CALCIUM FOLINATE SANDOZ

REKLAMA

CALCIUM FOLINATE SANDOZ WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Calcium folinate Sandoz w postaci roztworu zawiera substancję czynną folinian wapnia, należący do grupy leków odtruwających.

Lek Calcium folinate Sandoz stosuje się w celu zmniejszenia działań niepożądanych niektórych leków przeciwnowotworowych lub w przypadku ich przedawkowania u dorosłych i dzieci. Lek neutralizuje toksyczne działanie antagonistów kwasu foliowego, takich jak metotreksat (tzw. działanie ochronne folinianu wapnia).

Lek Calcium folinate Sandoz można także stosować razem z 5-fluorouracylem (innym lekiem przeciwnowotworowym).

REKLAMA

Lek Calcium folinate Sandoz stosuje się też w celu zmniejszenia działań niepożądanych innych leków (grupa leków zwanych antagonistami kwasu foliowego). Przykładowymi lekami tej grupy są:
– trimetreksat (antybiotyk i lek przeciwnowotworowy),
– trimetoprim (antybiotyk),
– pirymetamina (lek stosowany często w leczeniu malarii).

Można go również stosować w leczeniu przedawkowania wymienionych leków

CALCIUM FOLINATE SANDOZ SKŁAD

Substancją czynną jest wapnia folinian.

Jeden ml roztworu do wstrzykiwań/do infuzji zawiera 10 mg kwasu folinowego w postaci wapnia folinianu.

Pozostałe składniki to: sodu chlorek, woda do wstrzykiwań, sodu wodorotlenek, kwas solny rozcieńczony.

REKLAMA

CALCIUM FOLINATE SANDOZ DAWKOWANIE

Lek jest podawany przez lekarza, lub przez pielęgniarkę pod nadzorem lekarza, który ma doświadczenie w stosowaniu chemioterapii. Lek może być podawany we wstrzyknięciu lub infuzji do żyły, albo we strzyknięciu domięśniowym.

Dawka zależy od powierzchni ciała pacjenta, rodzaju leczenia przeciwnowotworowego i innych stosowanych leków lub terapi

PRZEDAWKOWANIE

Lek jest podawany przez lekarza, lub przez pielęgniarkę pod nadzorem lekarza, który ma doświadczenie w stosowaniu chemioterapii.

REKLAMA

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Nie dotyczy.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Leku nie należy stosować razem z 5-fluorouracylem u kobiet w ciąży lub karmiących piersią, gdyż może działać szkodliwie na dziecko.

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią mogą otrzymywać lek razem z metotreksatem tylko wtedy, gdy lekarz uzna to za konieczne,

CALCIUM FOLINATE SANDOZ ULOTKA LEKU

ULOTKA LEKU - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


REKLAMA

CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.


CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI - LISTA LEKÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

OPINIE O LEKU / FORUM - OCENA

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach. Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami. Możesz także dokonać oceny leku lub innego produktu przyznając gwiazdki w systemie od 1 do 10.

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here