CANDERTAN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

REKLAMA

CANDERTAN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Lek nosi nazwę Candertan. Substancją czynną leku jest kandersartan cyleksytyl. Należy on do grupy leków nazwanych antagonistami receptora angiotensyny II. Powoduje on rozluźnianie i rozszerzaniem naczyń krwionośnych. Pomaga to obniżyć ciśnienie krwi. Lek ten ułatwia również sercu pompowanie krwi do wszystkich części ciała.

Lek ten stosowany jest w;
• leczeniu wysokiego ciśnienia krwi (nadciśnienia) u dorosłych pacjentów,
• leczeniu dorosłych pacjentów z osłabioną czynnością mięśnia sercowego, jak terapia wspomagająca podczas leczenia inhibitorami konwertazy angiotensyny (ACE) lub gdy ACE inhibitory nie mogą być stosowane (inhibitory ACE to grupa leków stosowanych w leczeniu niewydolności serca).

REKLAMA

CANDERTAN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) SKŁAD

Substancją czynną leku jest kandesartan cyleksetyl.
Każda tabletka zawiera 4 mg kandesartanu cyleksetylu.
Każda tabletka zawiera 8 mg kandesartanu cyleksetylu.
Każda tabletka zawiera 16 mg kandesartanu cyleksetylu.
Każda tabletka zawiera 32 mg kandesartanu cyleksetylu.

Pozostałe składniki: sodu dokuzynian, sodu laurylosiarczan, karmeloza wapniowa, skrobia żelowana, kukurydziana, hydroksypropyloceluloza, laktoza jednowodna, magnezu stearynian, żelaza tlenek czerwony (E 172) (tylko tabletki o mocy 16 mg i 32 mg).

CANDERTAN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) DAWKOWANIE

Wysokie ciśnienie krwi:
• Zwykle stosowana dawka leku Candertan to 8 mg raz na dobę. Lekarz może zwiększyć dawkę do 16 mg raz na dobę, a następnie do 32 mg raz na dobę, w zależności od reakcji na leczenie.
• Lekarz może zalecić mniejszą dawkę początkową w przypadku niektórych pacjentów, np.
pacjentów z zaburzeniami dotyczącymi wątroby, nerek, pacjentów, którzy utracili dużą ilość
płynów, np. z powodu wymiotów, biegunki lub stosowania leków moczopędnych.
• U pacjentów rasy czarnej reakcja na leczenie może być słabsza, jeśli Candertan stosowany jest w monoterapii. Konieczne wówczas może być zastosowanie większych dawek.

Niewydolność serca:
• Zwykle stosowana dawka początkowa leku Candertan to 4 mg raz na dobę. Lekarz możezwiększyć dawkę przez jej podwojenie, w odstępach co najmniej 2-tygodniowych, do 32 mg raz na dobę. Lek Candertan może być przyjmowany z innymi lekami stosowanymi w leczeniu niewydolności serca, a lekarz zadecyduje, jaka terapia jest najbardziej odpowiednia dla pacjenta.

REKLAMA

PRZEDAWKOWANIE

W przypadku zastosowania większej dawki leku Candertan niż zalecana przez twojego lekarza, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Lek Candertan można stosować podczas posiłków i niezależnie od posiłków.

Podczas stosowania leku Candertan należy skonsultować się z lekarzem, jeśli planowane jest spożycie alkoholu. Candertan może powodować omdlenie lub zawroty głowy.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Należy poinformować lekarza o podejrzeniu (lub planowaniu) ciąży. Lekarz zazwyczaj zaleci przerwanie stosowania leku Candertan przed planowaną ciążą lub natychmiast po potwierdzeniu ciąży oraz zaleci przyjmowanie innego leku zamiast leku Candertan. Nie zaleca się stosowania leku Candertan we wczesnym okresie ciąży i nie wolno go stosować po 3 miesiącu ciąży, ponieważ stosowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku.

REKLAMA

Należy poinformować lekarza o karmieniu piersią lub zamiarze karmienia piersią. Nie zaleca się stosowania leku Candertan podczas karmienia piersią, zwłaszcza w przypadku karmienia piersią noworodka lub wcześniaka. Lekarz może zalecić stosowanie innego leku.

CANDERTAN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) ULOTKA LEKU

ULOTKA LEKU - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.

Brak ulotki w bazie.


REKLAMA

CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.

Brak charakterystyki w bazie.


CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI - LISTA LEKÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

OPINIE O LEKU / FORUM - OCENA

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach. Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami. Możesz także dokonać oceny leku lub innego produktu przyznając gwiazdki w systemie od 1 do 10.

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here