CEFUROKSYM ORCHID EUROPE LTD (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

REKLAMA

CEFUROKSYM ORCHID EUROPE LTD (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Cefuroksym Orchid Europe Ltd należy do grupy antybiotyków zwanych cefalosporynami, które działają, zabijając bakterie. Jak wszystkie antybiotyki, lek Cefuroksym Orchid Europe Ltd działa wyłącznie wobec pewnych typów bakterii, przez co nadaje się tylko do leczenia pewnych rodzajów zakażeń.

Lek Cefuroksym Orchid Europe Ltd służy do leczenia niektórych zakażeń:
– płuc
– dróg moczowych
– skóry i warstw ciała położonych bezpośrednio pod skórą
– kości i stawów
– błon i płynu otaczającego mózg i rdzeń kręgowy (zakażenie to nazywa się zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych)
– żeńskich dróg rodnych i sąsiednich struktur podbrzusza.

Czasami lek podaje się przed niektórymi zabiegami operacyjnymi, aby zapobiegać zakażeniom.

REKLAMA

CEFUROKSYM ORCHID EUROPE LTD (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) SKŁAD

Substancją czynną leku jest cefuroksym sodu. Nie ma innych składników.

Każda fiolka 250 mg, 750 mg i 1,5 g zawiera odpowiednio 263 mg, 789 mg i 1,578 g cefuroksymu sodu, co odpowiada kolejno 250 mg, 750 mg i 1,5 g cefuroksymu.

CEFUROKSYM ORCHID EUROPE LTD (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) DAWKOWANIE

Lekarz lub pielęgniarka zwykle poda właściwą dawkę leku Cefuroksym Orchid Europe Ltd w zależności od charakteru i nasilenia choroby, masy ciała, wieku i ogólnego stanu pacjenta, uwzględniając funkcję nerek.

Lek Cefuroksym Orchid Europe Ltd należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

REKLAMA

Czasami konieczne może być zastosowanie przez lekarza leku Cefuroksym Orchid Europe Ltd jednocześnie z innymi antybiotykami (takimi jak metronidazol lub aminoglikozydy) w celu leczenia zakażenia lub zapobiegania zakażeniu.

Zazwyczaj stosowana dawka leku to:
Dorośli
Zazwyczaj stosowana dawka dla dorosłych wynosi 750 mg trzy razy na dobę, albo we wstrzyknięciu domięśniowym (w mięsień) lub dożylnym (do żyły). W przypadku ciężkich zakażeń, stosowane mogą być wyższe dawki, takie jak 1,5 g (1500 mg) trzy razy na dobę. Czasami konieczne są dawki większe lub częściej podawane.

W przypadku leczenia zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych (zakażenie błon i płynu otaczającego mózg i rdzeń kręgowy), stosowana jest dawka 3 g dożylnie (w żyłę) trzy razy na dobę.

Jeśli lek Cefuroksym Orchid Europe Ltd podawany jest przed operacją w celu zapobiegania zakażeniu, stosowana jest dawka 1,5 g we wstrzyknięciu dożylnym, 30-60 minut przed operacją.

Mniejsze dawki leku Cefuroksym Orchid Europe Ltd mogą być podawane przez jeden do dwóch dni po niektórych zabiegach operacyjnych.

Dawka dla dzieci wyliczana jest na podstawie ich wagi. Zwykle mieści się w zakresie od 30 mg do 100 mg na kg masy ciała na dobę, podzielona na trzy lub cztery dawki.

REKLAMA

Niemowlęta i dzieci
Zazwyczaj stosowana dawka u dzieci w leczeniu zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych (zakażenie błon i płynu otaczającego mózg i rdzeń kręgowy) wynosi 200 mg do 240 mg na kg masy ciała na dobę dożylnie (w żyłę), w trzech lub czterech dawkach podzielonych.

W przypadku noworodków dawka jest taka sama jak dla niemowląt i dzieci (od 30 mg do 100 mg na kg masy ciała na dobę), ale podzielona na dwie lub trzy dawki.

Noworodki
Zazwyczaj stosowana dawka u noworodków w leczeniu zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych (zakażenie błon i płynu otaczającego mózg i rdzeń kręgowy) wynosi 100 mg na kg masy ciała na dobę dożylnie (w żyłę).

PRZEDAWKOWANIE

Ponieważ lek Cefuroksym Orchid Europe Ltd będzie podawany przez lekarza lub pielęgniarkę, podanie zbyt dużej dawki leku Cefuroksym Orchid Europe Ltd jest mało prawdopodobne. W rzadkich przypadkach lekarz lub pielęgniarka poprosi pacjenta o samodzielne podawanie leku Cefuroksym Orchid Europe Ltd w domu. W przypadku podejrzenia, że pacjent lub znajoma osoba otrzymała zbyt dużą dawkę leku, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego oddziału ratunkowego.

Po omyłkowym podaniu bardzo dużych dawek leku Cefuroksym Orchid Europe Ltd lub po przypadkowym przyjęciu zbyt dużej ilości leku obserwowano nastające reakcje i objawy: podrażnienie mózgu i drgawki. Oprócz leczenia objawów przedawkowania, lekarz może również
podjąć próbę zmniejszenia poziomów leku Cefuroksym Orchid Europe Ltd we krwi poprzez zastosowanie dializy.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Jedzenie nie wpływa na skuteczność leku Cefuroksym Orchid Europe Ltd, ponieważ jest on podawany we wstrzyknięciu lub infuzji.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Przed rozpoczęciem leczenia należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjentka jest w ciąży lub zamierza zajść w ciążę. Nie potwierdzono szkodliwego wpływu leku Cefuroksym Orchid Europe Ltd na nienarodzone dziecko, ale nie został on uznany za bezpieczny. Lek podaje się kobiecie w ciąży tylko wówczas, jeśli będzie to bezwzględnie konieczne.

Matki, które zamierzają karmić piersią, powinny omówić to z lekarzem. Małe ilości leku Cefuroksym Orchid Europe Ltd przechodzą do mleka. Należy poinformować lekarza, jeśli u dziecka wystąpi biegunka lub jeśli zaobserwuje się jakiekolwiek nietypowe objawy.

CEFUROKSYM ORCHID EUROPE LTD (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) ULOTKA LEKU

ULOTKA LEKU - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.

Brak ulotki w bazie.


REKLAMA

CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.

Brak charakterystyki w bazie.


CEFUROKSYM ORCHID EUROPE LTD (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) CENA - REZERWACJA LEKU W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI - LISTA LEKÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

CEFUROKSYM ORCHID EUROPE LTD (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) OPINIE PACJENTÓW / FORUM - OCENA

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach. Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami. Możesz także dokonać oceny leku lub innego produktu przyznając gwiazdki w systemie od 1 do 10.

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here