GESTODENE/ETHINYLESTRADIOL ACTAVIS

KATEGORIA:
POZOSTAŁE LEKI

SUBSTANCJA CZYNNA:

GESTODENE/ETHINYLESTRADIOL ACTAVIS - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku GESTODENE/ETHINYLESTRADIOL ACTAVIS. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku GESTODENE/ETHINYLESTRADIOL ACTAVIS w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA GESTODENE/ETHINYLESTRADIOL ACTAVIS? – OPIS I WSKAZANIA

Progestageny i estrogeny w połączeniu skojarzonym.
Lek Gestodene/Ethinylestradiol Actavis jest doustnym hormonalnym lekiem antykoncepcyjnym.

Lek zapobiega owulacji i jest zalecany w celu zapobiegania ciąży.

Lek zawiera dwie substancje czynne (etynyloestradiol i gestoden). Tabletki antykoncepcyjne stosowane doustnie zawierające dwie substancje o aktywności hormonalnej nazwane są złożonymi doustnymi tabletkami antykoncepcyjnymi.

SKŁAD GESTODENE/ETHINYLESTRADIOL ACTAVIS, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancjami czynnymi leku są: gestoden i etynyloestradiol.
Każda tabletka powlekana zawiera 75 mikrogramów (µg) gestodenu oraz 20 mikrogramów (µg) lub 30 mikrogramów (µg) etynyloestradiolu.

Inne składniki leku to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, powidon, magnezu stearynian i sodu wapnia edetynian.

Składniki otoczki tabletki to: sacharoza, wapnia weglan, talk, makrogol 6000, powidon, wosk montanoglikolowy.

JAKIE JEST DAWKOWANIE GESTODENE/ETHINYLESTRADIOL ACTAVIS? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Należy przyjmować regularnie jedną tabletkę leku raz na dobę o tej samej porze bez pominięcia jakiejkolwiek tabletki przez 21 dni, a następnie po siedmiodniowej przerwie rozpocząć przyjmowanie tabletek z kolejnego opakowania.

Menstruacja nazywana „krwawieniem z odstawienia” zwykle rozpocznie się 2 do 3 dni po przyjęciu ostatniej tabletki z opakowania.

Po 7 dniach przerwy, należy rozpocząć kolejne opakowanie, nawet jeśli „krwawienie z odstawienia” nie zakończy się. Zawsze należy rozpoczynać nowe opakowanie tego samego dnia tygodnia i menstruacja wystąpi około tego samego dnia każdego miesiąca.

Lek Gestodene/Ethinylestradiol Actavis należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza.

Sposób podania
Podanie doustne.

Kiedy należy rozpocząć pierwszy blister?
– Jeżeli nie stosowano produktu antykoncepcyjnego zawierającego hormony w poprzednim miesiącu: należy przyjąć pierwszą tabletkę pierwszego dnia cyklu.
– Jeżeli pacjentka przyjmowała poprzednio inny doustny lek antykoncepcyjny złożony z estrogenuprogestagenu lub stosowała antykoncepcyjny system terapeutyczny dopochwowy lub system transdermalny: zaleca się przyjęcie pierwszej tabletki leku Gestodene/Ethinylestradiol Actavis następnego dnia po przyjęciu ostatniej tabletki poprzedniego leku antykoncepcyjnego, ale nie później niż następnego dnia po zakończeniu okresu bez tabletek poprzedniego leku antykoncepcyjnego. W przypadku zamiany ze złożonego antykoncepcyjnego systemu terapeutycznego dopochwowego lub systemu transdermalnego, należy przyjąć pierwszą tabletkę leku Gestodene/Ethinylestradiol Actavis w dniu usunięcia lub najpóźniej w dniu planowanego założenia nowego systemu dopochwowego lub transdermalnego.
– Zmiana z metody wyłącznie progestagenowej (progestagen w postaci tabletki, wstrzyknięcia, implantu lub domacicznego systemu terapeutycznego uwalniającego progestagen):
o Zmiana z tabletki zawierającej progestagen: można rozpocząć stosowanie leku Gestodene/Ethinylestradiol Actavis w dowolnym momencie cyklu, w dniu po przerwaniu przyjmowania tabletki;
o Zmiana z implantu lub domacicznego systemu terapeutycznego: należy rozpocząć przyjmowanie leku Gestodene/Ethinylestradiol Actavis w dniu ich usunięcia;
o Zmiana z postaci we wstrzyknięciach: należy rozpocząć przyjmowanie leku Gestodene/Ethinylestradiol Actavis w dniu planowanego kolejnego zastrzyku. We wszystkich przypadkach, bez względu na poprzednią metodę, trzeba stosować dodatkowe środki ochronne (np. prezerwatywy) przez pierwsze 7 dni przyjmowania tabletek leku Gestodene/Ethinylestradiol Actavis.
– Jeśli pacjentka zamierza stosować lek Gestodene/Ethinylestradiol Actavis po poronieniu w pierwszym trymestrze ciąży, może niezwłocznie przyjąć pierwszą tabletkę z opakowania. Nie jest konieczne stosowanie dodatkowych metod antykoncepcji.
– Jeśli pacjentka zamierza stosować lek Gestodene/Ethinylestradiol Actavis po porodzie lub poronieniu w drugim trymestrze ciąży, może rozpocząć przyjmowanie leku Gestodene/Ethinylestradiol Actavis od 21 do 28 dnia po porodzie. Jeśli pacjentka przyjmie lek po dniu 28,, musi jednocześnie stosować dodatkową mechaniczną metodę antykoncepcji (np. prezerwatywę) przez pierwsze 7 dni stosowania leku Gestodene/Ethinylestradiol Actavis.
– Jeżeli po urodzeniu dziecka lub poronieniu pacjentka odbyła stosunek przed rozpoczęciem przyjmowania leku Gestodene/Ethinylestradiol Actavis musi najpierw upewnić się, że nie jest w ciąży lub poczekać do wystąpienia krwawienia przed rozpoczęciem przyjmowania leku Gestodene/Ethinylestradiol Actavis.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI GESTODENE/ETHINYLESTRADIOL ACTAVIS, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Nie zgłaszano ciężkich następstw przedawkowania leku Gestodene/Ethinylestradiol Actavis.

W przypadku przedawkowania, mogą wystąpić objawy z przewodu pokarmowego (nudności lub wymiotów) i u młodych dziewcząt mogą wystąpić nieznaczne krwawienia z pochwy.

W przypadku przyjęcia większej dawki leku Gestodene/Ethinylestradiol Actavis niż zalecana, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Lek Gestodene/Ethinylestradiol Actavis może być stosowany z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ GESTODENE/ETHINYLESTRADIOL ACTAVIS W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Ciąża
Jeśli pacjentka jest w ciąży, ten lek nie jest dla niej przeznaczony. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania doustnego leku antykoncepcyjnego, nie wymaga to przerwania ciąży. W takim przypadku pacjentka powinna natychmiast przerwać stosowanie leku, poinformować i skonsulować się z lekarzem oraz postępować zgodnie z jego zaleceniami.

Karmienie piersią
Nie zaleca się stosowania leku Gestodene/Ethinylestradiol Actavis, jeśli pacjentka karmi piersią. Należy poinformować lekarza, jeżeli pacjentka chce przyjmować doustną antykoncepcję w okresie karmienia piersią

ULOTKA LEKU GESTODENE/ETHINYLESTRADIOL ACTAVIS – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – GESTODENE/ETHINYLESTRADIOL ACTAVIS CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - GESTODENE/ETHINYLESTRADIOL ACTAVIS CENA, REFUNDACJA

GESTODENE/ETHINYLESTRADIOL ACTAVIS OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here