CARBOSOL (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

REKLAMA

CARBOSOL (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Lek Carbosol zawiera karboplatynę, która należy do grupy leków znanych jako związki koordynacyjne platyny, które są stosowane w leczeniu raka.

Lek Carbosol jest stosowany w leczeniu raka jajników i drobnokomórkowego raka płuc.

REKLAMA

CARBOSOL (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) SKŁAD

– Substancją czynną leku jest karboplatyna. 1 ml zawiera 10 mg karboplatyny.
– Inne składniki leku to woda do wstrzykiwań.

CARBOSOL (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) DAWKOWANIE

Wlew zawsze będzie podawany przez pielęgniarkę lub lekarza. Zwykle lek jest podawany w wolnym wlewie kroplowym do żyły (dożylnie) i zwykle trwa to przez okres 15 do 60 minut.
Jeśli potrzebne są dalsze informacje, należy zapytać lekarza lub pielęgniarkę, którzy będą podawali lub podają lek.

Dawka leku będzie zależała od wzrostu i masy ciała, czynności układu krwiotwórczego i czynności nerek. Lekarz wybierze najlepszą dawkę dla pacjenta. Zazwyczaj wlew zostanie rozcieńczony przed podaniem.

Dorośli
Zazwyczaj stosowana dawka karboplatyny to 400 mg/m2 powierzchni ciała (obliczana na podstawie wzrostu oraz masy ciała).

REKLAMA

PRZEDAWKOWANIE

Istnieje małe prawdopodobieństwo, że pacjent otrzyma za dużą dawkę karboplatyny. Jednakże, gdyby taka sytuacja wystąpiła, u pacjenta mogą wystąpić zaburzenia czynności nerek. Jeśli pacjent obawia się, że otrzymał zbyt dużą dawkę leku lub w razie jakichkolwiek pytań dotyczących podawanej dawki, pacjent powinien porozmawiać z lekarzem lub pielęgniarką, podającymi lek.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Nie jest znane oddziaływanie leku Carbosol z alkoholem. Jednak należy poradzić się lekarza na temat możliwości spożywania alkoholu w czasie podawania leku Carbosol, ponieważ może on wpływać na zdolność wątroby do przetwarzania alkoholu.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Leku Carbosol nie wolno podawać kobietom w ciąży, chyba że lekarz wyraźnie wskaże inaczej. Badania na zwierzętach wykazały możliwe ryzyko wystąpienia nieprawidłowości w rozwoju płodu. Jeśli pacjentka jest leczona lekiem Carbosol podczas ciąży, powinna omówić z lekarzem możliwe ryzyko działania leku na nienarodzone dziecko.
Kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczną antykoncepcję przed i podczas leczenia karboplatyną. Ponieważ karboplatyna może powodować uszkodzenie genetyczne, zaleca się konsultację genetyczną, jeżeli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia karboplatyną. Konsultacja genetyczna jest również zalecana u pacjentów, którzy chcieliby mieć potomstwo po zakończeniu leczenia lekiem Carbosol.

Nie wiadomo czy karboplatyna jest wydzielana do mleka kobiet. Dlatego podczas leczenia lekiem Carbosol należy przerwać karmienie piersią.

REKLAMA

Karboplatyna może powodować uszkodzenie genetyczne. Kobietom w wieku rozrodczym należy zalecić, aby unikały zachodzenia w ciążę przez stosowanie skutecznej antykoncepcji podczas leczenia. Pacjentkom, które są w ciąży lub zaszły w ciążę podczas leczenia karboplatyną, należy zapewnić konsultację genetyczną.
Mężczyznom leczonym karboplatyną należy poradzić, aby nie planowali potomstwa podczas leczenia i przez okres 6 miesięcy po terapii. Należy skonsultować możliwość przechowania nasienia przed rozpoczęciem leczenia, ponieważ istnieje ryzyko nieodwracalnej bezpłodności spowodowanej leczeniem karboplatyną.

CARBOSOL (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) ULOTKA LEKU

ULOTKA LEKU - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.

Brak ulotki w bazie.


REKLAMA

CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.

Brak charakterystyki w bazie.


CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI - LISTA LEKÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

OPINIE O LEKU / FORUM - OCENA

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach. Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami. Możesz także dokonać oceny leku lub innego produktu przyznając gwiazdki w systemie od 1 do 10.

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here