Condyline

Lek Condyline zawiera substancję czynną podofilotoksynę – jeden ze składników podofiliny – powodującą martwicę kłykcin kończystych. Lek Condyline działa szybciej i skuteczniej niż podofilina, ponieważ zawiera oczyszczoną i standaryzowaną podofilotoksynę.

Wskazania: Lek Condyline jest wskazany w leczeniu kłykcin kończystych

Jaki jest skład Condyline, jakie substancje zawiera?

1 ml roztworu na skórę zawiera:
– substancję czynną: 5 mg podofilotoksyny;
– substancje pomocnicze: kwas mlekowy, sodu mleczan, etanol 100%, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Condyline – jak stosować ten lek?

Lek jest przeznaczony wyłącznie do stosowania miejscowego.

Lek Condyline nanosi się na kłykciny kończyste za pomocą załączonego aplikatora, a następnie pozostawia do całkowitego wyschnięcia, by uniknąć przypadkowego rozprzestrzenienia się leku na nie zmienioną skórę lub błonę śluzową. Dotyczy to zwłaszcza kłykcin umiejscowionych pod napletkiem.

Lek Condyline zwykle stosuje się 2 razy na dobę przez 3 kolejne dni.

Jeśli lekarz zaleci, leczenie można powtarzać co tydzień, przez okres nie dłuższy niż 5 kolejnych tygodni.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Po zastosowaniu miejscowym większych dawek leku niż zalecane lub stosowaniu go na rozległe powierzchnie, mogą wystąpić ciężkie reakcje miejscowe i ogólnoustrojowe objawy zatrucia.

Po przypadkowym połknięciu leku mogą wystąpić ciężkie objawy zatrucia ogólnego, zwłaszcza nudności, wymioty, biegunka, częstoskurcz, niedociśnienie, przyspieszenie oddechu (także niewydolność oddechowa), zaburzenia ze strony ośrodkowego układu nerwowego, takie jak: zawroty głowy, otępienie, śpiączka i neuropatia obwodowa.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Condyline – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Condyline w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Leku Condyline nie należy stosować w czasie ciąży.
Ze względu na cytostatyczne działanie podofilotoksyny i ogólnoustrojowe wchłanianie substancji czynnej po stosowaniu miejscowym (zwłaszcza podczas leczenia kłykcin zlokalizowanych na dużej powierzchni) lek może uszkadzać płód.

Leku Condyline nie należy stosować w czasie karmienia piersią. Nie wiadomo, czy podofilina i (lub) jej metabolity przenikają do mleka karmiącej matki. Ze względu na cytostatyczne działanie podofilotoksyny nie można wykluczyć działania leku na niemowlę.

Ulotka Condyline – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

CONDYLINE, 5 mg/ml, roztwór na skórę (Podophyllotoxinum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Condyline m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

CONDYLINE, 5 mg/ml, roztwór na skórę (Podophyllotoxinum)

Opinie o Condyline - forum pacjentów

Stosujesz Condyline? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

6 komentarzy do wpisu „Condyline”

 1. Działa bardzo dobrze i bardzo szybko.
  Lekarz zapisał mi stosowanie Condyline 1x dziennie przez 4-7 dni.
  Stosowałem jak w ulotce 2x dziennie i po 3 dniach nie było śladu, tzn. białe kłykciny jakby były ale starłem je ręcznikiem papierowym i nie było śladu poza zaczerwienieniem. Czyli Condyline niszczy/wypala kłykciny, zmieniają strukturę i wystarczy po kilku dniach zetrzeć.
  Dodatkowo lekarz zapisał mi octenisept 2-3x dziennie od początku przez 14 dni dezynfekować miejsce i okolice. Octenisept używać w odstępie przed czy po użyciu Condyline.
  Wcześniej próbowałem maść Herpex, ale szkoda czasu. Trzeba iść do lekarza po receptę, po kilku dniach będzie po problemie i można znowu iść na randkę ;)

  Odpowiedz
 2. Dzień dobry,
  Pytanie mam, stosowałem już Condyline wiele razy, mam aktualnie otwarta buteleczkę która używałem ponad rok temu. Czy mogę znów użyć roztoworu, jest po terminie??? Brodawki mam bardzo małe jest ich kilka.
  Apropo działania, tak, brodawki są wypalane. Towarzyszy temu bardzo ostry piekący bol, gdyż problem jest z aplikatorem i faktem że jest to płyn a nie np. zelt. Co przy nakładaniu w strefie intymnej jest bardzo trudne i zawsze zdrowa skóra dookoła brodawki również będzie miała kontakt z lekiem. Szkoda że tu nie pomyślano.

  Odpowiedz
 3. Witam stosuje ten lek i strasznie dziwnie się czuje.. Mam parcie na oddawanie moczu, spać nie umie. Ale widzę, poprawę. Kłykciny są mniejsze a jedna już odpada.. Mam nadzieję że dam radę do końca się wyleczyc. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 4. Witam Stosuję od poniedziałku. 3 dni terapii teraz zrobię przerwę. Tak jak wyżej napisano. Piecze i boli jakby ktoś mnie podpalał, ale kłykciny robią się białe i niektóre odpadają, jednak bardzo opornie to idzie. Mam trudności z załatwianiem się przez ten ból.
  Miejmy nadzieję, że pomoże.

  Odpowiedz
 5. Jestem w trakcie stosowania condyline. Nalozylam lek juz 5 razy zostal mi ostatni (2x dziennie przez 3 dni) Krocze poecze mnie okropnie, chodze jakby mi ktos wsadzil encyklopedie miedzy nogi a o podtarciu sie papierem toaletowym mozna zapomniec. Po 5 uzyciu klykciny sa biale oraz skora wokol. Mialam 3 sztuki. Po jednej zostala juz mala dziurka. Jedna jest na wykonczeniu, ale ta trzecia oprocz tego ze zmienilamkolor na bialy caly czas jest :( czy ktos moze mi powiedziec jak u niego trwalo leczenie? Po ilu dniach uzyciach brodawko odpadly??? Teraz bede miala 4 dni przerwy. Czy w tym czasie bol ustapi?

  Odpowiedz
 6. Od kilku dni zaczęłam stosować lek. Niestety od dnia rozpoczęcia leczenia boli mnie całe krocze. Brodawki goją się, jednak ból jest ostry i nieprzyjemny. Zdawałam sobie sprawę, że kuracja nie będzie lekka, ale miałam nadzieję, że skutki uboczne mnie ominą.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz