DEPALONG

Działanie i wskazania

Depalong należy do grupy leków znanych jako antagoniści receptora angiotensyny II. Angiotensyna II jest substancją produkowaną w organizmie, która wiąże się z receptorami w naczyniach krwionośnych powodując ich zwężenie. Powoduje to zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi. Depalong zapobiega wiązaniu się angiotensyny II z tymi receptorami, powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych i obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Depalong spowalnia pogarszanie się czynności nerek u pacjentów z wysokim ciśnieniem tętniczym krwi i cukrzycą typu 2.

Depalong jest stosowany:
• w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego krwi (pierwotne nadciśnienie tętnicze)
• w celu ochrony nerek u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i cukrzycą typu 2, u których występują laboratoryjne oznaki zaburzonej czynności nerek.

Skład

• Substancją czynną leku jest irbesartan. Każda tabletka leku Depalong zawiera odpowiednio 75 mg, 150 mg lub 300 mg irbesartanu. Odpowiednia wielkość dawki oznaczona jest na opakowaniu.

• Inne składniki to:
Rdzeń tabletki: mannitol, powidon, polisorbat 80, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, krospowidon.
Otoczka zawiera Opadry II white – 33G28523 o składzie: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), laktoza jednowodna, makrogol 4000, triacetyna.

Dawkowanie

Depalong należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Depalong jest przeznaczony do stosowania doustnego. Tabletki należy połykać, popijając odpowiednią ilością płynu (np. szklanką wody).
Depalong można przyjmować niezależnie od posiłków. Należy starać się przyjmować dawkę dobową codziennie, o tej samej porze. Ważne jest, aby kontynuować leczenie lekiem Depalong tak długo jak lekarz nie zaleci innego postępowania.

U pacjentów z wysokim ciśnieniem tętniczym krwi: Zazwyczaj stosowaną dawką jest 150 mg jeden raz na dobę. Dawka może zostać następnie zwiększona do 300 mg jeden raz na dobę, w zależności od uzyskanych wartości ciśnienia tętniczego krwi.

U pacjentów z wysokim ciśnieniem tętniczym krwi i cukrzycą typu 2: zalecana podtrzymująca dawka w leczeniu współistniejącej choroby nerek wynosi 300 mg jeden raz na dobę.

Lekarz może zalecić mniejsze dawki leku, zwłaszcza podczas rozpoczynania leczenia u niektórych pacjentów, takich jak pacjenci poddani hemodializie oraz osoby w wieku powyżej 75 lat.

Maksymalne działanie obniżające ciśnienie krwi powinno być osiągnięte w ciągu 4-6 tygodni od rozpoczęcia leczenia.

Dzieci i młodzież
Leku Depalong nie należy podawać dzieciom i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem w przypadku połknięcia przez dziecko tabletki.

Przedawkowanie

W razie przypadkowego zażycia za dużej ilości tabletek, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Brak informacji na temat związku stosowania leku Depalong z jedzeniem i piciem.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku ciąży lub podejrzenia ciąży należy przed rozpoczęciem przyjmowania leku Depalong poinformować o tym lekarza. W przypadku planowania ciąży lub bardzo wczesnej ciąży lekarz zaleci zaprzestanie przyjmowania leku Depalong i zmieni na inny, bezpieczny lek. Nie zaleca się stosowania leku Depalong w pierwszym trymestrze ciąży. Leku Depalong nie wolno stosować w drugim i trzecim trymestrze ciąży ze względu na możliwość wystąpienia ciężkich wad u dziecka.

Ulotka – skutki uboczne

Produkt archiwalny – Brak w produkcji, Brak w obrocie

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Produkt archiwalny – Brak w produkcji, Brak w obrocie

Weryfikacja ceny w aptece, dostępność

Opinie pacjentów / forum

Aktualna ocena:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Please enter your comment!
Please enter your name here