Flumazenil B. Braun

Lek Flumazenil B. Braun to odtrutka (antidotum) dla szczególnej grupy leków nazywanych benzodiazepinami. Benzodiazepiny wykazują działanie uspokajające, nasenne i zwiotczające mięśnie. Stosowane są do usypiania i uspokajania w przypadku lęku. Lek Flumazenil B. Braun może całkowicie lub częściowo znieść te działania.

Z tego względu lek Flumazenil B. Braun może być stosowany
– w anestezjologii, do wybudzania po przeprowadzeniu zabiegu chirurgicznego lub pewnych badań diagnostycznych
– lub w intensywnej terapii u pacjentów, którzy poddani byli działaniu leków uspokajających.

Lek Flumazenil B. Braun można również stosować w diagnostyce i leczeniu zatruć benzodiazepinami lub po ich przedawkowaniu.

Lek Flumazenil B. Braun jest stosowany u dzieci, po ukończeniu 1. roku życia w celu wybudzenia ich po zastosowaniu benzodiazepin, aby zasnęły na czas przeprowadzenia procedury medycznej.

Jaki jest skład Flumazenil B. Braun, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest flumazenil.

Każdy mililitr zawiera 0,1 mg flumazenilu.
Każda ampułka 5 ml zawiera 0,5 mg flumazenilu.
Każda ampułka 10 ml zawiera 1,0 mg flumazenilu.

Pozostałe składniki to: kwas octowy lodowaty, sodu chlorek, disodu edetynian, sodu wodorotlenek, roztwór 1N, woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Flumazenil B. Braun – jak stosować ten lek?

Lek Flumazenil B. Braun podaje anestezjolog lub doświadczony lekarz. Lek Flumazenil B. Braun podaje się jako dożylne wstrzyknięcie (podanie do żyły) lub rozcieńczony roztwór jako dożylny wlew (powolne podanie do żyły).

Lek Flumazenil B. Braun można stosować jednocześnie z innymi środkami do przywrócenia podstawowych czynności życiowych.

Dorośli
Znieczulanie
Sposób dawkowania:

Dawka początkowa:
0,2 mg podawane dożylnie przez 15 sekund.
Kolejną dawkę 0,1 mg można wstrzykiwać i powtarzać co 60 sekund; jeżeli odpowiedni poziom świadomości nie zostanie odzyskany w ciągu 60 sekund, maksymalnie można podać 1,0 mg.
Zwykła dawka wynosi od 0,3 mg do 0,6 mg, ale może różnić się w zależności od indywidualnych cech pacjenta i zażytych benzodiazepin.

Intensywna terapia
Dawka początkowa:
0,3 mg podawane dożylnie.
Kolejną dawkę 0,1 mg można wstrzykiwać i powtarzać co 60 sekund; jeżeli odpowiedni poziom świadomości nie zostanie odzyskany w ciągu 60 sekund, maksymalnie można podać 2,0 mg.
W przypadku nawrotu senności, skuteczne może okazać się drugie wstrzyknięcie dawki. Dożylny wlew dawki
0,1-0,4 mg/h może być korzystny. Szybkość wlewu należy regulować indywidualnie w celu uzyskania żądanego poziomu świadomości.

Co 6 godzin należy przerywać wlew w celu sprawdzenia, czy senność powraca.

Niemowlęta, małe dzieci, dzieci i młodzież (w wieku od ukończenia 1. Roku życia do 17 lat)
Zniesienie skutków działania uspokajającego z zachowaniem świadomości
Wielkość dawek:
Wstrzyknięcie dawki 0,01 mg/kg masy ciała (do 0,2 mg) podawanej dożylnie przez 15 sekund. Jeżeli po upływie 45 sekund nie zostanie odzyskany odpowiedni stan świadomości, można ponownie wstrzyknąć dawkę 0,01 mg/kg mc. (do 0,2 mg).
W razie konieczności należy powtarzać wstrzyknięcia co 60 sekund (maksymalnie 4 razy), do maksymalnej dawki wynoszącej 0,05 mg/kg  mc. lub 1 mg, w zależności która dawka jest mniejsza.

Noworodki, niemowlęta i małe dzieci przed ukończeniem 1. roku życia
Brak wystarczających danych dotyczących stosowania leku Flumazenil B. Braun u dzieci przed ukończeniem 1. roku. Dlatego lek Flumazenil B. Braun można podawać dzieciom przed ukończeniem 1. roku życia wyłącznie, gdy potencjalne korzyści dla pacjenta przewyższają ewentualne ryzyko.

Pacjenci z niewydolnością nerek lub wątroby
U pacjentów z zaburzoną czynnością wątroby, wydalanie leku Flumazenil B. Braun może następować z opóźnieniem i dlatego zaleca się dokładne dostosowanie dawek.
Nie ma potrzeby dostosowywania dawek w przypadku pacjentów z zaburzoną czynnością nerek.

W razie wątpliwości, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Flumazenil B. Braun – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Flumazenil B. Braun w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza.

Z powodu braku wystarczającego doświadczenia, lek Flumazenil B. Braun w okresie ciąży należy stosować wyłącznie wówczas, gdy korzyść dla pacjentki jest większa od potencjalnego ryzyka dla nienarodzonego dziecka. Nie ma przeciwwskazań do podania leku Flumazenil B. Braun w okresie ciąży w nagłych przypadkach.

Nie wiadomo, czy Flumazenil B. Braun przenika się do mleka kobiecego. Dlatego zaleca się zaprzestanie karmienia piersią na 24 godziny od podania leku Flumazenil B. Braun. Nie ma przeciwwskazań do stosowania leku Flumazenil B. Braun w okresie karmienia piersią, w nagłych przypadkach.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Flumazenil B. Braun i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Flumazenil B. Braun – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Flumazenil B. Braun. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Flumazenil B. Braun, 0,1 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Flumazenil B. Braun m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Flumazenil B. Braun, 0,1 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Flumazenil B. Braun? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 1000 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.