Eloxatin

Substancją czynną leku Eloxatin jest oksaliplatyna.

Eloxatin jest stosowany w leczeniu raka jelita grubego (leczenie raka okrężnicy w III stopniu zaawansowania po całkowitym operacyjnym usunięciu guza pierwotnego oraz raka okrężnicy i odbytnicy z przerzutami). Eloxatin jest stosowany w skojarzeniu z innymi lekami przeciwnowotworowymi, takimi jak 5-fluorouracyl i kwas folinowy.

Eloxatin jest lekiem przeciwnowotworowym zawierającym platynę.

Jaki jest skład Eloxatin, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest oksaliplatyna. Każda fiolka zawiera 50 mg, 100 mg lub 200 mg oksaliplatyny.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Eloxatin – jak stosować ten lek?

Dawka leku Eloxatin zależy od powierzchni ciała pacjenta i jest obliczana na podstawie wzrostu i masy ciała.
Zazwyczaj stosowana dawka u osób dorosłych, w tym u pacjentów w podeszłym wieku, to 85 mg/m2 powierzchni ciała. Dawka zależy również od wyników badań krwi pacjenta oraz występujących w przeszłości działań niepożądanych po zastosowaniu leku Eloxatin.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ze względu na fakt, że lek jest podawany przez lekarza, jest mało prawdopodobne, aby zastosowana została zbyt duża lub zbyt mała dawka leku.

W przypadku przedawkowania u pacjenta mogą wystąpić nasilone działania niepożądane. Wtedy lekarz może zastosować odpowiednie leczenie.

W razie pytań związanych z leczeniem należy zwrócić się do lekarza, pielęgniarki lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Eloxatin – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Eloxatin w okresie ciąży i karmienia piersią?

• Zajście w ciążę w trakcie leczenia oksaliplatyną jest przeciwwskazane; należy stosować skuteczną metodę antykoncepcji. Kobiety powinny stosować skuteczną metodę antykoncepcji podczas leczenia i przez okres 4 miesięcy po zakończeniu leczenia.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje ciążę, bardzo ważne jest omówienie tego z lekarzem przed rozpoczęciem leczenia.

W przypadku zajścia w ciążę w trakcie leczenia, należy niezwłocznie poinformować o tym lekarza.

• Podczas leczenia oksaliplatyną nie należy karmić piersią.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Eloxatin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Eloxatin, 5 mg/ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (Oxaliplatinum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Eloxatin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Eloxatin, 5 mg/ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (Oxaliplatinum)

Dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź dostępność i zarezerwuj produkt w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Eloxatin - forum pacjentów

Stosujesz Eloxatin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz