Calcium gluconicum Espefa

Tabletki Calcium Gluconicum Espefa zawierają glukonian wapnia i służą do uzupełniania niedoborów wapnia w organizmie.

Wapń jest niezbędnym pierwiastkiem regulującym ważne procesy życiowe, jak przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, prawidłowy rozwój układu kostno-szkieletowego, krzepnięcie krwi, aktywacja szeregu enzymów, przepuszczalność błon komórkowych i naczyń krwionośnych.

Sole wapnia uszczelniają naczynia włosowate i zmniejszają ich przepuszczalność, działając przeciwwysiękowo i przeciwobrzękowo. Wykazują też działanie przeciwalergiczne oraz pobudzają mechanizmy obronne organizmu. Niedobór wapnia prowadzi do zmniejszenia zawartości wapnia w tkance kostnej, osteomalacji (niedostatecznej mineralizacji kości) lub krzywicy.

Wskazania do stosowania leku Calcium Gluconicum Espefa
Jako dodatek do diety w zapobieganiu niedoborom wapnia. Wspomagająco łącznie z lekami o właściwościach przeciwzapalnych, przeciwwysiękowych i przeciwobrzękowych.

Jaki jest skład Calcium gluconicum Espefa, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest wapnia glukonian (Calcii gluconas).

Jedna tabletka zawiera 500 mg wapnia glukonianu, co odpowiada 44,7 mg jonów wapnia.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: karboksymetyloskrobia sodowa, talk, magnezu stearynian.

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Calcium gluconicum Espefa – jak stosować ten lek?

Lek stosuje się doustnie.

Zalecana dawka
Dorośli: 3 tabletki 3 lub 4 razy na dobę.
Dzieci w wieku powyżej 4 lat oraz młodzież: 1 do 2 tabletek 3 razy na dobę w czasie posiłku.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Objawami przedawkowania wapnia są: pragnienie, wielomocz, brak łaknienia, osłabienie mięśni, znużenie, dezorientacja. Mogą wystąpić nudności, wymioty i niemiarowość serca.

W przypadku przedawkowania preparatów wapnia, zwłaszcza drogą pozajelitową, stosuje się nawodnienie doustne (powyżej 2 litrów przegotowanej wody) lub w ciężkich stanach dożylne, podając roztwory chlorku sodu.

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Calcium gluconicum Espefa – czy mogę spożywać alkohol?

Nie stosować leku z pokarmami zawierającymi kwas szczawiowy (na przykład szpinak, rabarbar) i kwas fitynowy (otręby, pieczywo z pełnego ziarna).

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Calcium gluconicum Espefa w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Lek może być stosowany w czasie ciąży w zalecanych dawkach z przepisu lekarza.

Ulotka Calcium gluconicum Espefa – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Calcium gluconicum Espefa? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

Dodaj komentarz