Konsultacja merytoryczna:

Aminoplasmal B. Braun 10% E

Aminoplasmal B. Braun 10% E to roztwór, który podaje się przez niewielką rurkę bezpośrednio do żyły (infuzja dożylna).

Roztwór ten zawiera aminokwasy i elektrolity, które są niezbędne do wzrostu i powrotu do zdrowia. Lek ten będzie podawany, jeśli nie będzie możliwy normalny sposób odżywiania. Podczas podawania tego roztworu pacjent będzie otrzymywał również inne roztwory, jak roztwory glukozy lub emulsje tłuszczowe. Roztwór ten można podawać dorosłym, młodzieży i dzieciom w wieku powyżej 2 lat.

Jaki jest skład Aminoplasmal B. Braun 10% E, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są aminokwasy i elektrolity.

Ten lek zawiera:
Izoleucyna
Leucyna
Lizyny chlorowodorek
(równoważny lizynie)
Metionina
Fenyloalanina
Treonina
Tryptofan
Walina
Arginina
Histydyna
Alanina
Glicyna
Kwas asparaginowy
Kwas glutaminowy
Prolina
Seryna
Tyrozyna

Sodu octan trójwodny
Sodu wodorotlenek
Potasu octan
Magnezu chlorek sześciowodny
Disodu fosforan dwunastowodny

Ponadto lek zawiera acetylocysteinę, kwas cytrynowy jednowodny (do ustalania pH) i wodę do
wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , , .

Dawkowanie preparatu Aminoplasmal B. Braun 10% E – jak stosować ten lek?

Dawkowanie

Dorośli i młodzież w wieku od 14 do 17 lat
Lekarz określi wymaganą dzienną dawkę leku. Zwykle dzienna dawka wynosi od 10 ml do 20 ml na kg masy ciała na dobę. Roztwór należy podawać z szybkością nie większą niż 1 ml na kg masy ciała na godzinę.

Dzieci w wieku od 2 do 13 lat
W przypadku dzieci lekarz dokładnie ustali dawkę odpowiednią do wieku dziecka, stanu odżywienia oraz występującej choroby.

Dawka podawana dzieciom wynosić będzie około:
2. – 4. rok życia: 15 ml na kg masy ciała na dobę
5. – 13. rok życia: 10 ml na kg masy ciała na dobę
Roztwór należy podawać z szybkością nie większą niż 1 ml na kg masy ciała na godzinę.

Czas stosowania
Aminoplasmal B. Braun 10% E można podawać tak długo, jak konieczne jest żywienie pozajelitowe.

Sposób podawania
Aminoplasmal B. Braun 10% E podaje się pacjentowi drogą infuzji do dużej żyły centralnej.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ponieważ dzienną dawkę ustala lekarz, przedawkowanie jest mało prawdopodobne.

Jednak w razie przedawkowania lub zbyt szybkiej infuzji część aminokwasów zostanie wydalona z moczem, a przedawkowanie objawiać się może nudnościami, wymiotami lub dreszczami. W takim wypadku należy czasowo przerwać infuzję i wznowić ją później z mniejszą prędkością. W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Aminoplasmal B. Braun 10% E – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Aminoplasmal B. Braun 10% E w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Aminoplasmal B. Braun 10% E – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Aminoplasmal B. Braun 10% E roztwór do infuzji - Aminokwasy i elektrolity

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 132.43 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Aminoplasmal B. Braun 10% E m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Aminoplasmal B. Braun 10% E roztwór do infuzji - Aminokwasy i elektrolity

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 13 razy

Rozmiar plku 169.27 KB

Cena - ile kosztuje Aminoplasmal B. Braun 10% E?

Cena Aminoplasmal B. Braun 10% E i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Aminoplasmal B. Braun 10% E.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Aminoplasmal B. Braun 10% E? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Zendium complete protection roztwór (Opakowanie: 500 ml)Zendium complete protection roztwór (Opakowanie: 500 ml) to płyn do płukania jamy ustnej, który zapewnia ochronę dziąseł i zębów przed próchnicą i stanami zapalnymi. Zmniejsza ryzyko powstania paradontozy. Preparat może być stosowany nawet u osób wrażliwych.
Efekt działania Zendium complete protection roztwór (Opakowanie: 500 ml)Zendium complete protection roztwór (Opakowanie: 500…

21.92 

Olimp Vita-Min Plus Senior (Opakowanie: 30 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

21.94 

Witamina C FORTE 1000 mg VITTER BLUE (Opakowanie: 20 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

3.60 

Zastosowanie La Roche Posay Respect środek do demakijażu oczu (Opakowanie: 125 ml)La Roche Posay Respect środek do demakijażu oczu (Opakowanie: 125 ml) skutecznie a zarazem delikatnie usuwa nawet wodoodporny makijaż z okolic oczu. Oczyszczanie nie wymaga wielokrotnego pocierania wacikiem oczu dzięki czemu unikamy dodatkowych podrażnień.

La Roche Posay Respect środek do demakijażu oczu (Opakowanie: 125 ml) przeznaczony jest do pielęgnacji oczu szczególnie wrażliwych, skł…

76.99 

Zastosowanie Weleda delikatne mleczko oczyszczające (Opakowanie: 100 ml)Delikatne mleczko oczyszczające o kremowej konsystencji polecane jest szczególnie do skóry normalnej i suchej. Zapewnia dogłębne oczyszczenie nie wysuszając i nie zmniejszając naturalnej bariery ochronnej skóry.Weleda delikatne mleczko oczyszczające (Opakowanie: 100 ml) łączy w sobie zalety produktów oczyszczających Weleda z serii z irysem i dziką różą. Dodatkowa zawartość oczaru wirginijskiego (hamamelis) łagodzi…

44.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief