CONDYLINE

Działanie i wskazania

Lek Condyline zawiera substancję czynną podofilotoksynę – jeden ze składników podofiliny – powodującą martwicę kłykcin kończystych. Lek Condyline działa szybciej i skuteczniej niż podofilina, ponieważ zawiera oczyszczoną i standaryzowaną podofilotoksynę.

Wskazania: Lek Condyline jest wskazany w leczeniu kłykcin kończystych

Skład

1 ml roztworu na skórę zawiera:
– substancję czynną: 5 mg podofilotoksyny;
– substancje pomocnicze: kwas mlekowy, sodu mleczan, etanol 100%, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Lek jest przeznaczony wyłącznie do stosowania miejscowego.

Lek Condyline nanosi się na kłykciny kończyste za pomocą załączonego aplikatora, a następnie pozostawia do całkowitego wyschnięcia, by uniknąć przypadkowego rozprzestrzenienia się leku na nie zmienioną skórę lub błonę śluzową. Dotyczy to zwłaszcza kłykcin umiejscowionych pod napletkiem.

Lek Condyline zwykle stosuje się 2 razy na dobę przez 3 kolejne dni.

Jeśli lekarz zaleci, leczenie można powtarzać co tydzień, przez okres nie dłuższy niż 5 kolejnych tygodni.

Przedawkowanie

Po zastosowaniu miejscowym większych dawek leku niż zalecane lub stosowaniu go na rozległe powierzchnie, mogą wystąpić ciężkie reakcje miejscowe i ogólnoustrojowe objawy zatrucia.

Po przypadkowym połknięciu leku mogą wystąpić ciężkie objawy zatrucia ogólnego, zwłaszcza nudności, wymioty, biegunka, częstoskurcz, niedociśnienie, przyspieszenie oddechu (także niewydolność oddechowa), zaburzenia ze strony ośrodkowego układu nerwowego, takie jak: zawroty głowy, otępienie, śpiączka i neuropatia obwodowa.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Nie dotyczy.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Leku Condyline nie należy stosować w czasie ciąży.
Ze względu na cytostatyczne działanie podofilotoksyny i ogólnoustrojowe wchłanianie substancji czynnej po stosowaniu miejscowym (zwłaszcza podczas leczenia kłykcin zlokalizowanych na dużej powierzchni) lek może uszkadzać płód.

Leku Condyline nie należy stosować w czasie karmienia piersią. Nie wiadomo, czy podofilina i (lub) jej metabolity przenikają do mleka karmiącej matki. Ze względu na cytostatyczne działanie podofilotoksyny nie można wykluczyć działania leku na niemowlę.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Weryfikacja ceny w aptece, dostępność

Opinie pacjentów / forum

Aktualna ocena:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

2 KOMENTARZE

  1. Jestem w trakcie stosowania condyline. Nalozylam lek juz 5 razy zostal mi ostatni (2x dziennie przez 3 dni) Krocze poecze mnie okropnie, chodze jakby mi ktos wsadzil encyklopedie miedzy nogi a o podtarciu sie papierem toaletowym mozna zapomniec. Po 5 uzyciu klykciny sa biale oraz skora wokol. Mialam 3 sztuki. Po jednej zostala juz mala dziurka. Jedna jest na wykonczeniu, ale ta trzecia oprocz tego ze zmienilamkolor na bialy caly czas jest :( czy ktos moze mi powiedziec jak u niego trwalo leczenie? Po ilu dniach uzyciach brodawko odpadly??? Teraz bede miala 4 dni przerwy. Czy w tym czasie bol ustapi?

  2. Od kilku dni zaczęłam stosować lek. Niestety od dnia rozpoczęcia leczenia boli mnie całe krocze. Brodawki goją się, jednak ból jest ostry i nieprzyjemny. Zdawałam sobie sprawę, że kuracja nie będzie lekka, ale miałam nadzieję, że skutki uboczne mnie ominą.

Please enter your comment!
Please enter your name here