DOLFORIN

KATEGORIA:
LEKI OGÓLNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

DOLFORIN - INFORMACJE I OPINIE O LEKU


Na tej stronie znajdują się informacje o leku DOLFORIN. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku DOLFORIN w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących tenlek (forum o lekach).

REZERWACJA LEKU W APTECE - DOLFORIN CENA, REFUNDACJA

CO TO JEST I JAK DZIAŁA DOLFORIN? – OPIS I WSKAZANIA

Fentanyl należy do silnych leków przeciwbólowych, nazywanych opioidami.

Lek przeciwbólowy, fentanyl, powoli przenika z plastra przez skórę do organizmu.

Lek Dolforin stosowany jest w leczeniu silnego, długotrwałego bólu, który można uśmierzyć jedynie przy pomocy silnych środków przeciwbólowych.

SKŁAD DOLFORIN, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

• Substancją czynną leku jest: fentanyl

Dolforin 25 μg/h: Każdy z plastrów (o powierzchni czynnej 15 cm2) zawiera fentanyl w ilości 4,8 mg. Odpowiada to uwalnianiu 25 μg fentanylu na godzinę.
Dolforin 50 μg/h: Każdy z plastrów (o powierzchni czynnejj 30 cm2 ) zawiera fentanyl w ilości 9,6 mg. Odpowiada to uwalnianiu 50 μg fentanylu na godzinę.
Dolforin 75 μg/h: Każdy z plastrów (o powierzchni czynnej 45 cm2) zawiera fentanyl w ilości 14,4 mg. Odpowiada to uwalnianiu 75 μg fentanylu na godzinę.
Dolforin 100 μg/h: Każdy z plastrów (o powierzchni czynnej 60 cm2) zawiera fentanyl w ilości 719,2 mg. Odpowiada to uwalnianiu 100 μg fentanylu na godzinę.

• Inne składniki leku to:
Warstwa przylegająca: Poli(2-etyloheksylu akrylan, winylu octan) (50:50) poli[(2-etyloheksylu)akrylan-ko-akrylan metylu-ko-kwas akrylowy-ko(2,3-epoksypropylu)metakrylan] (61.5:33:5, 5:0.02), dodekan-1-ol
Warstwa zabezpieczająca powierzchnię systemu: warstwa poliestrowa, silikonowana
Zewnętrzna warstwa zabezpieczająca: folia z poliestru/ etylenowinylu octanu
tusz drukarski

Zobacz opisy substancji czynnych oraz przykłady leków, które je zawierają - dowiedz się więcej.

JAKIE JEST DAWKOWANIE DOLFORIN? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Lek Dolforin należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Lekarz decyduje, jaka moc leku Dolforin jest właściwa dla danego pacjenta. Lekarz podejmuje tę decyzję na podstawie następujących danych: nasilenia bólu, ogólnego stanu pacjenta i rodzaju wcześniej stosowanego leczenia przeciwbólowego.
W zależności od reakcji pacjenta dostosowuje się moc leku i ilość plastrów. Działanie leku rozpoczyna się w ciągu 24 godzin po zastosowaniu pierwszego plastra i spada stopniowo po usunięciu plastra. Nie należy przerywać leczenia bez wcześniejszego porozumienia się z lekarzem.
Działanie pierwszego plastra rozpoczyna się powoli, nawet cały dzień i dlatego lekarz może przepisać dodatkowe leki przeciwbólowe do czasu, aż plaster transdermalny z fentanylem zadziała całkowicie.
Następnie lek Dolforin powinien uśmierzać ból w sposób ciągły i można zakończyć przyjmowanie tych dodatkowych środków przeciwbólowych. Czasem jednak może zachodzić potrzeba przyjęcia dodatkowego leku przeciwbólowego.

Leki wchodzą w rozmaite interakcje z innymi substancjami. Upewnij się, że wiesz jak bezpiecznie przyjmować leki, by były skuteczne - dowiedz się więcej.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI DOLFORIN, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W razie przyklejenia większej niż zalecana ilości plastrów należy je odkleić i zgłosić się do lekarza lub do szpitala, aby ocenić związane z tym zagrożenie.

Najczęstszą oznaką przedawkowania są trudności w oddychaniu. Objawia się to nieprawidłowym oddechem, wolnym lub słabym. W takim przypadku należy usunąć plastry i natychmiast skontaktować się z lekarzem W oczekiwaniu na przybycie lekarza należy utrzymywać przytomność pacjenta mówiąc do niego lub potrząsając nim od czasu do czasu.
Do innych objawów przedawkowania należą: ospałość, niska temperatura ciała, wolna praca serca, osłabione napięcie mięśniowe, głęboka sedacja (uspokojenie), utrata koordynacji mięśni, zwężenie źrenic i drgawki.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Jednoczesne stosowanie leku Dolforin z napojami alkoholowymi zwiększa ryzyko wystąpienia ciężkich działań niepożądanych i może wywołać trudności w oddychaniu, zmniejszenie ciśnienia krwi, głęboką sedację (uspokojenie) i śpiączkę.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ DOLFORIN W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Nie zaleca się stosowania leku Dolforin podczas porodu (w tym również przy cesarskim cięciu), ponieważ fentanyl może spowodować zaburzenia oddychania u noworodka. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia lekiem Dolforin powinna skonsultować się z lekarzem. Nie należy stosować leku Dolforin w okresie ciąży i karmienia piersią bez szczególnych wskazań. Nie przeprowadzano badań bezpieczeństwa stosowania tego leku w ciąży. Fentanyl przenika do mleka matki i może wywołać działania niepożądane u karmionego piersią dziecka, takie jak sedacja i depresja oddechowa.
Nie należy podawać dziecku mleka wytworzonego podczas leczenia lub w ciągu 72 godzin po usunięciu ostatniego plastra.

ULOTKA LEKU DOLFORIN – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – DOLFORIN CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

DOLFORIN OPINIE PACJENTÓW - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here