Candesartan HCT Pfizer

Candesartan HCT Pfizer to lek na receptę, który zawiera dwie substancje czynne: kandesartan cyleksetyl i hydrochlorotiazyd. Kandesartan cyleksetyl jest lekiem przeciwnadciśnieniowym, który rozszerza i rozluźnia naczynia krwionośne, zmniejszając w ten sposób ciśnienie krwi. Hydrochlorotiazyd jest lekiem moczopędnym, który zwiększa wydzielanie moczu, zmniejszając w ten sposób objętość krwi i redukując ciśnienie krwi. Lek stosowany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego u dorosłych.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Nazwa tego leku to Candesartan HCT Pfizer. Jest on stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia tętniczego) u dorosłych pacjentów. Lek ten zawiera dwie substancje czynne: kandesartan cyleksetylu i hydrochlorotiazyd. Substancje te wspólnie zmniejszają ciśnienie tętnicze krwi.
− Kandesartan cyleksetylu należy do grupy leków nazywanych antagonistami receptora angiotensyny II. Powoduje on rozkurczanie i rozszerzanie naczyń krwionośnych, przez co pomaga w zmniejszaniu ciśnienia tętniczego.
− Hydrochlorotiazyd należy do grupy leków nazywanych lekami moczopędnymi (diuretykami). Wspiera on organizm w pozbywaniu się z moczem wody i soli, takich jak sole sodu. Pomaga to w zmniejszaniu ciśnienia tętniczego.

Lekarz może zalecić lek Candesartan HCT Pfizer, jeśli ciśnienie tętnicze nie jest wystarczająco wyrównane podczas stosowania tylko kandesartanu cyleksetylu lub tylko hydrochlorotiazydu.

Skład

Substancjami czynnymi leku są kandesartan cyleksetyl i hydrochlorotiazyd. Każda tabletka zawiera 8 mg lub 16 mg kandesartanu cyleksetylu i 12,5 mg hydrochlorotiazydu.

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, hydroksypropyloceluloza, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, trietylu cytrynian.

Dawkowanie

Ważne jest, aby przyjmować lek Candesartan HCT Pfizer codziennie.

Zazwyczaj stosowana dawka leku Candesartan HCT Pfizer to jedna tabletka raz na dobę.

Tabletkę należy połknąć, popijając wodą.

Należy starać się przyjmować tabletkę codziennie o tej samej porze, co ułatwi pamiętanie o konieczności zażycia leku.

Candesartan HCT Pfizer, 8 mg + 12,5 mg, 16 mg + 12,5 mg, 32 mg + 12,5 mg:
Linia podziału na tabletce tylko ułatwia rozkruszenie w celu ułatwienia połknięcia, a nie podział na równe dawki.

Candesartan HCT Pfizer, 32 mg + 25 mg:
Tabletkę można podzielić na równe dawki.

Przedawkowanie

W przypadku zażycia większej niż zalecana dawki leku Candesartan HCT Pfizer należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jedzenie i picie (alkohol)

Lek Candesartan HCT Pfizer można stosować w trakcie posiłków lub niezależnie od posiłków.

Należy unikać spożywania alkoholu bez konsultacji z lekarzem. Alkohol może zwiększyć ryzyko zawrotów głowy lub omdleń.

Ciąża i karmienie piersią

Lekarz zazwyczaj zaleci przerwanie stosowania leku Candesartan HCT Pfizer przed planowaną ciążą lub natychmiast po potwierdzeniu ciąży oraz zaleci przyjmowanie innego leku zamiast leku Candesartan HCT Pfizer. Nie zaleca się stosowania leku Candesartan HCT Pfizer we wczesnym okresie ciąży i nie wolno go stosować po 3 miesiącu ciąży, ponieważ stosowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku.

Należy poinformować lekarza o karmieniu piersią lub zamiarze karmienia piersią. Nie zaleca się stosowania leku Candesartan HCT Pfizer podczas karmienia piersią. Lekarz może zalecić stosowanie innego leku.

Ulotka Candesartan HCT Pfizer

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Brak charakterystyki w bazie.

Opinie o Candesartan HCT Pfizer (forum)

Stosujesz Candesartan HCT Pfizer? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Candesartan HCT Pfizer. Podziel się doświadczeniami na forum.