CHLORHEKSYDYNY DIGLUKONIAN SAGE

KATEGORIA:
POZOSTAŁE LEKI

SUBSTANCJA CZYNNA:
,

CHLORHEKSYDYNY DIGLUKONIAN SAGE - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku CHLORHEKSYDYNY DIGLUKONIAN SAGE. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku CHLORHEKSYDYNY DIGLUKONIAN SAGE w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA CHLORHEKSYDYNY DIGLUKONIAN SAGE? – OPIS I WSKAZANIA

Substancją czynną w tamponach nasyconych jest Chlorheksydyny diglukonian o stężeniu 2% (20 mg/ml, co odpowiada 500 mg chlorheksydyny diglukonianu w jednym tamponie nasyconym), który ma właściwości antybakteryjne, zwalcza i zabija bakterie.

Te tampony nasycone powinny być używane tylko do dezynfekcji skóry. Można je stosować przed zabiegiem chirurgicznym według wskazania lekarza.

Mogą one być również stosowane do ogólnej dezynfekcji skóry. Każde opakowanie zawiera dwa lub sześć tamponów nasyconych.

SKŁAD CHLORHEKSYDYNY DIGLUKONIAN SAGE, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną jest chlorheksydyny diglukonian, 2% (co odpowiada 500 mg chlorheksydyny diglukonianu w jednym tamponie nasyconym).

Pozostałe składniki to: woda oczyszczona, glikol propylenowy, żel aloesowy – Aloe Vera Gel (zawiera benzoesan sodu i sorbinian potasu), glicerol, dimetykon, nonoksynol 9, polisorbat 20, kompozycja zapachowa F750485, glukonolakton, tampon z PE.

JAKIE JEST DAWKOWANIE CHLORHEKSYDYNY DIGLUKONIAN SAGE? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Tampony nasycone przeznaczone są wyłącznie do stosowania na skórę. Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Podczas korzystania z tamponów nasyconych:
· należy upewnić się, że skóra jest całkowicie sucha i chłodna;
· nie brać prysznica bezpośrednio przed użyciem tamponów nasyconych, ponieważ może to zwiększyć podrażnienie skóry;
· nie golić żadnej części ciała, w tym twarzy, nóg, pach itp. przez co najmniej dwa dni przed zabiegiem, ponieważ może to zwiększyć podrażnienie skóry;
· nie spłukiwać skóry i nie stosować żadnych płynów, środków nawilżających lub kosmetyków na obszary, które zostały oczyszczone tamponem nasyconym;
· każdy tampon używać tylko jeden raz;
· jeśli wystąpi podrażnienie skóry, należy przemyć podrażnione miejsce i zaprzestać stosowania tamponów nasyconych
· nie stosować tamponów nasyconych w okolicach oczu, uszu i ust. W razie kontaktu natychmiast przemyć dotknięte miejsce wodą.

Do dezynfekcji skóry przed operacją:

Lekarz może zalecić stosowanie tamponów nasyconych:
· zarówno na obszar bezpośredni jak i wokół planowanego miejsca operacji
· lub na całe ciało od brody w dół.

Dezynfekcję należy przeprowadzić noc wcześniej i (lub) w godzinach porannych w dniu zabiegu, zgodnie z zaleceniami lekarza.

Są dwa typy opakowań. Jeśli używa się:
o opakowania zawierającego 2 tampony nasycone:
– lekarz zaleci pacjentowi aby przetarł tamponami nasyconymi obszary skóry wybrane do leczenia;
– użyć jednego tamponu nasyconego do przetarcia jednego wybranego obszaru ciała;
– upewnić się, że skóra jest całkowicie zwilżona roztworem znajdującym się w tamponie;
– nie spłukiwać. Pozostawienie roztworu na skórze jest korzystne, ponieważ jego działanie przeciwbakteryjne utrzymuje się do 6 godzin po aplikacji
– pozostawić skórę do wyschnięcia. o opakowania zawierającego 6 tamponów nasyconych, należy:
– użyć jednego tamponu nasyconego do przygotowania jednego wybranego obszaru ciała poprzez umycie skóry i całkowite zwilżenie roztworem znajdującym się w tamponie
– nie spłukiwać; pozostawienie roztworu na skórze jest korzystne, ponieważ jego działanie przeciwbakteryjne utrzymuje się do 6 godzin po aplikacji.
– przetrzeć szyję, klatkę piersiową i brzuch;
– wytrzeć obie ręce, rozpoczynając od każdego ramienia, a kończąc na opuszkach palców, zwracając szczególną uwagę na obszar pod pachami;
– wytrzeć biodra, a następnie pachwiny, zwracając szczególną uwagę na fałdy skóry w obrębie jamy brzusznej i pachwin;
– wytrzeć obie nogi, zaczynając od uda, a kończąc na palcach;
– wytrzeć ciało z tyłu, począwszy od podstawy szyi, a kończąc na talii;
– wytrzeć pośladki;
– pozostawić skórę do wyschnięcia.

Do ogólnej antyseptyki skóry:
Należy stosować tylko na skórę nieuszkodzoną. Zgodnie z instrukcją powyżej, używać jednego tamponu nasyconego na każdy obszar ciała, unikając kontaktu z otwartymi ranami i uszkodzoną skórą.

W przypadku kontaktu z otwartą raną lub uszkodzoną skórą, nie są wymagane żadne działania, chyba że wystąpi podrażnienie lub reakcja odczynowa. W takim przypadku należy niezwłocznie powiadomić lekarza.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI CHLORHEKSYDYNY DIGLUKONIAN SAGE, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Zastosowanie zbyt wielu tamponów nasyconych jest mało szkodliwe, ponieważ chlorheksydyny diglukonian nie jest łatwo wchłaniany przez skórę.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie dotyczy.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ CHLORHEKSYDYNY DIGLUKONIAN SAGE W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub, gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Te tampony nasycone mogą być bezpiecznie stosowane w okresie ciąży i karmienia piersią, ale nie powinny być stosowane na piersiach.

ULOTKA LEKU CHLORHEKSYDYNY DIGLUKONIAN SAGE – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – CHLORHEKSYDYNY DIGLUKONIAN SAGE CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - CHLORHEKSYDYNY DIGLUKONIAN SAGE CENA, REFUNDACJA

CHLORHEKSYDYNY DIGLUKONIAN SAGE OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here