Konsultacja merytoryczna:

Ezetimibe Teva

Ezetimibe Teva - ulotka, opinie, cena, dawkowanie, zamienniki

Ezetimibe Teva jest lekiem zmniejszającym stężenie całkowitego cholesterolu, tj. „złego” cholesterolu (LDL) we krwi, a także lekiem, który w przypadku występowania u pacjenta dziedzicznego schorzenia, zmniejsza stężenie tłuszczów, zwanych trójglicerydami, we krwi. Ezetymib zwiększa także stężenie „dobrego” cholesterolu (HDL) we krwi. Lek jest stosowany u pacjentów, którzy nie mogą utrzymać właściwego stężenia cholesterolu wyłącznie za pomocą diety. Podczas stosowania leku konieczne jest przestrzeganie diety obniżającej stężenie cholesterolu.

Lek Ezetimibe Teva wspomaga dietę u pacjentów ze zwiększonym stężeniem cholesterolu we krwi – zwanym pierwotną (heterozygotyczną rodzinną lub nierodzinną) hipercholesterolemią, w następujących przypadkach:
• w monoterapii, jeżeli leczenie statyną nie jest odpowiednie lub nie jest ona tolerowana.

Serdecznie zachęcamy do zakupów za pośrednictwem naszego sklepu - przejdź do BL Market.

Więcej informacji na temat leku Ezetimibe Teva:

Skład

Substancją czynną leku jest ezetymib 10 mg.

Inne składniki leku to:
Kroskarmeloza sodowa
Celuloza mikrokrystaliczna
Poloksamer 407
Powidon K-30
Sodu laurylosiarczan
Skrobia żelowana, kukurydziana
Kwas stearynowy

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie / stosowanie

Lek Ezetimibe Teva należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.
Podczas leczenia lekiem Ezetimibe Teva należy kontynuować dietę zmniejszającą stężenie cholesterolu.
W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

• Dorośli i pacjenci w podeszłym wieku
Zazwyczaj stosowana dawka leku Ezetimibe Teva 10 mg, to jedna tabletka na dobę, doustnie, o dowolnej porze dnia, z posiłkiem lub bez.

Jeśli pacjent przyjmuje lek Ezetimibe Teva w połączeniu z lekami wiążącymi kwasy żółciowe, należy przyjmować lek co najmniej 2 godziny przed lub co najmniej 4 godziny po przyjęciu środka wiążącego kwasy żółciowe.
U pacjentów z łagodną niewydolnością wątroby należy stosować jedną tabletkę Ezetimibe Teva 10 mg na dobę. Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli u pacjenta występuje umiarkowana lub ciężka niewydolność wątroby.

• Dzieci i młodzież
Nie należy stosować leku Ezetimibe Teva u dzieci w wieku poniżej 10 lat.

Przedawkowanie

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku Ezetimibe Teva należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Pokarm, napoje (alkohol)

Lek może być stosowany niezależnie od posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Brak danych dotyczących stosowania leku Ezetimibe Teva w okresie ciąży. Nie należy stosować leku Ezetimibe Teva w okresie karmienia piersią.
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ezetimibe Teva ulotka

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Ezetimibe Teva, 10 mg, tabletki (Ezetimibum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 40 razy

Rozmiar plku 49.50 KB

ChPL

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ezetimibe Teva m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Ezetimibe Teva, 10 mg, tabletki (Ezetimibum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 35 razy

Rozmiar plku 85.50 KB

Ezetimibe Teva cena

Cena Ezetimibe Teva i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Ezetimibe Teva.

Ezetimibe Teva opinie - forum pacjentów

Stosujesz Ezetimibe Teva? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz