CHONDROSTAD (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

REKLAMA

CHONDROSTAD (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Lek Chondrostad należy do grupy leków zwanych innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi i przeciwreumatycznymi.

Lek Chondrostad jest stosowany u dorosłych pacjentów w celu zmniejszenia objawów łagodnych do umiarkowanych choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego (choroba prowadząca do zniekształcenia stawów).

Objawem choroby zwyrodnieniowej stawów może być ból stawu kolanowego podczas poruszania się, który ustępuje w spoczynku. Jeśli pacjent ma wątpliwości i (lub) chce omówić możliwe objawy choroby zwyrodnieniowej stawów, powinien poradzić się lekarza.

REKLAMA

CHONDROSTAD (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) SKŁAD

Substancją czynną leku jest glukozamina. Każda saszetka zawiera 1884 mg glukozaminy siarczanu z sodu chlorkiem (co odpowiada 1500 mg siarczanu glukozaminy i 384 mg sodu chlorku lub 1178 mg glukozaminy).

Inne składniki leku to: aspartam (E 951), sorbitol, kwas cytrynowy, bezwodny, makrogol 4000 i krzemionka koloidalna bezwodna.

CHONDROSTAD (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) DAWKOWANIE

Zazwyczaj stosowana dawka to 1 saszetka (1500 mg glukozaminy) raz na dobę.

Lek Chondrostad nie jest wskazany do leczenia ostrych objawów bólowych. Objawy mogą nie ustąpić (zwlaszcza ból) do kilku tygodni leczenia, a w niektórych przypadkach nawet dłużej. Jeśli po 2 – 3 miesiącach objawy nie ustąpią, należy skontaktować się lekarzem.

REKLAMA

Do stosowania doustnego.
Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance wody.

PRZEDAWKOWANIE

Jeśli pacjent zażył zbyt dużą ilość leku, należy skontaktować się z lekarzem lub szpitalem.
W przypadku przedawkowania mogą wystąpić następujące objawy:
– ból głowy,
– zawroty głowy,
– dezorientacja,
– ból stawów,
– nudności, wymioty,
– biegunka lub zaparcie.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Lek Chondrostad można zażywać z jedzeniem lub bez jedzenia.

REKLAMA

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Nie należy stosować leku Chondrostad podczas ciąży.

Nie zaleca się stosowania leku Chondrostad podczas karmienia piersią.

CHONDROSTAD (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) ULOTKA LEKU

ULOTKA LEKU - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


REKLAMA

CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.


CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI - LISTA LEKÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

OPINIE O LEKU / FORUM - OCENA

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach. Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami. Możesz także dokonać oceny leku lub innego produktu przyznając gwiazdki w systemie od 1 do 10.

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here