Konsultacja merytoryczna:

Candesartan HCT Pfizer

Nazwa tego leku to Candesartan HCT Pfizer. Jest on stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia tętniczego) u dorosłych pacjentów. Lek ten zawiera dwie substancje czynne: kandesartan cyleksetylu i hydrochlorotiazyd. Substancje te wspólnie zmniejszają ciśnienie tętnicze krwi.
− Kandesartan cyleksetylu należy do grupy leków nazywanych antagonistami receptora angiotensyny II. Powoduje on rozkurczanie i rozszerzanie naczyń krwionośnych, przez co pomaga w zmniejszaniu ciśnienia tętniczego.
− Hydrochlorotiazyd należy do grupy leków nazywanych lekami moczopędnymi (diuretykami). Wspiera on organizm w pozbywaniu się z moczem wody i soli, takich jak sole sodu. Pomaga to w zmniejszaniu ciśnienia tętniczego.

Lekarz może zalecić lek Candesartan HCT Pfizer, jeśli ciśnienie tętnicze nie jest wystarczająco wyrównane podczas stosowania tylko kandesartanu cyleksetylu lub tylko hydrochlorotiazydu.

Jaki jest skład Candesartan HCT Pfizer, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są kandesartan cyleksetyl i hydrochlorotiazyd. Każda tabletka zawiera 8 mg lub 16 mg kandesartanu cyleksetylu i 12,5 mg hydrochlorotiazydu.

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, hydroksypropyloceluloza, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, trietylu cytrynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Candesartan HCT Pfizer – jak stosować ten lek?

Ważne jest, aby przyjmować lek Candesartan HCT Pfizer codziennie.

Zazwyczaj stosowana dawka leku Candesartan HCT Pfizer to jedna tabletka raz na dobę.

Tabletkę należy połknąć, popijając wodą.

Należy starać się przyjmować tabletkę codziennie o tej samej porze, co ułatwi pamiętanie o konieczności zażycia leku.

Candesartan HCT Pfizer, 8 mg + 12,5 mg, 16 mg + 12,5 mg, 32 mg + 12,5 mg:
Linia podziału na tabletce tylko ułatwia rozkruszenie w celu ułatwienia połknięcia, a nie podział na równe dawki.

Candesartan HCT Pfizer, 32 mg + 25 mg:
Tabletkę można podzielić na równe dawki.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zażycia większej niż zalecana dawki leku Candesartan HCT Pfizer należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Candesartan HCT Pfizer – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Candesartan HCT Pfizer można stosować w trakcie posiłków lub niezależnie od posiłków.

Należy unikać spożywania alkoholu bez konsultacji z lekarzem. Alkohol może zwiększyć ryzyko zawrotów głowy lub omdleń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Candesartan HCT Pfizer w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lekarz zazwyczaj zaleci przerwanie stosowania leku Candesartan HCT Pfizer przed planowaną ciążą lub natychmiast po potwierdzeniu ciąży oraz zaleci przyjmowanie innego leku zamiast leku Candesartan HCT Pfizer. Nie zaleca się stosowania leku Candesartan HCT Pfizer we wczesnym okresie ciąży i nie wolno go stosować po 3 miesiącu ciąży, ponieważ stosowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku.

Należy poinformować lekarza o karmieniu piersią lub zamiarze karmienia piersią. Nie zaleca się stosowania leku Candesartan HCT Pfizer podczas karmienia piersią. Lekarz może zalecić stosowanie innego leku.

Ulotka Candesartan HCT Pfizer – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Candesartan HCT Pfizer m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Cena - ile kosztuje Candesartan HCT Pfizer?

Cena Candesartan HCT Pfizer i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Candesartan HCT Pfizer.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Candesartan HCT Pfizer? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Colafit kostki (Opakowanie: 60 )Colafit kostki (Opakowanie: 60 ) to suplement diety zawierający dużą ilość kolagenu. Wpływa na zdrowie stawów i chrząstki łącznej. Przywraca mobilność i ruchliwość, minimalizuje ból stawów oraz wspiera leczenie reumatoidalnego leczenia stawów.
Efekt działania Colafit kostki (Opakowanie: 60 )Colafit kostki (Opakowanie: 60 ) zawiera kolagen – główny budulec stawów i skóry. Dzięki niemu skóra jest gładka i elastyczna…

57.99 

MAŚĆ KOŃSKA Forte rozgrzew. (Opakowanie: 200 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

12.84 

Zastosowanie Emolium Dermocare oliwka do ciała (Opakowanie: 175 ml)Emolium Dermocare oliwka do ciała (Opakowanie: 175 ml) to odżywcza i nawilżająca oliwka do ciała przeznaczona dla dzieci od 1 dnia życia i dorosłych. Emolium oliwka wpływa korzystnie na wzmocnienie naturalnej bariery lipidowej skóry.

Preparat przeznaczony jest dla osób ze skórą wrażliwą i skłonną do występowania podrażnień alergicznych.

Emolium…

28.99 

Zastosowanie Regenerum regeneracyjne serum do paznokci w lakierze (Opakowanie: 8 ml)Regenerum regeneracyjne serum do paznokci w lakierze (Opakowanie: 8 ml) to regeneracyjne serum do paznokci w wygodnej formie lakieru, które wspomaga odbudowę i wzmocnienie płytki paznokcia.

Produkt może być stosowany w przypadku problemów z nadmierną kruchością, rozdwajaniem się płytki paznokcia, konieczności wzmocnienia paznokci przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Serum do paznokci w lakierze może być…

16.34 

Zastosowanie Avetpure Acerola (Opakowanie: 72.5 g)Avetpure Acerola (Opakowanie: 72.5 g) to suplement diety zawierający suszony sok z owoców aceroli (Malphigia glabra L.), która jest źródłem witaminy C. Wspiera ona układ odpornościowy, układ nerwowy i funkcje psychologiczne, a także redukuje uczucie zmęczenia.
SkładSuszony sok z owoców aceroli (Malphigia glabra L.) standaryzowany na 34% witaminy C, naturalny proszek jabłkowy.

Informacja żywieniowa /…

32.40 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief