Konsultacja merytoryczna:

Benelyte

Benelyte jest roztworem przeznaczonym do infuzji dożylnej (do żyły). Zawiera składniki mineralne zwane elektrolitami, które wpływają na ilość wody oraz inne istotne procesy w organizmie. Zawiera również węglowodany.

Benelyte jest wskazany do stosowania u noworodków (od 0 do ≤28 dni), niemowląt (od 28 dni do ≤2 lat), dzieci (od 2 do ≤12 lat) i młodzieży (od 12 do ≤14 lat), ponieważ:
– pomaga przywrócić prawidłową zawartość płynów i elektrolitów (soli) w organizmie po operacji; zawiera także glukozę, która jest źródłem energii;
– działa jako zamiennik objętości osocza, stosowany do przywrócenia prawidłowej objętości krwi;
– pomaga uzupełnić niedobory płynów i elektrolitów;
– służy jako rozcieńczalnik innych elektrolitów i leków.

Jaki jest skład Benelyte, jakie substancje zawiera?

Jeden ml roztworu do infuzji Benelyte zawiera:
sodu chlorek 6,429 mg
potasu chlorek 0,298 mg
wapnia chlorek dwuwodny 0,147 mg
magnezu chlorek sześciowodny 0,203 mg
sodu octan trójwodny 4,082 mg
glukozę jednowodną 11,0 mg (co odpowiada glukozie 10,0 mg)

Pozostałe składniki to: kwas solny 37% (do ustalenia pH), sodu wodorotlenek (do ustalenia pH) i woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie preparatu Benelyte – jak stosować ten lek?

Benelyte będzie podawany przez lekarza lub inną osobę spośród fachowego personelu medycznego, w postaci infuzji dożylnej (kroplówki dożylnej).

Dawkowanie
Lekarz ustali ilość leku, jaką pacjent będzie otrzymywał, w zależności od wieku, masy ciała, stanu klinicznego pacjenta oraz od innych stosowanych leków. Podczas ustalania dawki lekarz weźmie pod uwagę indywidualne zapotrzebowanie na płyny, elektrolity i energię. Lekarz zadecyduje o właściwej dawce leku, którą otrzyma pacjent.

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W związku z tym, że lek ten będzie podawany przez lekarza lub inny personel medyczny, zastosowanie nieprawidłowej dawki jest mało prawdopodobne.

Przedawkowanie może prowadzić do nadmiaru płynów w organizmie (przewodnienie) i wysokiego stężenia cukru we krwi (hiperglikemia).

Lekarz ustali leczenie mające na celu normalizację stanu pacjenta. Leczenie może obejmować przerwanie infuzji, kontrolowanie stężenia soli we krwi i zastosowanie odpowiedniego leczenia objawowego (np. środki moczopędne, insulina).

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Benelyte – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Benelyte w okresie ciąży i karmienia piersią?

Benelyte jest przeznaczony do stosowania wyłącznie u dzieci i młodzieży (w wieku do 14 lat).

Ulotka Benelyte – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Benelyte, roztwór do infuzji Produkt złożony

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 33 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Benelyte m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Benelyte, roztwór do infuzji Produkt złożony

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 47 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Cena - ile kosztuje Benelyte?

Cena Benelyte i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Benelyte.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Benelyte? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Normatabs (Opakowanie: 30 )Normatabs (Opakowanie: 30 ) to suplement diety przeznaczony dla osób dorosłych, które borykają się z cerą trądzikową. Preparat zawiera kompleks witamin i minerałów, które pozytywnie wpływają na kondycję skóry, ale także włosów i paznokci.
Efekt działania Normatabs (Opakowanie: 30 )Normatabs (Opakowanie: 30 ) to bogaty kompleks substancji wpływających na zdrowy i młody wygląd cery. Preparat zawiera…

23.51 

Zastosowanie Cravisol płyn doustny (Opakowanie: 100 ml)Cravisol płyn doustny (Opakowanie: 100 ml) to ziołowy produkt leczniczy zawierający w swoim składzie ekstrakty etanolowe ze świeżego ziela melisy, świeżego ziela jemioły i kwiatostanu głogu. Preparat wpływa korzystnie na unormowanie pracy serca.

Lek przeznaczony jest dla osób cierpiących z powodu łagodnych zaburzeń pracy serca w przebiegu doświadczeń nerwowych lub stresowych.

Preparat…

11.99 

Zastosowanie Undofen Krioterapia aerozol na kurzajki i brodawki (Opakowanie: 50 ml)Undofen Krioterapia aerozol na kurzajki i brodawki (Opakowanie: 50 ml) to wyrób medyczny do stosowania na brodawki i kurzajki, które usuwa je w sposób delikatny i trwały poprzez wymrażanie. Pozostawia zdrowy i nowy naskórek. Może być stosowany w domu u dorosłych i dzieci powyżej 4. roku życia. Efekt działania Undofen Krioterapia aerozol…

31.24 

Zastosowanie Ascorutical Forte kapsułki (Opakowanie: 20 )Ascorutical Forte kapsułki (Opakowanie: 20 ) to suplement diety dla dorosłych zawierający witaminę C, rutynę oraz wapń. Przeznaczony jest do stosowania szczególnie w sezonie wzmożonych zachorowań na infekcje wirusowe. Składniki te wspierają odporność oraz utrzymują zdrowie kości i zębów.
Efekt działania Ascorutical Forte kapsułki (Opakowanie: 20 )Ascorutical Forte kapsułki (Opakowanie: 20 ) zawiera optymalną, dzienną ilość witaminy…

11.74 

Zastosowanie Naturell Koenzym Q10+E kapsułki (Opakowanie: 120 )Naturell Koenzym Q10+E kapsułki (Opakowanie: 120 ) to suplement diety z koenzymem Q10 i witaminą E. Wpływa pozytywnie na kondycję skóry, włosów i paznokci. Ma właściwości antyoksydacyjne i przedłużające młody wygląd. Preparat wspiera także prawidłowe działanie organizmu.Efekt działania Naturell Koenzym Q10+E kapsułki (Opakowanie: 120 )…

59.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief