (E551)
Magnezu stearynian (E572)

Substancje pomocnicze otoczki:
Hypromeloza 5mPas (E464)
Tytanu dwutlenek (E171)
Makrogol 400 (E1521)
Erytrozyna, lak (E127)
Żelaza tlenek czerwony (E172)
Indygotyna, lak (E132)

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Doksylamina Geiser – jak stosować ten lek?

Dorośli (w wieku powyżej 18 lat)
Zalecana dawka wynosi od 1 do 2 tabletek (odpowiednio od 12,5 mg do 25 mg) na dobę.

W przypadku uczucia senności w ciągu dnia zaleca się zmniejszenie dawki z 25 mg do 12,5 mg lub wcześniejsze przyjmowanie dawki w celu zapewnienia przynajmniej 8-godzinnego odstępu czasu od przyjęcia leku do momentu przebudzenia. Maksymalna dawka dobowa nie powinna przekraczać 2 tabletek (co odpowiada 25 mg).

Stosowanie u osób w podeszłym wieku
Pacjenci w wieku powyżej 65 lat są bardziej podatni na inne choroby, które mogą wymagać zmniejszenia dawki leki. Zalecana dawka początkowa wynosi 12,5 mg (1 tabletka 12,5 mg), podawana 30 minut przed snem. Dawkę można zwiększyć do 25 mg (2 tabletki), jeżeli dawka początkowa okaże się nieskuteczna do zniesienia bezsenności. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych dawkę należy zmniejszyć do 12,5 mg na dobę.

Stosowanie u pacjentów z niewydolnością wątroby lub nerek
Pacjenci z tymi schorzeniami wymagają indywidualnego dostosowania dawki przez lekarza w zależności od stopnia niewydolności.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie zaleca się stosowania doksylaminy u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. Lek nie powinien być stosowany w tej grupie pacjentów.

Droga i sposób podawania

Podanie doustne. Tabletki należy przyjmować 30 minut przed udaniem się na spoczynek, popijając odpowiednią ilością płynu (najlepiej wody). Doksylaminę można przyjmować przed posiłkiem lub po posiłku. Rowek dzielący ma na celu wyłącznie ułatwienie przełamania tabletki w celu jej łatwiejszego połknięcia.

Okres leczenia
Okres leczenia powinien być jak najkrótszy. Leczenie trwa zwykle od kilku dni do jednego tygodnia. Leku nie należy przyjmować przez okres dłuższy niż 7 dni bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Objawy przedawkowania obejmują senność, zahamowanie lub pobudzenie ośrodkowego układu nerwowego, działanie przeciwcholinergiczne (rozszerzone źrenice, gorączkę, suchość w ustach, zmniejszone napięcie jelit), uderzenia gorąca, zmiany częstości akcji serca, nadciśnienie tętnicze, nudności, wymioty, pobudzenie, chwiejny chód, zawroty głowy, rozdrażnienie, sedację, splątanie i omamy. U pacjentów może wystąpić majaczenie, zaburzenia psychotyczne, obniżone ciśnienie krwi, drgawki, duszność, utrata przytomności, śpiączka i śmierć. Ciężkim powikłaniem może być rabdomioliza (uszkodzenie mięśni), po której następuje niewydolność nerek.

Brak swoistej odtrutki w razie przedawkowania leków przeciwhistaminowych oznacza, że leczenie ma charakter objawowy i podtrzymujący. Lekarz decyduje o ewentualnym wywołaniu wymiotów, płukaniu żołądka lub przepisaniu leków podwyższających ciśnienie krwi w razie takiej konieczności.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Doksylamina Geiser – czy mogę spożywać alkohol?

Doksylaminę można przyjmować przed posiłkiem lub po posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Doksylamina Geiser w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ponieważ doksylamina może przenikać przez łożysko, w ramach środków ostrożności nie zaleca się przyjmowania leku Doksylamina Geiser w okresie ciąży, chyba że potencjalna korzyść z leczenia dla matki przewyższa potencjalne ryzyko dla rozwijającego się płodu.

Ze względu na przenikanie bursztynianu doksylaminy do mleka kobiecego oraz ryzyko związane ze stosowaniem leków przeciwhistaminowych u małych dzieci lek Doksylamina Geiser 12,5 mg jest przeciwwskazany w okresie karmienia piersią.

Brak danych odnośnie wpływu leku Doksylamina Geiser 12,5 mg na płodność.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Doksylamina wywiera wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Nie zaleca się prowadzenia pojazdów ani obsługiwania urządzeń w okresie stosowania leku, co najmniej przez kilka pierwszych dni leczenia, aby dowiedzieć się, w jaki sposób lek wpływa na organizm.

Ulotka Doksylamina Geiser – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Doksylamina Geiser, 25 mg, tabletki powlekane (Doxylamini hydrogenosuccinas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 20 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Doksylamina Geiser m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki produktu leczniczego.

Cena - ile kosztuje Doksylamina Geiser?

Cena Doksylamina Geiser i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Doksylamina Geiser.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Doksylamina Geiser? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Systane Balance krople do oczu (Opakowanie: 3X10 ml)Systane Balance krople do oczu (Opakowanie: 3X10 ml) zamknięte w sterylnym opakowaniu stanowią skuteczne rozwiązanie dla łagodzenia uporczywych dolegliwości związanych z suchym okiem:
pieczenie
zaczerwienianie
uczucie ciała obcego w oku
Efekt działania Systane Balance krople do oczu (Opakowanie: 3X10 ml)Nawilżające Systane Balance krople do oczu (Opakowanie: 3X10 ml) to produkt łagodzący…

156.99 

Lakto Bifido Doktor jacob's Kapseln (Opakowanie: 90 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

142.99 

Zastosowanie Help4skin gojenie ran żel w sprayu (Opakowanie: 75 g)Help4skin gojenie ran żel w sprayu (Opakowanie: 75 g) to wyrób medyczny w postaci żelu hydrokoloidowego o działaniu pielęgnującym i nawilżającym rany. Przyspiesza ich regenerację. Może być stosowany także w przypadku odleżyn, otarć, oparzeń i owrzodzeń.
hydrożelem. Po zastosowaniu powoli uwalnia cząsteczki wody, dzięki czemu wspiera prawidłoweEfekt…

33.47 

Zastosowanie Ulgasim (Opakowanie: 30 )Ulgasim (Opakowanie: 30 ) to wyrób medyczny łagodzący wzdęcia i nadmierne gromadzenie się gazów w układzie pokarmowym. Zmniejsza nieprzyjemne uczucie przepełnienia. Może być stosowany także przed badaniami diagnostycznymi jamy brzusznej.
Efekt działania Ulgasim (Opakowanie: 30 )Ulgasim (Opakowanie: 30 ) zawiera symetykon – substancję o działaniu czysto fizycznym, która zmniejsza napięcie powierzchniowe pęcherzyków powietrza w nagromadzonych gazach. Tym samym umoż…

15.46 

Gum Sensivital+ Zahnpasta (Opakowanie: 75 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

18.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief