Chondrostad

Lek Chondrostad należy do grupy leków zwanych innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi i przeciwreumatycznymi.

Lek Chondrostad jest stosowany u dorosłych pacjentów w celu zmniejszenia objawów łagodnych do umiarkowanych choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego (choroba prowadząca do zniekształcenia stawów).

Objawem choroby zwyrodnieniowej stawów może być ból stawu kolanowego podczas poruszania się, który ustępuje w spoczynku. Jeśli pacjent ma wątpliwości i (lub) chce omówić możliwe objawy choroby zwyrodnieniowej stawów, powinien poradzić się lekarza.

Jaki jest skład Chondrostad, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest glukozamina. Każda saszetka zawiera 1884 mg glukozaminy siarczanu z sodu chlorkiem (co odpowiada 1500 mg siarczanu glukozaminy i 384 mg sodu chlorku lub 1178 mg glukozaminy).

Inne składniki leku to: aspartam (E 951), sorbitol, kwas cytrynowy, bezwodny, makrogol 4000 i krzemionka koloidalna bezwodna.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Chondrostad – jak stosować ten lek?

Zazwyczaj stosowana dawka to 1 saszetka (1500 mg glukozaminy) raz na dobę.

Lek Chondrostad nie jest wskazany do leczenia ostrych objawów bólowych. Objawy mogą nie ustąpić (zwlaszcza ból) do kilku tygodni leczenia, a w niektórych przypadkach nawet dłużej. Jeśli po 2 – 3 miesiącach objawy nie ustąpią, należy skontaktować się lekarzem.

Do stosowania doustnego.
Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance wody.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent zażył zbyt dużą ilość leku, należy skontaktować się z lekarzem lub szpitalem.
W przypadku przedawkowania mogą wystąpić następujące objawy:
– ból głowy,
– zawroty głowy,
– dezorientacja,
– ból stawów,
– nudności, wymioty,
– biegunka lub zaparcie.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Chondrostad – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Chondrostad można zażywać z jedzeniem lub bez jedzenia.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Chondrostad w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy stosować leku Chondrostad podczas ciąży.

Nie zaleca się stosowania leku Chondrostad podczas karmienia piersią.

Ulotka Chondrostad – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Chondrostad, 1500 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego (Glucosamini sulfas)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Chondrostad m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Chondrostad, 1500 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego (Glucosamini sulfas)

Dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź dostępność i zarezerwuj produkt w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Chondrostad - forum pacjentów

Stosujesz Chondrostad? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz