ELOXATIN

KATEGORIA:
POZOSTAŁE LEKI

SUBSTANCJA CZYNNA:

ELOXATIN - INFORMACJE I OPINIE O LEKU

Na tej stronie znajdują się informacje, dzięki którym dowiecie się Państwo, jakie są zalecenia do stosowania leku ELOXATIN, jak wygląda jego dawkowanie, a także jakie są bezwzględne przeciwwskazania do jego przyjmowania. Ponadto można tu znaleźć takie dane, jak:

  • zastosowanie,
  • skład leku (substancje czynne i pomocnicze),
  • informacje na temat interakcji z innymi produktami leczniczymi,
  • wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią,
  • opinie pacjentów.

Z myślą o osobach, które chcą więcej dowiedzieć się na temat stosowania leku ELOXATIN została przygotowana ulotka w formacie PDF, która zawiera dodatkowe informacje, których nie zamieściliśmy w serwisie (w tym między innymi zawartość opakowania, sposób przechowywania produktu, wskazówki o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn). Poza ulotką dla pacjentów w naszej bazie znajduje się dokładna charakterystyka produktu leczniczego (CHPL), stanowiąca dokument przeznaczony wyłącznie dla personelu medycznego oraz pracowników aptek (lekarze, pielęgniarki, farmaceuci).

Na końcu zamieściliśmy listę z zamiennikami, czyli preparatami powiązanymi według substancji czynnej oraz możliwość sprawdzenia, jaka jest cena leku, jak wygląda jego refundacja, a także zweryfikowania, która apteka posiada go w swoim asortymencie.

CO TO JEST I JAK DZIAŁA ELOXATIN? – OPIS I WSKAZANIA

Substancją czynną leku Eloxatin jest oksaliplatyna.

Eloxatin jest stosowany w leczeniu raka jelita grubego (leczenie raka okrężnicy w III stopniu zaawansowania po całkowitym operacyjnym usunięciu guza pierwotnego oraz raka okrężnicy i odbytnicy z przerzutami). Eloxatin jest stosowany w skojarzeniu z innymi lekami przeciwnowotworowymi, takimi jak 5-fluorouracyl i kwas folinowy.

Eloxatin jest lekiem przeciwnowotworowym zawierającym platynę.

SKŁAD ELOXATIN, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest oksaliplatyna. Każda fiolka zawiera 50 mg, 100 mg lub 200 mg oksaliplatyny.

JAKIE JEST DAWKOWANIE ELOXATIN? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Dawka leku Eloxatin zależy od powierzchni ciała pacjenta i jest obliczana na podstawie wzrostu i masy ciała.
Zazwyczaj stosowana dawka u osób dorosłych, w tym u pacjentów w podeszłym wieku, to 85 mg/m2 powierzchni ciała. Dawka zależy również od wyników badań krwi pacjenta oraz występujących w przeszłości działań niepożądanych po zastosowaniu leku Eloxatin.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI ELOXATIN, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Ze względu na fakt, że lek jest podawany przez lekarza, jest mało prawdopodobne, aby zastosowana została zbyt duża lub zbyt mała dawka leku.

W przypadku przedawkowania u pacjenta mogą wystąpić nasilone działania niepożądane. Wtedy lekarz może zastosować odpowiednie leczenie.

W razie pytań związanych z leczeniem należy zwrócić się do lekarza, pielęgniarki lub farmaceuty.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie dotyczy.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ ELOXATIN W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

• Zajście w ciążę w trakcie leczenia oksaliplatyną jest przeciwwskazane; należy stosować skuteczną metodę antykoncepcji. Kobiety powinny stosować skuteczną metodę antykoncepcji podczas leczenia i przez okres 4 miesięcy po zakończeniu leczenia.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje ciążę, bardzo ważne jest omówienie tego z lekarzem przed rozpoczęciem leczenia.

W przypadku zajścia w ciążę w trakcie leczenia, należy niezwłocznie poinformować o tym lekarza.

• Podczas leczenia oksaliplatyną nie należy karmić piersią.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

ULOTKA LEKU ELOXATIN – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – ELOXATIN CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - ELOXATIN CENA, REFUNDACJA

ELOXATIN OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here